Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mièrt erőltetik egyesek a...

Mièrt erőltetik egyesek a Szentháromságot(a három istensèget)ha nincs az Isten szavaban,Jèzus ès az apostolok sem tanítottak,i.sz 325-ig nem is lètezett?

Figyelt kérdés

2020. aug. 15. 07:07
 71/129 Blackice75 ***** válasza:
4%

Kedves anonim

Ahhoz hogy kikutassuk az igazságot az Írással kapcsolatban nem kell tudnunk sem hettita sem akkád sem héber nyelven , de itt most inkább a héber, arámi meg a görög kap hangsúlyt mivel a prófeciákat ezeken a nyelveken írták. Nem kell tudni sem héberül sem görögül ahhoz hogy megtudjuk,szándékosan milyen fogalom szavakat írtak, fordítottak át más jelentéssel bíró szavakra. Vannak már könyvek, és az intetnetről is letőlthető bibliafelfedezők es ezekhez szótárak.Szótárak amelyekben sorszámozva meg van adva hogy a fordítaskor az wredeziben melyik szavak mit jelentenek. Ìgy meg tudod mi miért van másképp írva vagyis fordítva!! Nem ìrták át az egész bibliát , mint ahogy sokan ezzel érvelnek , és titulálják az Írást hamisnak meg hazugnak, meg csak egy mesének. Mert arra ügyelt a Teremtő, hogy ilyet ne tegyenek ahogy ezt a Megváltó alábbi kinejelentése is tudatja velünk:


Máté 5:18 Mert bizony mondom nektek, míg az ég és a föld elmúlik, a törvényből egy jóta vagy egyetlen pontocska el nem múlik, amíg minden be nem teljesedik.


Máté 5:19 Valaki azért csak egyet is megront e legkisebb parancsolatok közül és úgy tanítja az embereket, a mennyeknek országában a legkisebb lészen; valaki pedig cselekszi és úgy tanít, az a mennyeknek országában nagy lészen.


A tőrvényből ami a Tora, vagyis a parancsolatok, rendeletek, ezekből.egyetlen egy sincs es nem is lesz sem eltüntetve sem megváltoztatva, mint ahogy ezt szeretné a keresztény világ valójában!!!


Meet minden vallási és hitrendszer , folyamatosan mást sem akar megtalálni meg kimutatni az Írásból , hogy a törvények a Tora teljes egésszében vagy nagy részben el lett törölve.


Sajnos ez nem így van , és ezt maga a Megváltó is számtalanszor elmondja!!!


Ahol a bibliában pl azt írja hogy a törvényből vagy a törvényeket, ezek helyett az eredetiben az áll hogy a Torából vagy a Torát. Egyszerűen azért mert a Tora foglalja magába az összes parancsolatot!!!

Lenbe pont ezért pár "kedves" szavam pl tisztelt Károli Gáspár Úr***-hoz meg az angol James Kinghez is, meg az összeshez aki Írást fordított!!!


Amikor többes szamban fogalmazza az Írásban hogy parancsolatokat vagy parancsolatait, rendeléseit, ez rendben is van mivel utal az egész Torára.


Amikor azt mondja a Megváltó hogy új szövétséget, ad nekünk , ez szintén direkt tévesen van fordítva a sok szerencsétlen megtévesztésére pont azért, hogy higyjék azt hogy új szövetség van a régit törölte a törvényekkel együtt , és egyetlen törvényt adott : szeresd felebarátodat mint önmagadat. Na dz egy brutális félre vezetés mert az eredetiben az áll hogy megújúlt szövetség és nem új , tehát nem szünt meg a szövetség , csak megújúlt a Megváltó személyiségével a bele vetett igaz hittel!!!!

Nem új törvényt adott es egyet, hanem megújitotta a szeresd felebarátodat mint temagadat, önmagával eképpen: szeressétek egymást úgy ahogy én szerettelek titeket!!! Azért mert enélkül a feltételek nélküli felebaráti szeretet nélkül nem tudsz eleget tenni a parancsolatoknak!!!!


