Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mièrt erőltetik egyesek a...

Mièrt erőltetik egyesek a Szentháromságot(a három istensèget)ha nincs az Isten szavaban,Jèzus ès az apostolok sem tanítottak,i.sz 325-ig nem is lètezett?

Figyelt kérdés

2020. aug. 15. 07:07
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/129 anonim ***** válasza:
0%
90 Szerintem akitől ezt idézted nem is arra gondolt hogy az értelemben kellene gyermeknek lennie hiszen így folytatja "akiket még nem fertőzött meg a rendszer, tisztáknak ," - vagyis a lelki tisztaságról beszél amely mentes a hamis rendszerek ideológiájától és bűnös gyakorlatától. Majd megtisztulva ezektől mondja kell megérteni és elfogadni az igazságot "nullázni kell mindent és akkor úgy tudjuk megérteni és elfogadni az igazságot." De ha nem jól értettem az idézet szerzőét akkor majd ő kijavít!
2020. dec. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/129 anonim ***** válasza:
79%

Blackice “ Nem.kell ehhez egyetem sem diploma

Csak nyitott elme es szív .”


Szerintem a szívműtétedhez sem kell egyetemi orvosi diploma, elég a jószándék. :D


Tényleg ennyire lenézed a tudást?

2020. dec. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/129 anonim ***** válasza:
63%

92 Szerinted kinek volt valódi tudása az apostoloknak vagy a farizeusoknak a kor tekintélyes vezető rétegének?


A szívműtétes hasonlatod nagyon nem illik ide!


Ha valaki neked azt állítja hogy a Biblia megértéséhez nem egyetemre van szükség elsősorban akkor az nálad már le is nézi a tudást?

2020. dec. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/129 Mansour ***** válasza:
100%
Bocs, hogy beleszólok, de itt nem a Biblia üzenetének megértéséről volt szó (ahhoz tényleg nem egyetem), hanem konkrét filológiai kérdésekről, ahhoz viszont már igen.
2020. dec. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/129 anonim ***** válasza:
20%

93. “ Szerinted kinek volt valódi tudása az apostoloknak vagy a farizeusoknak a kor tekintélyes vezető rétegének?”


Szerintem hatalmas tudásuk volt a kor színvonalán. Nézz bele a rabbinikus irodalomba (Misna, Talmud), milyen hatalmas tudásuk volt.


“A szívműtétes hasonlatod nagyon nem illik ide!”


Miért is nem? Mert annak tétje van, ennek meg nincs? Vagy...? Ugye, hogy számít a tudás?


“Ha valaki azt állítja, hogy a Biblia megértéséhez nem egyetemre van szükség...” igen, az lenézi a tudást. Nem mintha a Biblia vagy Jézus egyszerű példázatai ne szólnának minden egyszerű emberhez, de tudod: “hogyan érthetném, amíg valaki meg nem magyarázza?”

2020. dec. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/129 anonim ***** válasza:
0%

"Szerintem hatalmas tudásuk volt a kor színvonalán. Nézz bele a rabbinikus irodalomba (Misna, Talmud), milyen hatalmas tudásuk volt."


Szerintem meg nem a kérdésre válaszolsz!


"Miért is nem? Mert annak tétje van, ennek meg nincs? Vagy...? Ugye, hogy számít a tudás?"


Azért is nem mert az igazság nem a szívműtétről szól!


"igen, az lenézi a tudást. Nem mintha a Biblia vagy Jézus egyszerű példázatai ne szólnának minden egyszerű emberhez, de tudod: “hogyan érthetném, amíg valaki meg nem magyarázza?”"


Tehát nálad a tudás az egyenlő az egyetemmel! Akkor mi lesz a farizeusokkal akik nem lesznek ott a mennyben az apostolok meg igen?! Mire is jó akkor a farizeusok tudománya?


“hogyan érthetném, amíg valaki meg nem magyarázza?”"


Valóban, a Szentírást magyarázni is kell csak arra nem elsősorban az iskola képesít hanem a Szent Lélek! Az iskola is lehet hasznos csak hogy ne essünk a másik végletbe se de az nem lehet a Szentírás mércéje! Hiszen számos iskola számos tanítással rendelkezik! Az igazság megértéséhez pedig az egyénnek és a Szent Léleknek a kapcsolata szükséges!

2020. dec. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/129 anonim ***** válasza:
90%

"Akkor mi lesz a farizeusokkal akik nem lesznek ott a mennyben"

Jézus nem kárhoztatta el őket, érdekes, hogy te igen. Akkor veled együtt lesznek a pokolban?

2020. dec. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/129 anonim ***** válasza:
10%
Jézus is volt a pokolban. Tessék utánanézni eredetileg mit jelentett a pokol (Nem az örök gyötrelem helye) :)
2020. dec. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/129 anonim ***** válasza:
0%

"Jézus nem kárhoztatta el őket, érdekes, hogy te igen. Akkor veled együtt lesznek a pokolban?"


A farizeusok kárhoztatták el magukat! Megtudhatnám tőled hogy ezt kinek mondta Jézus?


Ján. 8,44

Ti az ördög [1 Ján. 3,8.] atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott [Júd. 1,6.] meg az igazságban, mert nincsen ő benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja.

2020. dec. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/129 anonim ***** válasza:
86%

#99

Pétert is sátánnak nevezte, ettől függetlenül erősen kétlem, hogy elkárhozott volna. Sőt saját gyilkosaiért is imádkozott. Jézus nem kárhoztatott el senkit, ellenben veled. A Biblia egyetlen emberről nem jelenti ki, hogy elkárhozott volna (talán Júdást kivéve), ellenben veled, aki veszed a bátorságod, magad a bíró székébe ülteted és azt mondod, hogy ők nem jutnak a mennybe. Mi ez ha nem arcátlan gőg?

2020. dec. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!