Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istenhívők! Mit jelent pontosa...

Istenhívők! Mit jelent pontosabban a Jehova tanúi? Ugyanazt jelenti, mint a keresztény? Nem értem, kezdő vagyok.

Figyelt kérdés

2020. jún. 25. 00:08
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
A Jehova és a többi ilyen izék azok szekták.
2020. jún. 25. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Csak tudnám miért gondolja mind az x ezer vallás, hogy az övé az egyetlen igaz és mindenki más hülye...
2020. jún. 25. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
23%

Jehova Taniu Keresztények. A keresztény kifejezés jelentése: Krisztust követő, vagy utánzó. A Tanúk a Bibliát tartják az egyetlen igazságnak ami Istentől ihletett, és az abban leirtak szerint igyekszenek élni.

De Ők sem tökéletesek, nyilván vannak hibák, mert aki azt mondja hogy nincsenek, az hazudik. Az első tanitványok is tele voltak hiányossággal, Jézusnak többször kellett helyre tennie Őket, állandóan vitatkoztak, nem mindig mindent értettek meg elsőre.


A kiválasztottság nem teljesen jelenti azt, amit mások állitanak.

Jézus, és a Bibliai próféciák, arról irnak, hogy a nemzetek, vagy is a pogányok meghatározott ideje után Jézus megnézi a földön levő emberek csoportjait, hogy mivel foglalatoskodnak. Ezek közül, bizalmat szavaz egy csoportnak, akik a Biblia tanitásában és értelmezésében foglalatoskodnak.

Egy idő elteltével, megbizza és felhatalmazza ezeket a személyeket, hogy Bibliai oktatásban, szellemi eledel kiosztásában tevénykedjenek, Jézus nyája tagjainak.

Ahogy a Tanitványok sem voltak tévedhetetlenek, és helyreigazitásra szorultak, a próféciák alapján Jézus folyamatosan tisztitja meg a csoportot, hogy az Istennek járó imádat, és a Biblia oktatása helyesen jusson el azoknak akik szeretnének Isten messiási királyságában, Jézus vezetése alatt élni.


Egyetlen egy valakit neveznek tévedhetetlennek a Földön, ami nagy bátorságra vall, hiszen tökéletlenek vagyunk. És ezt a Katolikus Pápára, és a katolikus tanitásra mondják. Miközben folyamatosan jönnek rá emberek, hogy ez nem igaz. S némely egyházfő, néha elismeri, hogy tévedtek bizonyos tanitásokban. De nem mindent javitanak ki, az embereket meghagyják a téves hitükben.

Még sem támadják a Történelmi egyházakat ezért, pedig Ők nevezik a legjobban kiválasztottaknak magukat, miközben teljesen ellene mondanak az irottaknak. Egy sor proféciát nem értenek, amiben alaposan részük volt.

Mint a kiválasztottsággal kapcsolatban, pedig a Biblia alapján Isten sokáig nem választott Földi képviseletet, isz.e 607-től, a Messiás vezér jelenlétéig. amikor is Sátántól megtisztitja az eget.

2020. jún. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
25%

Kárhozatal? Ilyen kifejezés nincs a Bibliában.

A Bűnért az ember ha akarja ha nem, egy itéletet kap, a halált. Ezt nevezte meg Isten, a bűnért járó fizettségnek. Jézus messiási tevékenysége az ami ezt feloldhatja, és egy személy feltámadásban részesül, vagy is visszakapja az életét oda, ahova Isten eredetileg is helyezte.

További büntetés nincs, Isten nem hozott létre ilyesmit.

Ezt bizonyos vallások magyarázzák igy, mert a tűz kifejezés alatt mást értenek mint amit jelent.

2020. jún. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
29%

Először is megjegyezném, hogy ateista vagyok. De!!!

A keresztények többségétől eléggé képmutató viselkedés a Jehova Tanúit szekának nevezni mert Bibliai szempontból ők a leginkább következetesek.

Ha már valaki mindenáron istenhívő akar lenni akkor elveiben ez lenne a legésszerűb választás. Más kérdés, hogy sajnos mint minden vallás ez is elment egy térítő-gazdasági irányba.

2020. jún. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
34%

"elment egy térítő-gazdasági irányba."

15.

A Tanúk senkit nem téritenek, hanem ismeretet adnak át. Ezt lehet elutasitani, vagy elfogadni. A gazdasági részét illetően pedig, itt nincs kötelező tized, vagy perselyezés, kizárólag a személyekre van bizva ki mennyit és mikor adományoz. Ezeket pedig hasznos célra fektetik be oda, ahl szükség van. Nem csak termek épitésére, irodalmak nyomtatására, de segélyezésekre is.

Sok árviz, és egyébb katasztrófa területen kapnak a testvéreink, de mások is, szükségleteket. Mindössze mi nem megyünk a médiához, és verjük nagydobra ezeket. Magam is részesültem segitségben, és Én is támogatok másokat, amennyire lehetőségem van erre.

2020. jún. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
A muszlimok szerint az iszlám az igaz vallás. A scientológusok szerint a scientológia. :D
2020. jún. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
#17 :D
2020. jún. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

"Köszi, de nem a keresztény az igaz vallás? Mert sztem annak semmi köze a Jehovához." Ez így nem igaz. "Jehova" minden kereszténynek Isten-t jelenti, ugyanis, a bibliai JHVH egy (valószínűleg téves) olvasata. Régen ez az olvasat terjedt el, a magyarban is ez használták sokáig, gondolom, ezért használják a tanúk is. Most egyébként a Jahve kiejtést tartják a legvalószínűbbnek a kutatók. Szóval, Jahve és Jehova lényegében ugyan az, a tetragrammaton egy olvasata. Jahve pedig, Ábrahám, Iszák és Jákob istene az Ószövetségben. Jézus neve is azt jelenti, hogy "Jahve megszabadít" vagy "Jahve a megváltás", ilyesmi. Tehát, én nem értem azokat a keresztényeket, akik a Jehova nevet szidják.


A kereszténység mint vallás, több ágra, kisebb irányzatra bomlik. Pl. Katolikusokra és protestánsokra. A tanúk egy protestáns irányzat, szerintem még nevezhetők keresztényeknek, hiszen hisznek Jézus feltámadásban, meg elég sok másban. Bár úgy tudom, a katolikus megfogalmazás szerint ők nem számítanak kereszténynek, mert szentháromság tagadók, vagyis nem hiszik Jézus istenségét. (Ezt leszámítva egyébként keresztények, hiszen az apostoli hitvallást ők is elmondhatják, csak ők az "egyszülött Fiút" máshogy értik, valamint a "Hiszek Szentlélekben."-t úgy értik, hogy személytelen erő. Mivel ők Arius tanításához tértek vissza, lényegében ariánusok.) Tehát ők egy szetháromságot tagadó, protestáns keresztény csoport. Ha az unitáriusok keresztényeknek számítanak, akkor szerintem a tanúk még inkább.

2020. jún. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

"Mindenkinek a saját vallása az igaz vallás. Én pl. muszlim vagyok, keresztény voltam, segítek amiben tudok"

Mindenki a saját vallását tartja igaznak, de attól még nem lesz mind igaz.


"A muszlimok szerint az iszlám az igaz vallás. A scientológusok szerint a scientológia." És ebből mi következik? Hogy senkinek nincs igaz? Ugyan miért ne mondhatna valaki igazat?

2020. jún. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!