Vissza kanyarodunk ide egy kicsit :


Máté 5:17 Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy betöltsem.


Máté 5:18 Mert bizony mondom nektek, míg az ég és a föld elmúlik, a törvényből egy jóta vagy egyetlen pontocska el nem múlik, amíg minden be nem teljesedik.


Máté 5:19 Valaki azért csak egyet is megront e legkisebb parancsolatok közül és úgy tanítja az embereket, a mennyeknek országában a legkisebb lészen; valaki pedig cselekszi és úgy tanít, az a mennyeknek országában nagy lészen.


Nos azeket a fenti igéket maga a Megváltó mondta, és nem hiába pont az újszövetség legelején, nem véletlenül.


Egyértelműen kijelenti hogy a Tora a törvények a parancsolatok nrm törlödnek el soha még csak részekben sem !!!!


Persze majd az apostolok cselekedetei meg Pál félreértett verseiből azt akarja a sok szennyes egyhaz kihozni hogy a törvényeket vagy a törvényekből a Megvaltó eltörőlt, akkor a fenti három igeversben félrebeszélt aztán kesőbb megváltoztatta a szavát ??? Nem dehogy , távol legyen kedves felebarátaim, nézzük mit momd később is a Megváltó:


Máté 7:21 Nem minden, aki ezt mondja nekem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.


Máté 7:22 Sokan mondják majd nekem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-e, és nem a te nevedben űztünk-e ördögöket, és nem cselekedtünk-e sok hatalmas dolgot a te nevedben?



Máté 7:23 És akkor vallást teszek majd nekik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők.


Ha valakinek ez nem elég egyértelmű akkor nem tudom mi kellahjoz hogy ezt megértse!!!


1Ján 2:3 És arról tudjuk meg, hogy megismertük őt, ha az ő parancsolatait megtartjuk.


1Ján 2:4 Aki ezt mondja: Ismerem őt, és az ő parancsolatait nem tartja meg, hazug az, és nincs meg abban az igazság.


1Ján 2:5 Aki pedig megtartja az ő beszédét, abban valósággal teljessé lett az Isten szeretete. Erről tudjuk meg, hogy ő benne vagyunk;


Nos valahogy így megy ez , kedves felebarátaim.

Persze nem ezekkel a nevekkel hogy Úr meg Isten , meg Úr Jézus Krisztus,


Ezeket a neveket és címeket a fordítók tettékbe kitakarva ezzel a Teremtő és a Megváltó igaz neveiket.

A forditok magas katolikus egyházi befolyásoltsággal és kapcsolatokkal bírtak, es ennek a nagy vallási fenevadnak a feltételeit teljesítették azzal, hogy fohalom szavakat átírtak a saját egyházuk dogmáihoz igazítva velük a híveiket

És azt égetve bele az elméjükbe igazságként, amit nagy sikerrel tettek és tesznek meg.

De nyugodjon meg mindenki a nagy parázna (katolikus anyaszentegyház) fennhatösága alá tarzózik minden más keresztény és nem keresztény egyház is , a világon az összes ami létezik és működik!!!


És hogy a Tora a parancsolatok a Messiás eljövetele és az Ő királysága alatt is meglesznek , itt van erre egy vers az Írásból kész tényként,tehat ez a vers arról szól ami csak ez után lesz meg valamikor nemsokára, a Megváltó eljövetele és az Ő ezer éves királyságában:



Jel 14:12 Itt van a szenteknek békességes tűrése, itt akik megtartják az Isten parancsolatait és a Jézus hitét!


Helyesen fordítva ez így hangzana:


Jel 14:12 Itt van a különválasztottaknak békességes tűrése, itt akik megtartják Elohim PARANCSOLATAIT, és a YAHUSHA HITÉT!


Tehát még ott is meg kell tartani a Torát és a Megváltóba vetett igaz hittel , igaz tiszta szívből való hittel kedves felebarátaim!!!


