Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ti hogyan...

Keresztények! Ti hogyan értékelitek/magyarázzátok Jozsué 8: 1-29 részét?

Figyelt kérdés

Nem fogom bemásolni, elsősorban olyanhoz szólna a kérdés, aki jó Bibliaismerő, de azért belinkelem:

[link]


A kérdéseim a megjelölt igehelyekkel (?) kapcsolatban:

- Elfogadjátok a szentírás részeként?

- Ha igen, hogyan tudjátok összeegyeztetni az ott megjelenő isteni (???) parancsokat az Újszövetség szerető és kegyelmes Istenével? Nem láttok ellentmondást?


Elnézést, ha provokatívnak hangzik a kérdés, némileg talán az is, de nem áll szándékomban senkit megbántani a hitében. Pusztán kíváncsi vagyok, és örömmel veszem, ha egy nálam a Bibliában jártasabb elmagyarázza az "ortodox" vagy bevett keresztény nézőpontot ezzel kapcsolatban.



2020. júl. 14. 11:23
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Ja és 3., ne személyeskedjünk, de ezt értelmes emberek között kérni sem kellene...
2020. júl. 14. 12:56
 12/32 anonim ***** válasza:
Nem értem miért lett az 5-ös válaszom lepontozva.
2020. júl. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
9 No látod, hogy kiderül:D
2020. júl. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

10 Még mindig nem érted?


Ott a válasz a 9-esnél:D

2020. júl. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
74%
Röviden: igen, szerintem a Szentírás része. A fizikai halál csak a mi szemszögünkből büntetés. Az akkori népek azért elég csúnya dolgokat műveltek, egyszer nekiálltam kutatni a témában és kicsit sem tetszett amit találtam. Nem éltem volna közöttük. Lásd akár azték, akár maja kultúra, ami igen véres volt és durva. Nem tudhatjuk, hogy mi lett volna, ha azok a gyerekek felnőnek és folytatják. Mivel a fizikai halállal csak számunkra van vége az életnek és hiába az Evangélium ígérete, azért meghalni senki sem akar, ezért nem tudunk ettől elvonatkoztatni. Lehet azoknak a gyerekeknek jobb lett így. De én is csak emberként tudok gondolkodni.
2020. júl. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy történeti leírás az izraeliták honfoglalásáról.

Régészetileg bizonyított, hogy az Ai nevű település kb. Kr.e. 2000-ben elpusztult, így nem ennek a településnek a leírása ez. Ez kétféleképpen magyarázható: 1. nem Ai település elfoglalásáról van szó, tehát tévesen maradt fenn a helység neve vagy 2. az Ai a héberben azt jelenti, hogy "romhalmaz", tehát bizonyos szempontból ez az eseményleírás szimbolikusan érthető, utalva az itteni nép erkölcstelenségére és ezzel együtt arra, hogy hitével ezt legyőzi a választott nép.

Nyilván ezt a győzelmet ennek az ószövetségi könyvnek a szerzője saját szemszögéből mutatja be. Sosem szabad a korabeli gondolkodástól leválasztani a szentírási részeket. Ekkor ezt a győzelmet (és minden győzelmet) Isten kegyelmének tulajdonították, hogy Isten megmutatta erejét és győzelemre segítette a benne hívőket. Általánosan elfogadott volt ez a gondolkodás, hogy Isten a bálványimádókat és az egyéb bűnösöket megbünteti, míg a benne hívőket megsegíti. Ezt a gondolkodást némiképp helyreteszi az Újszövetség. Az Ószövetséget mindig az Újszövetség fényében kell értelmezni. Ami nem jelenti azt, hogy az Ószövetség ne lenne Isten szava. Teljes mértékben Isten szava, csak le kell róla hántani azt az emberi tényezőt, amit az adott kultúra rárakott.

2020. júl. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
0%

Igen része a szent irásnak.

Amig nem történt meg a megváltás, addig a környező népek némelyike veszélyeztette Isten azon tervét, hogy a megadott leszármazási vonalon szülessen meg a messiás.

Megfigyelhető, hogy más népek emlités nélkül vannak, akik nem voltak az Izraeliták közelében, és nem kellett a Támadásuktól tartani.


A Maják, az Indiánok, afrikai törzsek stb, ezért nincsenek benne a szentirásban.

2020. júl. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Hasonló kérdést írtam ki néhány napja. 3-4 eltérő válasz érkezett keresztényektől. Ha érdekel itt megtalálod:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

2020. júl. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
23%

Eredeti kérdésre:


Jó példa arra, hogy aki komolyan veszi az evangéliumokat, azaz Jézust (ezeket lehet szerintem kereszténynek nevezni) miért nem tekintik/ tekinthetik az Ószövetségben vázolt istenképet hitük alapjának.

2020. júl. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
72%
19: Azért itt van egy kis félrekavarás, még ha nem is szándékos. Az Ószövetség is ugyan arról az Istenről szól, mint az Újszövetségben. Csak mindig figyelembe kell venni a korszellemet, ahogy az emberek gondolkodtak, többek között Istenről. Akkor elvárás volt, hogy Isten legyen kemény bíró, aki a jókat megáldja, a rosszakat rommá bünteti. A Jozsue-sztoriban nyilván a nép magát tekintette jónak, a saját szemszögükből vizsgálták a dolgot. Ettől Isten nem válik zsarnokká. Jézus ezért is lépett fel az evangéliumok szerint úgy ahogy: tisztázni akarta a korszellem ellenében, milyen az Isten valójában. A keresztény ember nem hagyhatja figyelmen kívül az Ószövetséget (ezt Jézus sem tette meg), hanem az Újszövetség fényében kell vizsgálnia.
2020. júl. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!