Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kötelező templomba járnom?

Miért kötelező templomba járnom?

Figyelt kérdés

nemtudom hogy témában hova tartozik de ez kezd egyre nyomasztóbb lenni.

Szóva la szüleim elég vallásosak,és ezért nekem is kötelezővé tették a templombajárást.Nos, én úgy voltam vele az elején hogy persze jó bulinak tünt.De mostmár egyáltalán nemígy gondolom.Unalmas,és egyáltalán nemköt le.De akárhányszor felhozom, anyunak a témát hgy nemszeretnék menni, mert nemérdekel, és én nemúgy viszonyulok a valláshoz mint ők,és hogy nemkötelező hogyha nemszeretném,akkor csak annyit mond hogy neteznem,buliznom,csavarognom(bnőimmel),pasiznom(mert ugye van egy 2éves kapcsolatom)nem kötelező.


19éves Lány


2010. júl. 26. 12:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Csak vasárnap kell menni?
2010. júl. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%
szegény... "furcsa" szülők lehetnek..
2010. júl. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
hetente minimum 4x... :S de nemérti meg hgy nemérdekel a vallás.és kb 9évig kötelező volt hittanra járnom..:S:S:Sazis akkora baromság...de eltilt a barátaimtól ha nemmegyek el templomba..ami nálam már úgynézki hgy inkább lemegyek hgy nelegyen veszekedés.(zene a fülembe és aligvárom hgy végelegyen)
2010. júl. 26. 12:41
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

hát nézd, tisztelheted a szüleid hitét és nem halsz bele, ha elkíséred őket a templomba.

Egyébként pedig 19 évesen már elég nagy vagy ahhoz, hgy megteremtsd a saját életed, költözz el otthonról és akkor már semmit nem tudnak kötelezővé tenni. 19 évesen már otthon laknod sem kötelező.

2010. júl. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
32%

Szúleidnek mutasd meg a Szentírás következő szavait mert ezek rád vonatkoznak;

6Ne adjátok a szent dolgokat a kutyáknak és gyöngyeiteket se szórjátok a sertések elé, különben még eltapossák lábukkal, és megfordulva széttépnek benneteket!

Mt 7,6

Ettől csak észheztérnek.

A templomba járni nem kötelező. Aki ennek nem örül, az ne menjen oda. Mindenki jobban jár

2010. júl. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem 19 évesen ne hagyd magad zsarolni/befolyásolni.

Nem vagy már gyerek, eltudod dönteni hogy mire van szükséged, bár megértem, hogy még függsz a szüleidtől, gondolom náluk laksz még.

Templomba aki akar menni az belső késztetésre menjen, mert amúgy csak megutálja, nem értem a szüleid ezt mért nem látják, még a vallás szerint sem jut senki a mennybe attól mert templomba jár. Nekem is sokáig kötelező volt, ez az egész, meg vallásos iskolába jártam általánosba, és pont emiatt kerülöm nagy ívbe az egészet. Csak a bűnök rejtegetése és az ármánykodás jut eszembe az egészről, istennek a szikráját sem láttam sehol.

2010. júl. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
12:44:1enlőre még nincs meg a kellő anyagi háttér hgy eltudjak költözni.a többit megmár inkább nemis kommentálom..
2010. júl. 26. 12:48
 8/25 A kérdező kommentje:

12:47 pontosan ígyvagyok ezzel énis..

viszont apukámnak volt egy nagyon nagy balesete még nagyonrégen és majdnem elveszítettük..azóta van ez a nagy vallás mánia.hgy hálát adjunk "istennek" hogy apu velünk van..:S:S:SIgen hálás vagyok.az orvosoknak.mivel "istenben" nem is nagyon hiszek.:S

2010. júl. 26. 12:51
 9/25 anonim ***** válasza:
91%
12:46-os válaszadóból süt a rosszindulat, tipikus ostoba vallási fanatizmus, részben az ilyenektől kap undort az egésztől egy jóérzésű ember(én nemvagyok az)
2010. júl. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
ez ígyvan...viszont még mindig nemtudom a megoldást..
2010. júl. 26. 12:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!