Nem vasárnapozás,meg megenni minden dögöt a disznóval együtt meg két év alatt 5-ször házasodni, és emellett szeretőket tartani stb, stb..

Ez csak néhány példának de nem minden!!!


Pökhendi vagyok és nagyképű? Nem vagyok az, de amikor engem kigúnyólnak a Teremtő igazságáért, akkor én mégjobban kiállok mellette!!


Nincs bennem sem gúny, sem pökhendiség, sem rosszindulat.


Csak én nem állok ki többet a hazugság mellett ,álltam már mellette sajnos épp eleget!!!


Kétsége se legyen senkinek afelől ,hogy aki egy világi vallás vagy hitrendszer dogmáit , filozofiájat tanításait követi, bármelyikét a világon, az nem a Megváltót követi!!!


A Megváltónak nem volt saját neve és saját akarata sem.

A megnevezése a YAHUSHA az Atya nevéből gyökerezik a YAHUAH-ból mint YAHU- és a - SHA ami azt jelenti megszabadít, tehát a Megváltó neve a YAHUSHA azt jelenti hogy az YAHUAH(Teremtő) Megszabadít!!!


Ő volt az Atya szava a megszületett Tora vagyis a törvények, rendeletek, parancsolatok ,Ő úgy élt a Tora szerint ahogy nekünk is kellene élnünk.

Aki hisz a Megváltóban és követi Őt, és azaz ember úgy él ahogyŐ élt, Ő a példakép.

Aki követi a Megváltöt aki az Atya szava vagyis a Parancsolatok , akkor az ember a Torát követi!!!


Nézzük csak mit mond a Megváltó:



Máté 10:40 Aki titeket befogad, engem fogad be; és aki engem befogad, azt fogadja be, aki engem küldött.


Ki küldte Őt? Egyértelműen az Atya a Teremtőnk, tehát nem lehet ugyanaz az Atya aki a Fiú is, hiszen ott mondja, aki engem küldött!!!



Ján 5:36 De nekem nagyobb bizonyságom van a Jánosénál: mert azok a dolgok, amelyeket rám bízott az Atya, hogy elvégezzem azokat, azok a dolgok, amelyeket én cselekszem, tesznek bizonyságot rólam, hogy az Atya küldött engem.


Mert Ő a Tora szerint cselekedet jar élt szb...

Az Atya,szava az ige, az a Tora es a Fiú az emberként megszületett Tora!!!


Ján 6:29 Felele Jézus és monda nekik: Az az Isten dolga, hogy higgyetek abban, akit ő küldött.



Ján 7:16 Felele nekik Jézus és monda: Az én tudományom nem az enyém, hanem azé, aki küldött engem.


Figyeljen csak mindenki a fenti igékre és értelmezze azokat !!!


A Tudomány az szintén a parancsolatokra utal , nem egy kettőre vagy néhányra , vagy ki ahogy gondolja ,szabad rablás van meg, mindegy mit csinálsz mert jézús szeret bla bla bla ez nem így van , soha nem is volt ìgy.


Most ennyi fért bele

Köszönöm ha elolvastad

2020. dec. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/129 szp72 ***** válasza:
100%

@ "A csípőjére azok a jelzők, címek voltak felírva , de nem.a neve !!!"


Végsősoron nem velem vitatkozol, hanem a Bibliával. Persze éppenséggel lehet ezt címnek tekinteni, mert a Bibliában nem válik szét annyira ez a kettő. Mindazonáltal mindenkinek az a neve, ahogy nevezzük, s ezáltal egy cím is lehet név, ha egyszer névként használjuk. Az "isten" és az "úr" szavak alapvetően valóban címek, de ma már névként használjuk, ezért írjuk nagybetűvel: "Isten", "Úr", hiszen így hívjuk, így nevezzük a világot teremtő lényt követve a bibliai szóhasználatot.


