Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mièrt erőltetik egyesek a...

Mièrt erőltetik egyesek a Szentháromságot(a három istensèget)ha nincs az Isten szavaban,Jèzus ès az apostolok sem tanítottak,i.sz 325-ig nem is lètezett?

Figyelt kérdés

2020. aug. 15. 07:07
 81/129 anonim ***** válasza:
92%

Szp ne haragudj, hogy beleszólok az eszmecserétekbe, de jól tudom, hogy katolikus vagy?

Ezt írod:

"Természetesen fontos, de nem a kiejtése, hanem a jelentése."


Azért furcsállom, mert mikor én írtam ezt egy olyan kérdéshez, ami Jehova Tanúit ekézi, mert szerintük nem Jehovának kell ejteni, néhány katolikus úgy nekem ugrott mint kutya a mosatlannak, már elnézést. Pedig ugyanezt írtam, hogy mindegy, hogy Jahvénak, Jahnak vagy Jehovának ejtjük, mert pl Jézus nevét sem így ejtették, meg pl angolul is Dzsízösz mégsincs vele problémája senkinek. Vagy mondhatnánk bármelyik prófétát. Használni kell a nevüket és ez a lényeg.

Mi a véleményed erről?

2020. dec. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/129 Mansour ***** válasza:
100%

"Nem kell tudni sem héberül sem görögül ahhoz hogy megtudjuk,szándékosan milyen fogalom szavakat írtak, fordítottak át más jelentéssel bíró szavakra."

El kell hogy keserítselek, mert ha olyat állítasz, ami szembe megy 2000 év egyházi tanításával, akkor nemcsak hogy tudnod kell, de olyan szinten kell tudnod, hogy minden fórumon, a legmagasabb szintig, meg tudd védeni az állításodat. Nem elég valami online szótárból kibogarászni a szavakat, itt kőkemény háttértudásra van szükség ahhoz, hogy komolyan vehető és egyáltalán megfontolásra érdemes legyen, amit állítasz.

2020. dec. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/129 Blackice75 ***** válasza:
75%

A neveket nem fordítjuk kedves barátaim!!!

Egyébként a Teremtőnek nem magyarra van leforditva a neve, hanem teljesen ki van cserélve arra hogy Úr!!! Az Úr pedig akarhonnan nezzük , sem nagy sem kisbetükkel írva nem egy név!!!!


Látta valaki Klúni György legújabb filmjét?


Tudjátok e hogy az

Egyesült Államoknak a hányadik elnöke volt id. Bokor György ?


Lőrincz Márton egy sikeres szinész!! Hallottatok róla ?


2000 éves egyházi tanitás kedves Mansour?

Pont ez az amiért itt tart a világ, az egyházak tanításai miatt.


Katolikus egyház ? Lássuk csak hogy emliti az Írás ezt az egyházat:


Jel 13 1-től 10-ig terjedő versek


1 És láték egy fenevadat feljőni a tengerből, a melynek hét feje és tíz szarva vala, és az ő szarvain tíz korona, és az ő fejein a káromlásnak neve.

2 És e fenevad, a melyet láték, hasonló vala a párduczhoz, és az ő lábai, mint a medvéé, és az ő szája, mint az oroszlán szája; és a sárkány adá az ő erejét annak, és az ő királyiszékét, és nagy hatalmat.

3 És látám, hogy egy az ő fejei közül mintegy halálos sebbel megsebesíttetett; de az ő halálos sebe meggyógyíttaték; és csodálván, az egész föld [követé] a fenevadat.

4 És imádák a sárkányt, a ki a hatalmat adta a fenevadnak; és imádák a fenevadat, ezt mondván: Kicsoda hasonló e fenevadhoz? kicsoda viaskodhatik ő vele?

5 És adaték néki nagy dolgoknak és káromlásoknak szóló szája; és adaték néki hatalom, hogy cselekedjék negyvenkét hónapig.

6 Megnyitá azért az ő száját Isten ellen való káromlásra, hogy szidalmazza az ő nevét és az ő sátorát, és azokat, a kik a mennyben laknak.

7 Az is adaték néki, hogy a szentek ellen hadakozzék, és őket legyőzze; és adaték néki hatalom minden nemzetségen, nyelven és népen.

8 Annakokáért imádják őt a földnek minden lakosai, a kiknek neve nincs beírva az életnek könyvébe, a mely a Bárányé, a ki megöletett, e világ alapítása óta.

9 Ha van füle valakinek, hallja!

10 Ha valaki fogságba visz [mást], [ő is] fogságba megy; ha valaki fegyverrel öl, fegyverrel kell annak megöletni. Itt van a szentek békességes tűrése és hite.


