Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit kellene tennem? Csak...

Mit kellene tennem? Csak hívőktől kérdezném, laikusok oltogatók kíméljenek!

Figyelt kérdés
Szóval van egy olyan adott helyzet, hogy legbelül homoszexuális vagyok, persze nem tudja senki és volt összesen életemben egyetlen egy szexuális partnerem egy férjes asszony, de nekem csak arra volt jó, hogy a szüzességem elveszítsem... és most jó ideje megvontam magamtól a szexuális élvezetet ami nálam önkielégítés formájában merült ki leginkább, de mivel a bibliában Isten szerint bűn mind a homoszexualitás, mind az önkielégítés, ezért nem engedek a vágyaimnak , mert Istennek tetsző életet szeretnék élni, több bizonyosság is volt az èletemben, ami alátámasztotta, hogy sokkal jobb minden ha hozzá fordulok.Viszont emberből vagyok én is, nekem is vannak testi vágyaim , de míg meg nem szabadulok a szexuális beállítottságomtól addig lehetetlen, hogy feleségem legyen, és vele éljek nemi életet... nem tudom lesznek e itt olyanok akik tudnak tanácsokat adni, elvégre tudom hogy ez az oldal nem kifejezetten ennek a helye, és hogy beszélnem kellene legalább egy lelkésszel erről, de nagyon kellemetlen lenne másnak felhozni ezt a témát, így sokkal könnyebb név és arc nélkül! Normális válaszokat előre is köszönöm!
2020. márc. 22. 14:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
72%

Néhány dolog:

1. A homoszexualitás egy bűn, a szexuális erkölcstelenség egy fajtája, tisztátalanná teszi az ember lelkét, és a paráznasághoz hasonlóan üressé, kiégetté válsz tőle, csak idő kérdése. A tisztaság jó, válaszd azt, ha néha nehéz is ellenállni a kísértésnek, megéri. Hidd el, a tisztaság hosszú távon élvezetesebb, mint néha némi pillanatnyi szexuális kielégülés.

2. A homoszexualitás önmagban nem rosszabb, mint más bűnök. Ezért nem kell azt érzened, hogy emiatt rosszabb vagy másoknál. Igaz, jobb sem vagy.

3. Az, hogy ez megváltozzon, nem fog sült galambként a szádba repülni. Valami cselekvési tervet ki kell találnod azon felül, hogy "csak" elkerülöd a homoszexuális kontaktust. A napi személyes kapcsolat kialakítása Jézussal (napi imádkozás, bibliaolvasás) valószínűleg többet segít, mint egy lelkész, aki nem biztos, hogy felkészült ebben a témában. Esetleg a témában jártas pszichológus is felmerülhet.

4. Nem kell azt érezned, ha esetleg az erőfeszítéseid ellenére nem változik meg a vonzalmad, hogy így nem tudsz teljes életet élni. A szex amúgy is csak erre a földi létre korlátozódik, és a nem homoszexuális egyedülálló keresztényeknek (mint pl. én is), szintén vannak testi vágyaik (az ellenkező nem iránt), amelyeket házasság nélkül nem élnek ki, hanem Isten akarata szerint önmegtartóztatásban maradnak. Ha valaki számára nem a házasság Isten kegyelmi ajándéka, akkor ezt a "nehezítést", hogy szex nincs, el kell fogadnia Isten kezéből.

5. Bár a szexuális kielégülés egy gyors és intenzív élvezet, önmagában eddig sem tett és ezután sem fog boldoggá tenni senkit. A Biblia szerint (Jak 1:25) a következő teszi boldoggá az embert (legalábbis azokat biztos, akiknek a lelkiismerete megtisztult): "De aki a szabadság tökéletes törvényébe tekint bele, és megmarad mellette, úgyhogy nem feledékeny hallgatója, hanem tevékeny megvalósítója: azt boldoggá teszi cselekedete." Vagyis amit tanulsz a Bibliából, tedd is meg, kezdd el csinálni, tegyél jót másokkal, szeress másokat gyakorlati módon, kezdj el úgy élni, ahogy Jézus tette, és boldog leszel. Ha boldog és kiegyensúlyozott vagy, sokkal kevésbe leszel kitéve a kísértésnek, hogy a tisztátalansághoz (pl. önkielégítéshez) fordulj.

6. Ha valamiben sikerült haladnod, előrelépned, tudd meg, hogy Isten nagyra értékeli, úgyhogy te is megünnepelheted a győzelmeidet a hitért folytatott harcban.

7. Szükség van a hívő közösségre. Az egyház Isten tervében nélkülözhetetlen, a kereszténység csapatjáték, nem magányos maraton. Tudnám ajánlani azt az egyházat is, amelybe én járok, de nyilvánosan nem szeretném reklámozni.

Remélem ezek segítenek.

üdv Stefán

2020. márc. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
59%

"A homoszexualitás bűn" kijelentésemet, mivel ki-ki eltérően foghatja fel a "homoszexualitás" szót, inkább így fogalmaznám: "azonos neműek közötti nemi kapcsolat bűn". Az, hogy azonos neműek felé van vonzalmad, amelyek azok kiélésére csábítanak, az még nem bűn, hanem csak egy kívánság, ami kísértéshez vezethet. A bűn mindig onnantól bűn, amikor dönthetsz igennel vagy nemmel, és igent mondasz rá. Pl. véletlenül megpillantasz valakit az utcán, aki szexuálisan vonzó számodra (persze a házastársad kivételével), ez még nem bűn. De most dönthetsz, hogy elkezded bámulni, és elkezdesz-e szexuálisan fantáziálni róla vagy nem. Ha nemmel döntesz ezen a ponton, akkor a bűntől tiszta maradsz.