Régen a nevek úgy keletkeztek, hogy volt valami jelentésük, a jelentés természetesen önmagában és eredendően nem volt név, hanem pusztán csak azáltal vált névvé, hogy névként kezdték el használni. Isten leggyakoribb neve az Ószövetségben Jahve, ami egyszerűen csak annyit jelent: "Aki van", a "Létező". Találó név, Jahve az az isten, aki van, mert a többi isten nincs.

2020. dec. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/129 Blackice75 ***** válasza:
0%

Fontos neki a neve

Ezért nem hívhatjuk Úrnak

Számtalanszor jelzi hpgy fontos neki az Ő neve!!! Ami nem Úr, tehát nem hívhatjuk Úrnak nagy betüvel sem ha ez nem.egy név és pláne nem az Ő neve!!!

Meg is mondja hogy a világgal.el feledtezik majd az Ő nevét a Baálért!!!


És most jól figyeljen mindenki az Úr a héberben azt jelenti Baál!!!


Tehát kedves felebarátaim, nem hiába posztoltákbe az Úr-at aYAHUAH helyett!!!


A legközelebbi foniku kiejtése a Teremtő nevét jelentő héber Tetragrammatonnak az YAHUAH (JAHUAH)


A nevére hallgat minden földi ember ,sőt van aki érzékeny arra ha nem tudják a nevét vagy nem ejtik ki helyesen!!!


Akkor mégis mi azt mondjuk hogya Teremtő neve nem fontos ,amikor rengetegszer kifejti hogy FONTOS AZ Ő NEVE!!!!



Jer 23:26 Meddig lesz ez a hazugságot prófétáló próféták szívében, akik az ő szívük csalárdságát prófétálják?


Jer 23:27 Akik el akarják az én népemmel felejtetni az én nevemet az ő álmaikkal, amelyeket egymásnak beszélnek, miképpen az ő atyáik elfeledkeztek az én nevemről a Baálért?


Baál = Úr


Mindehol ahol az Úr van ott YAHUAH nevének kellene állnia.

Mindehol ahol azt írja hogy szent

Ott az kellene álljon hogy különválasztott


Jer 23:28 A próféta, aki álomlátó, beszéljen álmot; akinél pedig az én igém van, beszélje az én igémet igazán. Mi köze van a polyvának a búzával? azt mondja az Úr.



Zsolt 91:14 Mivelhogy ragaszkodik hozzám, megszabadítom őt, felmagasztalom őt, mert ismeri az én nevemet!



Jer 34:16 De elváltoztatok, és beszennyeztétek az én nevemet, és ki-ki visszahozta az ő szolgáját és ki-ki az ő szolgálóleányát, kiket egészen szabadon bocsátottatok vala, és igába vetettétek őket, hogy nektek szolgáitok és szolgáló leányaitok legyenek.


Ez 39:7 És az én szent nevemet megismertetem az én népem, Izrael között, s többé nem hagyom megfertőztetni szent nevemet; és megtudják a pogányok, hogy én, az Úr, szent vagyok Izraelben!


Ez 43:8 Mikor küszöbüket az én küszöböm mellé és ajtófélfáikat az én ajtófélfáim mellé tették, és csak a fal vala köztem és közöttük; és megfertőztették az én szent nevemet utálatosságaikkal, melyeket cselekedtek, ez okáért elvesztém őket haragomban.


Ámós 2:7 Akik a föld porát áhítják a szegények fejére, és a nyomorultak útját elfordítják. Fiú és az atyja [egy] leányhoz járnak, hogy megfertőztessék az én szent nevemet.


Mal 4:2 És feltámad nektek, akik félitek az én nevemet, az igazságnak napja, és gyógyulás lesz az ő szárnyai alatt, és kimentek és ugrándoztok, mint a hizlalt tulkok.


Róm 9:17 Mert azt mondja az írás a fáraónak, hogy: Azért támasztottalak téged, hogy megmutassam benned az én hatalmamat, és hogy hirdessék az én nevemet az egész földön.



Jel 3:8 Tudom a te dolgaidat (íme adtam elődbe egy nyitott ajtót, amelyet senki be nem zárhat), hogy kevés erőd van, és megtartottad az én beszédemet, és nem tagadtad meg az én nevemet.