A második fenevad az pedig az amerikai egyesült államok:


Jel 13 11-től 18-ig


11 Azután láték más fenevadat feljőni a földből, a kinek két szarva vala, a Bárányéhoz hasonló, de úgy szól vala, mint a sárkány;

12 És az előbbi fenevadnak minden hatalmasságát cselekszi ő előtte; és azt is cselekszi, hogy a föld és annak lakosai imádják az első fenevadat, a melynek halálos sebe meggyógyult vala;

13 És nagy jeleket tesz, annyira, hogy tüzet is hoz alá az égből a földre, az emberek láttára.

14 És elhiteti a földnek lakosait a jelekkel, a melyek adatának néki, hogy cselekedje a fenevad előtt; azt mondván a föld lakosainak, hogy csinálják meg a fenevadnak képét, a ki fegyverrel megsebesíttetett vala, de megelevenedett.

15 És adaték néki, hogy a fenevad képébe lelket adjon, hogy a fenevad képe szóljon is, és azt mívelje, hogy mindazok, a kik nem imádják a fenevad képét, megölessenek,

16 Azt is teszi mindenkivel, kicsinyekkel és nagyokkal, gazdagokkal és szegényekkel, szabadokkal és szolgákkal, hogy az ő jobb kezökre vagy a homlokukra bélyeget tegyenek;

17 És hogy senki se vehessen, se el ne adhasson [semmit,] hanem csak a kin a fenevad bélyege van, vagy neve, vagy nevének száma.

18 Itt van a bölcseség. A kinek értelme van, számlálja meg a fenevad számát; mert emberi szám: és annak száma hatszázhatvanhat.


Higy miért is akatolikus egyház meg az amerikai egyesült államok?

Rengeteg információt talál ezekről mindenki az interneten es a youtubon is ha egy kicsit kutat.

2020. dec. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/129 Blackice75 ***** válasza:
2020. dec. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/129 Mansour ***** válasza:
100%

"Pont ez az amiért itt tart a világ, az egyházak tanításai miatt."

Az egy jó vitatéma lenne, hogy miért tart itt a világ (meg hogy egyáltalán hol tart), de ehhez a kérdéshez éppen semmi köze. Ha bármilyen terülten más állítasz, mint ami az elfogadott álláspont, akkor minimum egyetemi szintű felkészültséggel kell rendelkezned az adott terület ismereteiből. És aki újat mond, annak kell bizonyítania, hogy az eddigi nem volt helyes. De nem Youtube-videókkal.

2020. dec. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/129 szp72 ***** válasza:
49%

@ "jól tudom, hogy katolikus vagy?"


Valóban az vagyok. Teológiai végzetségem is van, de nem vagyok pap.


@ "néhány katolikus úgy nekem ugrott mint kutya a mosatlannak,"


Igen, valóban vannak itt olyan katolikusok, akik nem igazán látják a lényeget, s tévedéseiket is meglehetősen vehemensen védelmezik.


@ "hogy mindegy, hogy Jahvénak, Jahnak vagy Jehovának ejtjük,"


Valóban teljesen mindegy. A helyes kiejtés pusztán csak nyelvészeti kérdés, Istent szikrát nem érdekli. A "Jah" egyébként rövidítése a Jahven-nak. Pl: "Halelu Jah" (magyarosan Allelúja) = Dicsérd Jahvét.

2020. dec. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/129 Blackice75 ***** válasza:
10%

Nem.kell ehhez egyetem sem diploma

Csak nyitott elme es szív .


Egyetem kell ahhoz pl hogy ezt megértsük? :



Zsid 8:10 Mert ez az a szövetség, melyet kötök az Izrael házával, ama napok múltán, mond az YAHUAH: Adom az én törvényemet az ő elméjükbe, és az ő szívükbe írom azokat, és leszek nekik Elohimük és ők lesznek nekem népem.


A proféták is egyetemet végeztek ? Meg a tanítványok is ?

A Megváltó egyetemistákat választott ki tanìtványainak ?


Ha egyetem kell a megmagyarázashoz , akkor a megérteshez is az kellene nem ?


Nem kedves felebarátim, ehhez nem kell egyetem, ehhez meg kell változnunk, ki kell törölnünk minden vallási szennyes dogmát , ideológiát amit beleégettek az elménkbe es megfertőztek vele a lelkünket,

Olyanokká kell lennünk mint a gyerekeknek , akiket még nem fertőzött meg a rendszer, tisztáknak , nullázni kell mindent és akkor úgy tudjuk megérteni és elfogadni az igazságot. Amíg össze akarjuk mosni az Írást, az Atya üzenetet és a Megváltó tanításait holmi vallások szennyes fertőző dogmáival,igekifordító tanításaival, addig soha nem leszünk képesek megérteni az üzenetet!!!


