Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy gyónjam meg az önkielégít...

Hogy gyónjam meg az önkielégítést?

Figyelt kérdés
Nem az a baj hogy nem szeretném meggyónni, hanem hogy egyszerűen nem tudom hogy milyen szavakat használjak. Ezt hogy önkielégitettem nem szeretném csak úgy odavágni. Van valami tanácsotok vagy gyónásban már használt kifejezésetek erre a bűnre?

2020. ápr. 8. 19:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
46%

"És igen..eléggé bűntudatom van miatta, hál' Istennek:/"


Szegénykém... :( Remélem és kivánom, hogy egyszer majd kinőj ebből az elmebajból.

2020. ápr. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
50%

Látod, ezért rossz valláskárosultnak lenni.

De ez rajtad is múlik...

2020. ápr. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Kérlek, hogy a mindenféle hitellenes megjegyzéseteket ne írjátok ide. Van olyan social media felület ahol van lehetőségetek vitázni a hitről, Isten létezéséről. Ha úgy gondoljátok mégis belém kéne kössetek amiatt, amiben hiszek akkor inkabb privát üzenetben írjatok, várlak titeket!

Nem egy őrült, vallásos kislány vagyok..nem vagyok non-stop a templomban, nem beszélek hobby-ból Jézusról, de hiszek Istenben. És most es a hitem rendíthetetlen, ha Ő azt mondja hogy bűn, akkor az bűn és kész. Én hiszek Neki! :)

Köszönöm az eddig érkezett válaszokat.

2020. ápr. 9. 13:08
 14/24 anonim ***** válasza:
33%

Nem vagy az, és pont ezért gond, hogy valláskárosult lettél.

Nézd... minden hittől függetlenül én azt mondom, hogy ha valamivel csak kárt okozol, és nincsen pozitív hatása, akkor azt a valamit nem kéne csinálnod.

Most nem a hitedről beszélek, hanem erről a buta gondolatról.


Konkrétan is leírtam: a Biblia 𝐧𝐞𝐦 𝐭𝐢𝐥𝐭𝐣𝐚 ezt.

Olvasd el, ha nem hiszed!

Volt már néhányszor a kérdésed, azokat is visszaolvashatnád.

2020. ápr. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Én is katoliksu lány vagyok. Sajnos szintén küzdök ezzel a bűnnel. Én azt szoktam mondnai, hogy "önkielégítést végeztem". Szerintem egyáltalán nem gáz erről beszélni a gyónásban. Hajrá!

2020. ápr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 nagybotos ***** válasza:
47%

Nem NEM BŰN! Próbáld megbeszélni a téged nagyon szerető Urunkkal!

Katasztrófa, hogya Sátán már a kezdetektől szembe állít bennünket a szexszel. Ez Isten ajándéka. A masztit is köszönd meg Neki. Sehol incs ilyesmi a Bibliában. Kérdezd meg Bolyky Lacit. Ne hagyd, hogy a Sátán elválasszon Istentől. (Kár, hogy a kereszténység lassan csak a szexszel foglalkozik, mint bűnnel. A barátom felesége is frigiddé tudta magát gyötörni. .Szomorú!

2020. ápr. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Bár nem írtam oda a kérdésbe, de gondoltam leesik mindenkinek hogy katolikus vagyok..az én szemszögéből, a vallásom nézeteiből az önkielégítés bűn.

Emellett, ennek a tevékenységnek nem hinném hogy lenne barmilyen pozitívuma. Elvesz időt tőlem, elveszi tőlem azt az időt amit akár Istenre is fordíthatnék. A Bibliában világosan ki van jelentve hogy a szexuális élet egy nő és egy férfi között kell hogy létre jöjjön. Az ilyen fajta örömszerzés nem "egyemberes munka".

2020. ápr. 9. 21:50
 18/24 anonim ***** válasza:
85%

"az én szemszögéből, a vallásom nézeteiből"

Nem.

Ez nem bibliai tan, csak a középkorban találták ki, mert rájöttek, hogy így korlátlan hatalmuk van a hívek felett.

De a középkorban olyan is volt, hogy a HÁZASTÁRSAKNAK az év 180 napján tilos volt szeretkezni!

Meg is kellett gyónni, ha ilyenkor elkövették!

Amikor meg szabad volt, olyankor is csak sötétben, elölről, ruhában és úgy, hogy az asszony ne élvezze!

Nem viccelek! Volt olyan házaspár, akinek azért nem lehetett gyereke, mert halálos bűn volt hátulról szeretkezni, nem engedték! Ők pedig sajnos kövérek voltak, elölről nem fértek egymáshoz.

Volt is erről vita akkoriban, de akkor sem engedték!


Nézd meg amúgy a kedves hittársaidait! 0%-ra lepontozták az összes írásom, pedig igazat mondok!

Ezekkel az emberekkel akarsz te közösséget vállalni?


Egyébként most kettőt tehetsz:

- kérdezz meg egy normális papot erről,

- kérdezz meg egy pszichológust (aki lehet vallásos is).

Ugyanis itt van egy olyan dolog is, hogy a lelkeddel mit csinál ez a tiltás.

Jót nem, az biztos.

Látod, aki írta, hogy egy feleség emiatt lett frigid.

Gondolkozz el ezen.

2020. ápr. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
57%

Kedves Kérdező - azt írod:


== Az ilyen fajta örömszerzés nem "egyemberes munka" ==


Te magad, "örömszerzés"-nek írod.

A te megállapításod szerint: az ilyen nem "egyemberes munka"


1. Amennyiben örömszerzés, akkor gyónd meg, hogy örömet szereztél magadnak. (ha rákérdez, akkor kiegészíted: egyedül, saját magamnak)


2. Most akkor a "két emberes" esetben nem érzed bűnnek? Ez komoly!

2020. ápr. 12. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Nem az volt a célom hogy bármilyen vitát generáljak. Az "egyemberes munka" az csupán egy szóhasználat volt. Nem igazán értem hogy miért kell ilyen kis semmiségekbe belekötni és teljesen kiforditani a szavaimat.

Köszönöm azoknak, akik nem katolikusok mégis megértették, felfogták hogy meggyónni az említett bűnt nekem fontos és számomra egy igen nagy nehézség. Akik pedig csak és kizárólag vitatkozni szeretne kérem NE ITT tegye, hanem írjon privát üzenetet, mert ide még várom a segítséget! ❤️

2020. ápr. 18. 23:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!