Jel 3:12 Aki győz, oszloppá teszem azt az én Istenemnek templomában, és többé onnét ki nem jő; és felírom ő reá az én Istenemnek nevét, és az én Istenem városának nevét, az új Jeruzsálemét, amely az égből száll alá az én Istenemtől, és az én új nevemet.


Tehátaz utolsó versből lehet tudni hog, a Megváltónak új neve lesz mikor eljön


De a Teremtő neve YAHUAH, az megmarad mindörökké!!!

2020. dec. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/129 anonim ***** válasza:
84%
Ha tudnál héberül, akkor tudnád, hogy a Teremtő neve eredetileg Jahveh vagy Jah lehetett.
2020. dec. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/129 szp72 ***** válasza:
100%

@ "Fontos neki a neve"


Természetesen fontos, de nem a kiejtése, hanem a jelentése.


@ "Ezért nem hívhatjuk Úrnak"


A Biblia maga is nevezi az Istent Úrnak, az Újszövetségben már nem is szerepel a Jahve szó, hanem csak az Úr.


@ "És most jól figyeljen mindenki az Úr a héberben azt jelenti Baál!!!"


Az úr héberül adonáj, baál is jelenetheti ezt, de nem héberül, hanem valamilyen kánaáni nyelven.


@ "Tehát kedves felebarátaim, nem hiába posztoltákbe az Úr-at aYAHUAH helyett!!!"


A zsidók régi szokása, hogy a JHVH név helyett tiszteletből az ÚR szót mondták. Ezt a hagyományt követte Jézus, az apostolok és az Újszövetség. Semmi nyoma, hogy ezen a legkisebb viták is lettek volna.


@ "A legközelebbi foniku kiejtése a Teremtő nevét jelentő héber Tetragrammatonnak az YAHUAH (JAHUAH)"


Én tőlem úgy ejted ahogy akarod, mert egyáltalán nem számít a kiejtés. Márpedig ha bárhogy ejthetjük, akkor éppenséggel ÚR-nak is ejthetjük, ha egyébként ugyanarra JHVH-ra gondolunk, vagyis az egyedül létező Istenre. Az Isten nevében az égvilágon semmi se fontos, csak egyedül a jelentése. Ejtse ki Isten nevét mindenki ahogy akarja vagy tudja, ha az egyedül létező Istenre gondol, akkor lényegében és szellemében a JHVH nevet használja.


@ "A nevére hallgat minden földi ember ,sőt van aki érzékeny arra ha nem tudják a nevét vagy nem ejtik ki helyesen!!!"


Lehetséges, de nem az Isten. Ha Istent érdekelné a nevének kiejtése, akkor gondoskodott volna erről.


@ "Mindehol ahol az Úr van ott YAHUAH nevének kellene állnia."


Ezt milyen alapon állítod? Az isteni gondviselés nem törődött azzal, hogy az újszövetségi iratokban fennmaradjon a JHVH. Nyilván, mert lényegtelen.

2020. dec. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/129 Blackice75 ***** válasza:
0%

Minden apokrif iratban YAHUAH neve van áll ott , a forditasoknál takarták ki a nevét mint már keírtam párszor.

Pont azért hogy feledésbe merüljön teljesen a neve!!!

Köszönhető ez a pogány keresztény egyházakat képviselő forditó munkát végző személyeknek.

Es ha már "újszövetség" ami mint írtam nwm új csak megújított , ez is csak azért újnak van forditva hogy véletlenül se tudd az igazat ha rest vagy kutatni!!!


És apropó ha már "újszövetség" lássuk ott sem fontos a neve ?

Fentebb már egyszer leírtam de úgy látszik újra kell



Apcs 9:15 Monda pedig neki az Úr: Eredj el, mert ő nekem választott edényem, hogy hordozza az én nevemet a pogányok és királyok, és Izrael fiai előtt.


