Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten oszthatatlan?

Isten oszthatatlan?

Figyelt kérdés
Akkor hogy lehet három személy? Mit jelent személynek lenni?

2020. máj. 6. 01:09
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
14%

"A Fiú, mint kamasz, a lelkesedés, lázadás jellemzi, keresi a helyét a világban. "

Hogy micsoda?

Te jó Isten. Jézus nem kamasz, nem lázadozik, és nem keresi a helyét, mert jó helye van. Az irások határozottan kijelentik, hogy Sátán az egyedüli lázadó, a démonaival Isten fia, soha nem lázadozott semmi ellen.


akkor Jézus is Sátánná vált volna?

2020. máj. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
18%

Az ember maga a lélek. amikor azt mondjuk, hogy 8 lélek menekült meg, akkor 8. élő emberre utalunk, aminek nincs külön álló életrésze.

Maga a Biblia magyarázza meg, hogy a lélek, vagy is az élet a vérben van.

(3Mózes 17:13, 14) . . .. 14 Mert mindenféle test lelke az ő vére. . .

Isten szelleme mint egy szikra ami lángra lobban, élteti az embert, és ettől működnek az ember testének részei, a Tüdő, a máj a vese, stb. amikor ezt a "szikrát, lángot megvonja, az életfunkciók leállnak. Az ember pedig meghal, vagy is nem folytatja az életét.

2020. máj. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
59%

"Oszthatatlan Istenség, Háromságban egy fölség." - így szól az egyik ének.

Isten azért oszthatatlan, mert az Atya substantiáját (tehát lényegét) tekintve teljesen Isten, ahogy a Fiú is teljesen Isten és a Szentlélek is. Az isteni substantiát ugyanúgy birtokolja mindhárom személy. Tehát az Atya nem 1/3 részben Isten.

Amikor a niceai és a konstantinápolyi atyák megfogalmazták a Szentháromság dogmáját, akkor a "személy" fogalma alatt még nem pontosan azt értették, ahogy ma értelmezzük. Személynek ma saját öntudattal bíró egyént nevezünk. A Szentháromság azonban ugyanazzal az öntudattal bír. A görög fogalom inkább arra utal, hogy a három személy személyüket tekintve egymástól különböznek. A teológia úgy fejezte ki, hogy a személyek egymásban vannak és kölcsönösen áthatják egymást. Ahogy Krisztus mondja: „Amint te, Atyám bennem vagy s én benned..." (Jn 17,21). Azért ahol egy személy jelen van, ott van a másik is, és kifelé a 3 személy mint egyetlen ok működik. Az isteni személyeket a származásuk miatt megkülönböztetjük egymástól. A Fiú az Atyától születik, a Szentlélek pedig az Atyától és Fiútól származik. Kicsit jobban megértsük: A Fiú a Logosz, tehát az Atya kimondott szava, Igéje (lásd János-prológus). Mivel ez a kimondott Szó az Atya tökéletes képe, ezért benne van az egész isteni lényeg, tehát a Fiú valóságos Isten.

2020. máj. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
49%
Ha oszthatatlan, abból pont az következik, hogy ha háromféleképp nyilvánul is meg az emberiség számára, Atyaként, Fiúként és Szentlélekként, akkor is ugyanarról az egyetlen Istenről van szó.
2020. máj. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
66%

#11


Most már ebből a kommentedből szinte biztosan tudom, hogy te vagy Living Witness. A stílusod hasonlít rá.


Szóval úgy tűnik, hogy mégsem tűntél el az oldaldól, hanem megint nicket váltottál. Ebben az esetben, ha ez igaz, akkor letagadtad magad Livingről kérdeztem a másik topikban.


Hány nicked is volt eddig? Ornella Mutto, Opendoor stb... Talán felsorolni sem tudnám.

2020. máj. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
54%
*mikor Livingről kérdeztem
2020. máj. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
59%

"Most már ebből a kommentedből szinte biztosan tudom, hogy te vagy Living Witness. A stílusod hasonlít rá."

Pesze hogy ő az. Ugyanazokat a kizárólag rá jellemző butaságokat szajkózza ugyanabban a stílusban évek óta. Össze sem lehet keverni.

2020. máj. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
79%

"Ebben az esetben, ha ez igaz, akkor letagadtad magad Livingről kérdeztem a másik topikban."

A jehovások hazugok, és? Kb olyan, minthogy a tengerben sok víz van? Nyáron melegen süt a nap? Megázik a föld, ha hevesen esik az eső? Tisztelet egy-két kivételnek (pl Kzitus), nagyjából mind ilyen itt, mint Living. A kedvencem az, amikor más vallásúnak adják ki magukat.


Amúgy a kérdésre a #2 és #13-as hozzászólásokban tökéletes válasz érkezett, sokat én se tudnék hozzátenni.

Viszont van tényleg pár nagyon zavaros is, aminek semmi köze a keresztény tanításhoz, például 50%-os ezoterikus maszlaga.

2020. máj. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
54%

"A kedvencem az, amikor más vallásúnak adják ki magukat."


Igen,azt én is imádom. Pl az a pár százalékos tanú,aki az egyik kérdés alatt katóóólikusnak,a másik alatt meg baBtistának adta ki magát. Nyilván nem volt kamu....

Elmesélte,hogy náluk (katóóólikusoknál ugye) bálványimádás van és ez neki mennyire nem tetszik,meg hát a szentháromság is hülyeség,a tanúk mennyivel jobban tudják ezt is. Ühüm,pont így beszél egy katolikus.

2020. máj. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
15%

"biztosan tudom, hogy te vagy Living Witness."


Bizonyos értelemben Tanú vagyok és igen élek. Nem hiszem, hogy nagyon eltérnék a Tanuk közötti egységes Stilustól. Kevertek már össze másokkal egy levelezés alkalmával, amikor valaki azt gondolta, hogy Én ugyan az a személy vagyok, akivel régebben levelezett. Amikor pedig mind a ketten elmentünk hozzá, akkor látta, nem egy személyről van szó.

Eljátszottam a gondolattal, hogy cserélgetem a nevemet.

Ez egyébként miért bántana, vagy zavarna téged? A Tanúk akik itt válaszolnak néha, úgyan azzal a habitussal beszélnek, és le vannak pontozva, teljesen mindegy milyen nevet használnak.

A Tanú válasza minden esetben elfogadhatatlan, kevés kivétellel, Figyelem a válaszokat, és a tapasztalatom ezt. Valamiért megszállottan keresed a "Living Witnes", vagy Ornella nevű személyeket?

2020. máj. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!