Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kötelező templomba járnom?

Miért kötelező templomba járnom?

Figyelt kérdés

nemtudom hogy témában hova tartozik de ez kezd egyre nyomasztóbb lenni.

Szóva la szüleim elég vallásosak,és ezért nekem is kötelezővé tették a templombajárást.Nos, én úgy voltam vele az elején hogy persze jó bulinak tünt.De mostmár egyáltalán nemígy gondolom.Unalmas,és egyáltalán nemköt le.De akárhányszor felhozom, anyunak a témát hgy nemszeretnék menni, mert nemérdekel, és én nemúgy viszonyulok a valláshoz mint ők,és hogy nemkötelező hogyha nemszeretném,akkor csak annyit mond hogy neteznem,buliznom,csavarognom(bnőimmel),pasiznom(mert ugye van egy 2éves kapcsolatom)nem kötelező.


19éves Lány


2010. júl. 26. 12:19
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Az emberek butasága miatt a szabadságért mindig küzdeni kellett és áldozatokat hozni is muszáj volt. Csak te tudod kiharcolni magadnak amit akarsz, itt nemfog tudni senki sem segíteni
2010. júl. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Szegény lány, mond meg a szüleidnek,hogy szeretnél zsidó lenni. Na attól kiakadnak.
2010. júl. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
11:38..nem viccből tettem fel a kérdést.:S:S
2010. júl. 29. 13:34
 24/25 A kérdező kommentje:
bocsánat 58 nem 38
2010. júl. 29. 13:34
 25/25 anonim ***** válasza:

"Anya, apa beszélhetnénk? Tisztelem a vallásotokat, de hidd el azzal, h minden egyes alkalommal magatokkal cibáltok nem lesz jobb, csak jobban eltávolodok a témától. 19 évesen nem fogjátok tudni megváltoztatni a világnézetem. Majd esetleg ha felnőtt leszek rájövök magamtól a dolgokra. 2 éves kapcsolatom van, nem hiszem, hogy kicsapongó életet élnék. Meg tudunk egyezni abban, hogy egy héten 1x 2x elmegyek veletek, így mindhármunknak jobb lenne és nem lenne veszekedés."


Én esetleg ezt mondanám.


Az egyik előző válaszolóval nem értek egyet, hogy menj el otthonról, mert ha pár nap múlva hazamész akkor azt fogják hinni, hogy megtörtél és még inkább nyúzni fognak.


Ha a szép szóból nem értenek esetleg mondhatod azt is, hogy "19 éves vagyok nem parancsolhattok nekem. Persze tudom, hogy amíg veletek lakom teljesítenem kell bizonyos kéréseiteket, segítenem kell a házimunkában stb, de azt, hogy hova és mikor megyek valamint a szabadságomat nem korlátozhatjátok. És kész.


Ha már végképp nem megy esetleg közöld velük, h ne csodálkozzanak ha minél hamarabb elköltözöl majd és hogy Isten biztosan soha nem kérné, hogy kötelezzenek erre valakit.


Remélem segítettem.

2010. aug. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!