Apcs 9:15 Monda pedig neki az YAHUAH: Eredj el, mert ő nekem választott edényem, hogy hordozza az én nevemet a pogányok és királyok, és Izrael fiai előtt.


Jel 2:13 Tudom a te dolgaidat, és hogy hol lakol, ahol a Sátán királyi széke van; és az én NEVEMET megtartod, és az én hitemet nem tagadtad meg Antipásnak, az én hű bizonyságomnak napjaiban sem, aki megöleték nálatok, ahol a Sátán lakik.


Jel 3:8 Tudom a te dolgaidat (íme adtam elődbe egy nyitott ajtót, amelyet senki be nem zárhat), hogy kevés erőd van, és megtartottad az én beszédemet, és nem tagadtad meg az én NEVEMET.



És ime a Megváltó mondja:


Jel 3:12 Aki győz, oszloppá teszem azt az én Istenemnek templomában, és többé onnét ki nem jő; és felírom ő reá az én Istenemnek nevét, és az én Istenem városának nevét, az új Jeruzsálemét, amely az égből száll alá az én Istenemtől, és az én új nevemet.


Jel 3:12 Aki győz, oszloppá teszem azt az én Elohimenek templomában, és többé onnét ki nem jő; és felírom ő reá az én Elohimemnek nevét, és az én Elohimem városának nevét, az új Jeruzsálemét, amely az égből száll alá az én Elohimemtől, és az én új NEVEMET.


Ennyi elég kedves felebarátom a névről? -vagy keressem ki a héberből ezeket az igéket és bekarikázzam azokban YAHUAH nevét hogy lássátok meg azt ,hogy ott nem Úr és nem isten meg nem úr jezus krisztus áll?


Hogy lenne kedves YAHUAH-nak az Úr amikor az a Baál vagyis Sátán egyik neve a sokból amiket támasztott külömböző istenségekben a megtévesztésre .

És amikor ez nem az Ő neve egyáltalán.


Persze mindent ki es meg lehet magyarázni,

Azoknak akik nem ismerik az igazságot.

És sokan nem ismerik, ezért vannak kevesen azok akik a keskeny útón járnak.

Az a kevés pedig abszolút nem a majd kétmilliárd keresztény, sem a zsidó valássuak sem egyik sem a világon.

Aki vallásokat követ meg valamilyen szennyes igekiforgató hitrendszert, legyen az a kereszténység bármelyik ágazata is , az nem a YAHUAH által.kijelölt úton jár!!!

Igen igen tudom a bibliában magyarul írvan van oda az a szó is hogy keresztény, meg keresztelkedjetek meg, meg Keresztelő János, persze , persze úgy van odafordítva neked te keresztény ,de az eredetiben sehol nincs ott!!! A keresztelkedjetek meg-et helyesen kedves Karoli Gádpár pogány keresztény sátánista felebarátunk így kellettvolna fordítsa :merüljetek be!!!

Kereszrelő János??? NEEEEM

Bemeritő János ??? IGEEEEN

Mert akárhonnan is nézzük más értelne van a bemerítkezésnek mint a pogány megkeresztelkedésnek!!!!


A Megváltó YAUSHAH azt mondta , viztől kell újjá születni:



Ján 3:5 Felele Jézus: Bizony, bizony mondom neked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.


A víztől itt a bemerítkezést érti, nem pedig azt hogy egy pogány templomban a pap homlokon spriccel néhány csepp "szentelt" vìzzel, ez nem víztől való ujjászületés, de ez még mindig nem minden!!!

Kiemelvén azt is újra hogy szent szó is pogány római eredetű Semo Sancus római isten nevére utaló kifejezés, a szent szó Semo Sancus nevének bevitele az Írásba, Sancus-Sanctus-Sankt-Saint-Szent.

Csak hogy valaki is megértse Sátánnak milyen hatalmas intelligenciája van a megtévesztésre!!

Persze ennek az igének részleteebb tartalmasabb a mondanivalója , de egyelőre ennyit most.

