Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen bizonyíték kell a...

Milyen bizonyíték kell a Teremtő Isten létezésére? Miért nem elég bizonyíték az, amiket látunk a rosszakon kívül?

Figyelt kérdés

2020. júl. 13. 18:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/105 anonim ***** válasza:

"Mert mind a két bizonyság igaz!"

Ez a baj az igazán buta emberekkel: halvány fogalmuk nincs arról, amit mondanak.

Lehet igaz, amit írsz.

De HOGYAN bizonyítod?

2020. júl. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/105 anonim ***** válasza:

28


"szabad akaratot adott"


Természetesen amit írtam, az a szabad akarattal EGYÜTT is érvényes.


Vagy te úgy gondolod, hogy bárki, csak egy mákszemnyit is képes keresztbe tenni egy végtelen isten tervének?


Aki ráadásul végtelenül előrelátó is?


Akkor rosszul gondolod, csak szólok."


Érted amit egyáltalán írok neked?! Az, hogy Isten megengedi teremtményeinek hogy szabadon válasszanak nem zárja ki hogy Isten végtelen hatalmú és bölcsességű! Előre látta és tudta hogy mi fog történni de nem akarta megoldani a kérdést pusztán hatalommal! Ha ezt tette volna az lett volna a zsarnokság! Képes vagy ezt egyáltalán megérteni?! Lázadásakor el tudta volna pusztítani Sátánt Isten de nem tette mert nem oldódott volna meg semmi! Csak sokkal nagyobb probléma állt volna elő! Neked valami nagyon sekélyes ismereteid vannak a Bibliáról!


Üdv: Gábor

2020. júl. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/105 anonim ***** válasza:
90%

Gábor, ha jól értem az érvelésed akkor a megtért ember bizonyítéka a keresztény Isten létezésének. Ebben az esetben nyilván:


- a megtért muszlim ember a bizonyítéka allah létezésének

- a megtért hindu ember a bizonyítéka Visnu létezésének

- a megtért görög ember a bizonyítéka Zeusz létezésének

- a megtért római a bizonyítéka Jupiter létezésének

- a megtért természethívő a bizonyítéka Gaia létezésének

- a megtért ufóhívő a bizonyítéka az ufók létezésének

- stb stb stb

2020. júl. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/105 anonim ***** válasza:
100%

"nem akarta megoldani a kérdést pusztán hatalommal!"

Nem is kell.

Lett volna még 1000+1 módszere, hogy ennél SOKKAL jobb világot teremtsen. Akár egy tökéletest.

Nem is tudom, miért elégedett meg egy ennyire silánnyal.

Kellett volna még 0.000000000000000000000001 másodpercet gondolkodnia, és akkor egy tökéletes világot teremthetett volna.


"Lázadásakor el tudta volna pusztítani Sátánt"

Régen rossz, ha már csak a lázadásra reagál.

2020. júl. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/105 anonim ***** válasza:
50%

""Mert mind a két bizonyság igaz!"


Ez a baj az igazán buta emberekkel: halvány fogalmuk nincs arról, amit mondanak.


Lehet igaz, amit írsz.


De HOGYAN bizonyítod?"


Nekem önmagamban van bizonyságom, tudom ki voltam és tudom Krisztus által mivé lettem - te nem tudod mert nem ismersz sem előtte sem most - de ha ismernél is tagadhatnád ettől azonban a bizonyság még megmarad!


Üdv: Gábor

2020. júl. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/105 anonim ***** válasza:
25%

"Gábor, ha jól értem az érvelésed akkor a megtért ember bizonyítéka a keresztény Isten létezésének. Ebben az esetben nyilván:


- a megtért muszlim ember a bizonyítéka allah létezésének


- a megtért hindu ember a bizonyítéka Visnu létezésének


- a megtért görög ember a bizonyítéka Zeusz létezésének


- a megtért római a bizonyítéka Jupiter létezésének


- a megtért természethívő a bizonyítéka Gaia létezésének


- a megtért ufóhívő a bizonyítéka az ufók létezésének


- stb stb stb


A te gondolkozásodban bizonyára aki nem tudja megkülönböztetni Jézus Krisztust allahtól, Visnutól, Zeusztól, Jupitertől, Gaiatól és az ufóktól! A megtért ember bizonyítéka Isten létezésének de amiket itt felsoroltál ahhoz a Szentírás Istenének semmi köze nincsen! Te azért igen tévelyegsz!


Üdv: Gábor

2020. júl. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/105 anonim ***** válasza:
100%
Különös, hogy az egyik ember személyes meggyőződését elfogadod bizonyítéknak a másikét pedig nem.
2020. júl. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/105 anonim ***** válasza:

""nem akarta megoldani a kérdést pusztán hatalommal!"


Nem is kell.


Lett volna még 1000+1 módszere, hogy ennél SOKKAL jobb világot teremtsen. Akár egy tökéletest."


Például milyen módszere lett volna? Úgy látom nem vagy képes felfogni hogy mit jelent a szabad akarat! Mit jelent az nálad hogy tökéletes azt hogy a teremtményeknek nem lehet szabad akarata?!


Nem is tudom, miért elégedett meg egy ennyire silánnyal.


"Kellett volna még 0.000000000000000000000001 másodpercet gondolkodnia, és akkor egy tökéletes világot teremthetett volna.


"Lázadásakor el tudta volna pusztítani Sátánt"


Régen rossz, ha már csak a lázadásra reagál.""


Szerinted Sátánt már akkor el kellett volna pusztítani amikor fel sem lázadt?



Üdv: Gábor

2020. júl. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/105 anonim ***** válasza:
25%

"Különös, hogy az egyik ember személyes meggyőződését elfogadod bizonyítéknak a másikét pedig nem."


Ha tudnád mit jelent a megtérés és ismernéd az Úr Jézust akkor ezt biztosan nem mondtad volna!


Üdv: Gábor

2020. júl. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/105 anonim ***** válasza:
100%
Erre szoktam mondani, hogy a kereszténységre a leghatásosabb ellenérv maguk a keresztények.
2020. júl. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!