Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kötelező templomba járnom?

Miért kötelező templomba járnom?

Figyelt kérdés

nemtudom hogy témában hova tartozik de ez kezd egyre nyomasztóbb lenni.

Szóva la szüleim elég vallásosak,és ezért nekem is kötelezővé tették a templombajárást.Nos, én úgy voltam vele az elején hogy persze jó bulinak tünt.De mostmár egyáltalán nemígy gondolom.Unalmas,és egyáltalán nemköt le.De akárhányszor felhozom, anyunak a témát hgy nemszeretnék menni, mert nemérdekel, és én nemúgy viszonyulok a valláshoz mint ők,és hogy nemkötelező hogyha nemszeretném,akkor csak annyit mond hogy neteznem,buliznom,csavarognom(bnőimmel),pasiznom(mert ugye van egy 2éves kapcsolatom)nem kötelező.


19éves Lány


2010. júl. 26. 12:19
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Egy két éves kapcsolat,már elég jól fejlett. Be nem zárhatnak, szóval állj a sarkadra. Ha nagyon akadályoznak, költözz a barátodhoz néhány napra. Ettől biztosan észhez térnek.
2010. júl. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáljatok meg kompromisszumra jutni a szüleiddel, és először csak a számot próblád lealkudni - mondjuk, egy héten egyszer, pl vasárnap kibírod. Elég fura felfogásuk van a szüleidnek a templomba járásról, meg a hit kifejezéséről. Ők is voltak fiatalok, tudniuk kellene, hogy mindenkinek magának kell keresztül mennie azon a folyamaton, ami végül Istenhez vezeti, akit nem a templomban kell keresni, és erőszakkal semmire se jutnak, sőt, sokszor csak hátráltatják ezt. Ha nekem lesz gyerekem, én is szeretném keresztény értékek szerint felnevelni, de eszem ágában sincs ráerőltetni semmit, ha ő nem akarja.
2010. júl. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
3%
2010. júl. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
84%

13:26

Hát ez aztán rohadtul témába vág már megint. Nem szekta tag akar lenni, csak nem szeretne templomba járni. ÉRTEED?

2010. júl. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
90%

Élő bizonyíték, hogy a ráerőltetés nem megy át...és lealacsonyítja a vallások igazi mondanivalóját. Az Atya nem kötelez semmire sem, azt teszel, amit jónak látsz, egy jó tanács mégis...Hallgass a belső hangra, a szívedre, és az megsúgja mi a helyes. Erre a belső hangra pedig ugyanúgy érvényes, hogy nem győzköd...halk, világos és biztos. :)


üdv és sok sikert.

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
19 évesen... állj a sarkadra és mondd meg, hogy menjenek imádkozzanak érted, hogy elkezdj hinni Istenben. Ha beválik, járni fogsz templomba velük, ha nem akkor hagyjanak békén.
2010. júl. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy melyik vallás.


Mert van ahol a szülő felesküdött vallásának istenére, hogy a család minden tagja - le és felmenő - élete végéig szorgalmas templomba járó lesz! Máskép ez a vallás elsorvadna.


Egyébként én annak idején megkérdeztem anyámat, hogy életem végéig lelki nyomorék legyek, mert abban az istenben (aki kényszerít, fenyeget, üldöz) nem hiszek.


Próbáld ki.

2010. júl. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Nem irigyellek, jó megoldás nincsen, max. a legkisebb sérüléssel járó. Ha megmondod, hogy márpedig nem mész akkor őket sérted meg, ha nem akkor meg te fogod rosszul érezni magad.
2010. júl. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Kérdezed meg a szüleidtől,hogy ők ezt a szeretetet tanulják a templomban,hogy a saját lányukra ráerőltetnek egy vallást amit nem szeret és nem is köteles gyakorolni?

amugy 19 évesen felnőtt vagy ilyen szempontból,tehát senki nem szabhatja meg neked a templomba járást,ha te ezt kényszerként éled meg.

2010. júl. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
20:24:A "márpedig nem megyek" megjegyzésem végeredménye általában a vérigsértődés és kiabálás..
2010. júl. 27. 16:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!