2020. dec. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/129 Blackice75 ***** válasza:
0%

És a Teremtői gondviselés törődött azzal hogy mindenhol ott legyen a neve!!!!


E világ Úr-a es istene jelenleg maga Sátán tehát az isteni(sátáni) gondviselés törődött azzal hogy kitakarják a nevét mindenhonnan!!!


Ő nem Úr hanem YAHUAH

Ő nem isten , hanem Elohim


Nem lehet istenként egy lapon nevezni a sok sátán és démonai által támasztott hamis istenségekkel


Ezek is a Biblia titkai, akinek van értelme az érti , akinek van füle az hallja.

A többi nem számít.

2020. dec. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/129 Blackice75 ***** válasza:
0%

Az adonáj az az Uram

A Megváltót szólítottak így

Uram Uram ( Adonáj Adonáj)

Rövid U es nem Ú.

Uram megmondaná hány óra van ?

Na ez kb ilyen.

Na de az Úr Jézus Krisztus , ez már mevibt teljesen más, ez már satanra utal vissza sajnos.



"A zsidók régi szokása, hogy a JHVH név helyett tiszteletből az ÚR szót mondták. Ezt a hagyományt követte Jézus, az apostolok és az Újszövetség. Semmi nyoma, hogy ezen a legkisebb viták is lettek volna."


Az Úr az nem Uram

Adonáj = Uram

ÚR = Baál

A Terentőt soha nem szólítottak vagy nevezték Uramnak sem Úr-nak

Úr-nak meg pláne nem!!!

Nem a zsídok csak hanem a teljes 12 izraelita törzs héberei.

12 törzs volt mind héber ajkúak de nem mind zsidók!!!

A zsidok a Jahudim csak egyik volt a 12 izraelita törzsből.

Tehát az Izraelita az nem zsidó, de a zsidó az Izraelita, már ha érti valaki!!!


Ja és nem azokat a aschkenazizsidókat meg kazárokat értem ezalatt akiket par évtizede ősszesepert az ENSZ egy helyre, és elnevezték területüket izraelnek!!!

Ezekbek semmi köze ag izraelitákhoz sem a fekete kalapos pajeszos álzsidóknak sincs semmi köze az izraelita Jahudim- hoz.

Jahudim nevét kifacsarva zsídónak írták át , igy megváltozott szintén az értelme a fogalma és mind a 12 izraelita nemzetségre ráhuzták a zsidó megnevezést.


NEM MINDENKI ZSIDÓ AKI HÉBERÜLBESZÉL!!!


Nem mindenki Jahuda leszármazottja

Van aki Lévitől származik ag Lévita

Van aki Benjámintól, az Benjáminita

Van aki Naftalitól, az Naftalita

Van aki Dántól , az Dánita

Es igy tovább , 12 testvér 12 névvel

Ebből csak az egyiket hívták Jahudának akit ma zsidónak neveznek!!!

És még egyszer: NEM MINDENKI ZSIDÓ VAGYIS JAHUDIM AKI HÉBERÜL BESZÉL.

EZT CSAK NEKÜNK ADTAK IGY BE , ES MEG IS ETTÜK !!!

Ahogy sok minden mást megetetnek az emberiséggel a kifacsart hamis ige magyarázatokkal, és kitakart nevekkel, és átírt hamis fogalmakkal!!


És sikeresek olyannyira, hogy akiknek ezeket jó mélyen beleégették az elméjébe az megvédí ezeket az egyházakat a vallasokat az ideológiájukat, nem önmaga miatt áll ki az ember a Teremtő mellett, hanem feláldozza magát a kárhozat oltárán ezeknek a rejtetten sátánista egyházaknak es dogmáiknak , filozófiájuknak megvédésében,vagyis értük!!!

2020. dec. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/129 szp72 ***** válasza:
100%
Meggyőztél, tökéletesen igazad van.
2020. dec. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/129 anonim ***** válasza:
100%
Blackice75: mindig ez történik, amikor betűlevesre veszed be a hashajtódat?
2020. dec. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!