üdv Stefán

2020. márc. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben igazad van kedves utolsó válaszoló, és napi szinten imádkozok, néha olvasom a bibliát is, elkezdtem ugyan nem olyan rég de azt nem napi rendszerességgel teszem! És a férjes asszony akivel kapcsolatom volt, tőle tanultam sokat arról, hogy segíteni másokon nagy öröm és kifizetődő dolog, ezért azt is el kezdtem, igaz soha nem voltam annyira szőrös szívű de az ő hatására sokkal önzetlenebb lettem! És igazad van abban is, hogy el kell fogadni a sex nélküli életet, jelenleg ez megy a leg nehezebben, pedig tényleg imádkozok folyamatosan, reggel ébredéskor első gondolatom Istennek megköszönni, hogy felébredhetfem és a családom is velem lehet! Elalvás előtt szinte utolsó gondolatom, Istennek hálát adni az elmúlt napért, a családomért, az egészségünkért és mindenért! Persze kérni is szoktam tőle, hogy segítsen mindenben, főleg a családomat, szeretteimet, és az egész világot! Bűneimért is megbocsátását szoktam kérni, és éppen ezért igyekszek teljesen megtartóztatni magam, ami sokszor nehezebb mint bármi, pláne ha folyamatosan szembesülök olyan tartalmakkal akár az interneten is, amelyek vágyat keltenek bennem! De tudom hogy Isten kegyelméért és szeretetéért megéri, csak a testemnek néha jól esne az a pillanatnyi öröm is, de tudom hogy nem ér annyit mint egy egész élet a biztonságban és nyugalomban Isten kegyelmében!
2020. márc. 22. 16:21
 14/18 anonim ***** válasza:
25%

Kedves Kérdező. Néhány tanács a homoszexualitásról, belinkelem neked,

[link]

[link]

[link]

2020. márc. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 imakommandós ***** válasza:
39%

Szervusz! Kérdés, hogy új teremtés vagy-e, vagy csak olyan vallási közösségbe jártál ahol az ember bukott természetét próbálják keresztény mázba csomagolni. A legfontosabb feladata lenne az egyházaknak, hogy szüljék az új teremtéseket mint a juh nyáj a bárányokat. A megszentelődés folyamatának a lényege, hogy megváltozik az ember belülről. "Ilyenek voltatok némelyek" (I. Kor 6:11)... : mint pl: "pulyák, férfiszeplősítők" . Nem azt mondja Pál, hogy ilyeneket csináltatok, hanem ilyenek voltatok. A megszentelődés megváltoztat. Homoszexuálisból heteróvá tesz. Nagyon sok aposztata keresztény nem ismeri el, hogy a kegyelem ereje képes megszabaditani homoszexuálisokat az orientációjukból. Pál apostol szerint az utolsó idők attól lesznek nehezek, hogy megtagadják a kegyesség erejét. A kegyesség ereje épp azt jelenti, hogy nem csak látszatra próbálnak megváltoztatni embereket. Mert azt hirdetik sokan, hogy ez betegség nem pedig bűn, tanulj meg vele élni de nehogy kiéld hanem élj aszkéta életet stb...Ehelyett Pál azt tanitotta a gyülekezetnek, hogy "ilyenek VOLTATOK". Nem is szabad vitatkozni ezekkel mert Pál azt ajánlja, hogy kerülni kell őket mintha eretnekek lennének. Aki meg van szentelve, meg van mosva és meg van igazitva, annál Pál értelmezésében nem csupán a cselekedetei hanem a hajlama is eltűnt. "ilyenek voltatok némelyek" Akik pedig ilyenek: "pulyák, férfiszeplősítők" azokat igazságtalanoknak nevezi. Mert az ember Isten képére lett teremtve férfivá és asszonnyá.


2Kor 5:17 Azért ha valaki Krisztusban van, új teremtés [az]; a régiek elmúltak, íme, újjá lett minden.

Ha már új teremtés vagy, akkor neked kell erőfeszitéseket tenned a megszentelődésért. Jobban oda kell szánnod magad Istennel való közösségre. A kegyesség erejét és az üdvösséget bizonyos módon meg is kell szerezni.

"Mit kellene tennem?"

Menj oda, ahol a teljes evangéliumot hirdetik és nem az igazság ellen harcolnak. A hit hallásból van, és ha csak olyan beszédeket hallgatsz amelyek elutasitják Isten erejét akkor nem tudsz fejlődni hitben.

Nézd meg ezt a 4 részes sorozatot a youtube-on, sokkal többet épülsz belőle mintha bármelyikönk próbálna erősiteni:

[link]

2020. márc. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tanácsokat mindenkinek! Köszönöm, hogy nem viszonyultatok ellenségesen hozzám az identitásom miatt! Mivel Istenen kívül csak itt ezen a platformon adtam még ki magamból ezt a dolgot , így ezekből a tanácsokból fogok építkezni! Köszönöm mindenkinek legyetek áldottak és legyen szép estétek!
2020. márc. 22. 18:34
 17/18 anonim ***** válasza:

Van egy könyv, az a címe azt hiszem, hogy: Szóval nem akarsz többé gyülekezetbe járni?


Az most neked szól. Ha van kedved, olvasd el, csalódni nem fogsz, csak tisztábban látni és meglesz a békességed is.

2020. márc. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Köszönöm szépen rendben utána járok!
2020. márc. 23. 00:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!