Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istenhívők! Mit jelent pontosa...

Istenhívők! Mit jelent pontosabban a Jehova tanúi? Ugyanazt jelenti, mint a keresztény? Nem értem, kezdő vagyok.

Figyelt kérdés

2020. jún. 25. 00:08
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Én 1xer azt néztem a videóban, hogy azért a Biblia és a kereszténység az igazi vallás mert neki van szentírása. De érdekes videó. Itt is van: [link]
2020. jún. 25. 16:30
 22/31 anonim ***** válasza:
Az iszlámnak is van "szentírása", ennél jobb indok kéne, mindenestre megnézem ;)
2020. jún. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Uhm, Jehova tanúi? Nem azért, de őket még a keresztények is utálják XD

Komolyan, ők a legrosszabbak, egy szekta.

2020. jún. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
65%
A keresztények egymást is utálják. Hírdetik a szeretetet de annyi gyűlölködést sehol nem látni, mint köztük.
2020. jún. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

"Én 1xer azt néztem a videóban, hogy azért a Biblia és a kereszténység az igazi vallás mert neki van szentírása."

Megnéztem a kisfilmet, amit linkeltél. Igazából nem ezt mondja a videó, hanem azt, hogy a Biblia vezet a jó irányba. Szerintem ez a videó inkább azt akarja kihangsúlyozni, hogy a keresztény valláson belül nekik van igazuk és ők az egyedül üdvözítő egyház. A többi vallásra nem igazán fektet hangsúlyt. Csak annyit mond, hogy vannak, akik másban hisznek.


Én keresztény vagyok. Foglalkoztam már a tanúk tanításival, szerintem több dologban is tévednek. Abban meg főleg, hogy egyedüli üdvözítő egyház lennének.

Abban igazuk van akik írták, hogy más vallásoknak is vannak szent könyveik, pl. az iszlámnak a Korán. Szerintem mindenkinek magának kell megvizsgálni a többi vallást és az alapján eldönteni, hogy igaznak tartja-e őket vagy sem. Az iszlám esetében én pl. arra jutottam, hogy esélytelen, hogy a muszlimoknak igazuk legyen. Olvastam a Koránt, foglalkoztam az iszlámmal, Mohamed életével is. Véleményem szerint, legjobb esetben is csak emberi találmány az egész. Persze, aki nem foglakozik jobban a vallásokkal, annak első ránézésre mind egy kaptafa, bármelyik lehet igaz.

2020. jún. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
64%

Kedves Kérdező,


A magukat Jehova Tanúi néven nevezők azért nem tekinthetőek keresztényeknek, mert tagadnak egy sor keresztény alaptanítást:


1 Jézust nem Istennek tartják, hanem egy angyalnak

2 Jézus kereszthalálát is tagadják, szerintük egy oszlopon halt meg

3 A Szent Lélek személyét is tagadják, szerintük a Szent lélek egy személytelen erő, mint a gravitációs erő.

4 Tagadják az evangéliumban szereplő pokol létezését, amelyről Jézus is tanított

5 Kb. egy tucat hamis világvége dátummal meglepték már az emberiséget, utólag vagy beismerik, hogy tévedtek, vagy magyarázatot fűznek hozzá.

6 Folyamatosan változó tanításaikat az Őrtorony nevű saját kiadványukban népszerűsítik. Ez szerintük egyenrangú a Bibliával, és csak náluk a helyes magyarázat.

7 Egyedül üdvözítőnek vélelmezik a szervezetüket


Tehát a jehovisták nem protestáns keresztények, hiszen nem is keresztények. A protestáns keresztények a római egyház hamis dogmáiból és erkölcstelenségeiből a Bibliához, Jézus tanításaihoz tértek vissza, vagy legalábbis ahhoz igyekeznek. Nem pedig az Őrtorony nevű bibliaellenes hamis tanítás gyűjteményhez fordultak, mint a jehovisták.

2020. jún. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Köszi! És bűn Isten szemében ha ezt az oldal nézem? [link] érdekes, és jó tanulni belőle. Pl. Melyik vallást helyesni Isten stb... Mit gondoltok?
2020. jún. 25. 20:16
 28/31 anonim ***** válasza:

Nem, miért lenne bűn? :D Én is olvastam a könyveiket. Van amiben igazuk van, van amiben nem. Csak azt javaslom olvass mást is, mert különben nem lesz viszonyítási alapod.

Az ő videóik például elég jóknak tűnnek, és hasonlóan szépen meganimáltak mint a tanúké, ezekből is lehet tanulni.

Magyar: https://www.youtube.com/channel/UC9KdiGtGXKC-4wa8sfjxSJw/vid..

Angol: https://www.youtube.com/user/jointhebibleproject/playlists

Lehet még jó videókat találni.

2020. jún. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. jún. 26. 01:25
 30/31 anonim ***** válasza:
Kérdező! Ha adhatok egy tanácsot, nézheted az ő oldalukat, de mindenképp olvasd mellette a Bibliát, inkább legyél igaz keresztény, mint szektás.
2020. jún. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!