Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy gyónjam meg az önkielégít...

Hogy gyónjam meg az önkielégítést?

Figyelt kérdés
Nem az a baj hogy nem szeretném meggyónni, hanem hogy egyszerűen nem tudom hogy milyen szavakat használjak. Ezt hogy önkielégitettem nem szeretném csak úgy odavágni. Van valami tanácsotok vagy gyónásban már használt kifejezésetek erre a bűnre?

2020. ápr. 8. 19:40
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
69%

Fiatalságom okán vétettem a 6. parancsolat ellen.

Mivel nincs párkapcsolatom, ezért megszegtem a 6. parancsolatot.

2020. ápr. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
86%
Kedves Kérdező! Én is lány vagyok illetve már kicsit idősebb. Vallásos nevelést kaptam én is szüleimtől. Róm. katolikus. egyházi suliban tanultam. Viszont az önkielégítést én nem tartom bűnnek, ha nem is minden nap de gyakran csinálom. A szüleim vallásos gondolkodása miatt nem is kaptam se én se a húgom szexuális felvilágosítást, ez a téma tabunak számított nálunk. Szerintem az önkielégítést próbáld meg úgy értelmezni hogy a saját testedet megismered, a tested működését, az érintés által, gondolj bele előbb neked kell megismerned önmagad hogy ha később párod lesz akkor el tudod neki mondani hol és hogyan jó neked az érintés. Én is gyóntam rendszeresen de az önkielégítést sosem említettem mert ez egy személyes intim dolog ami csak rám tartozik meg a páromra esetleg. Én segíteni szerettem volna a gondolataimmal.
2020. júl. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó vagyok, én azt tapasztaltam van pozitív hatása a masztinak. Például a stressz, feszültség oldása, este ha végzem, könnyebben alszom el, nyugodtabb vagyok, nagyon sok jótékony hatása van az egészségre. De én megértem és tiszteletben tartom az álláspontodat, meg azt is hogy úgy érzed meg kell gyónnod. Én szóban nem nagyon tudnék erről említést tenni, nem azért mert szégyellem, hanem a gátlásosság amit belém neveltek, nem tudok nyíltan beszélni a szexualitásról se az önkielégítésről, pedig ezek az életünk részei. Írásban meg tudom fogalmazni a gondolataimat ezzel nincs is gond.
2020. júl. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
74%
Az igaz hogy nem szólóban kellene az örömöt megtapasztalni, de nekem például nincs párkapcsolatom, de amikor volt és rendszeres nemi életet éltem, mellette is önkielégítettem, jól esett amikor magam voltam. Teljesen más érzés mikor magamat érintem, meg mikor egy férfi. Nyilván finomabb, jobb érzés egy másik ember érintése, de szeretem magamnak is csinálni. Nem kell szégyellned hogy maszturbáltál, attól te még jó ember lehetsz az életben, a tested jelzett és te megadtad neki amire vágyott. A gyónásnál meg szerintem nem kell konkrétan említeni ha szóba is hozod mondd azt hogy paráználkodtál,kicsit talán szebben hangzik. Bennem is volt mindig olyan gondolat mikor készültem a gyónásra, említsem vagy sem, végül nem tettem mert úgy éreztem ez nem bűn.
2020. júl. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!