Ez egy részlet a jubileumok könyvéből, aki mégerti az Írásokat az ebből 2is látni fogja hogy a Teremtő parancsolatai anno is, most is , és a majd újja teremtett világban (mennyország) meg lesznek hiánytalanul,hiszen a parancsolatokban való járás , cselekedetek visz az örök életre!!

Az alábbi részlet arról az időről szól ami még a jövő, a Megváltó eljövetele utáni időszak, újjá teremtett ég és föld , sátán és csatlósai meg bűnösök már nem léteznek , nincs itt meg ez az idő hanem meglesz nemsokára:


21. Mert a Te néped ők, a Te örökséged, amelyet hatalmas erőddel váltottál meg az egyiptomiak kezéből: Teremts bennük tiszta szívet és szent szellemet, és ne engedd, hogy a bűn csapdájába essenek mostantól és mindörökké.’


22. És az Úr így szólt Mózeshez: ‘Ismerem az ellenszegülésüket, gondolataikat, keménynyakúságukat, és hogy nem lesznek engedelmesek addig, amíg megvallják bűneiket és atyáik bűneit.


23. Csak azután fognak majd felém fordulni teljes igazságosságban, teljes szívükből, teljes lelkükből, és körülmetélem majd a szívük előbőrét, és utódaik szívének előbőrét is, és szent szellemet fogok bennük teremteni, és megtisztítom őket, hogy többé nem fordulnak el tőlem, akkortól mindörökké.


24. És a lelkük ragaszkodni fog majd hozzám és minden parancsolatomhoz, és beteljesítik majd parancsolataimat, és Atyjuk leszek nekik akkor, ők pedig az én gyermekeim.


25. És az élő Isten gyermekeinek fogják őket hívni, és minden angyal, minden szellem tudni fogja, igen, tudni fogják azt, hogy ezek az én gyermekeim, és én az Atyjuk vagyok nekik igazul és igazságosságban, és hogy szeretem őket.


26. Te pedig írd le magadnak ezeket a szavakat, amelyeket kijelentettem neked ezen a hegyen, az elsőtől az utolsóig, mert ezek beteljesednek a törvényben meghatározott napok leosztásaiban, és a tanúbizonyságban és az adott hetekben és a jubileumokban mindörökké, amíg közéjük ereszkedem és velük lakom majd az örökkévalóságon át.’


27. És szólt a Jelenlét Angyalának: ‘Írj le mindent Mózesnek a teremtés kezdetétől addig, amíg szentélyem felépül közöttük mindörökké.


Én remélem hogy azok is megértik akiknek nincs egyetemi végzettségük!!!!


Az Ó és Új testamentumot nem lehet egymástól.külön választani , együtt egy Teljes Egész Evangélium.


A Megváltó nem törölt el semmit , mint olvasható a parancaolatok a Tora örök érvényű ,soha meg nem szünő nem is módósitható, ahogy ezt a Megváltó is folyamatossan mondja számtalanszor , végig erről szól az egész Írás!!!

2020. dec. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/129 Blackice75 ***** válasza:
10%

Utóírat az előbbihez


Máté 18:3 És monda: Bizony mondom nektek, ha meg nem tértek és olyanok nem lesztek mint a kis gyermekek, semmiképpen nem mentek be a mennyeknek országába.

2020. dec. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/129 Mansour ***** válasza:
100%

"Olyanokká kell lennünk mint a gyerekeknek , akiket még nem fertőzött meg a rendszer, tisztáknak , nullázni kell mindent és akkor úgy tudjuk megérteni és elfogadni az igazságot."

Ezzel egyetértek, csak szerintem ezt magaddal kapcsolatban félreérted. Olyan vagy, mint a hisztis kisgyerek, aki veri az anyját, mert az ellentmond neki. A Máté 18:3 a gyermekségnek nem erre az aspektusára céloz szerintem.

Ezt fontold meg attól függetlenül, hogy egyébként a vitatott kérdésben igazad van-e vagy sem. Az embernek magával van dolga elsősorban, és nem azzal, hogy mások mit gondolnak vagy tanítanak. Az legyen az ő bajuk.

2020. dec. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/129 szp72 ***** válasza:
26%

@ "Olyanokká kell lennünk mint a gyerekeknek , akiket még nem fertőzött meg a rendszer, tisztáknak , nullázni kell mindent és akkor úgy tudjuk megérteni és elfogadni az igazságot."


"Testvérek, értelem dolgában ne legyetek gyerekek. Csak a gonoszság terén maradjatok kiskorúak, gondolkodásotokban azonban legyetek felnőttek." (Róm 14,20)

2020. dec. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!