Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mièrt erőltetik egyesek a...

Mièrt erőltetik egyesek a Szentháromságot(a három istensèget)ha nincs az Isten szavaban,Jèzus ès az apostolok sem tanítottak,i.sz 325-ig nem is lètezett?

Figyelt kérdés

2020. aug. 15. 07:07
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 121/129 Blackice75 ***** válasza:
0%

A kérdéd az hogy te Galileinek hiszel és a NASA-mak vagy a Teremtőnek ?


Én semmit mondok magamtól.

A válaszokat megadja az Atya az írásból!!!

2020. dec. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/129 A kérdező kommentje:
121.Kérlek idézd.
2020. dec. 20. 17:53
 123/129 szp72 ***** válasza:
34%

@ "De addig is mutassa meg nekem az írasból.azt ahol az Atya vagy A Megváltó monkretan kifejti, hogy már nem kell megtenni a körülmetélkedést."


Az Újszövetségben ez elég jól benne van. Az ApCsel 15 fejezete például. Vagy Pál apostol számos helyen ír erről: Kol 2,11; Róm 2,25-29;

2020. dec. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/129 Blackice75 ***** válasza:
10%

Igen ezek azok a versek amiket félre értelmeznek ,és persze szándékosan is kifordítanak minden igazságából!!!


Ahogy ezt Péter is megemlítí, nem hiába:


2Pét 3:15 És a mi Urunknak hosszútűrését üdvösségnek tartsátok; amiképpen a mi szeretett atyánkfia Pál is írt nektek a neki adott bölcsesség szerint.


2Pét 3:16 Szinte minden levelében is, amikor ezekről beszél azokban; amelyekben vannak némely nehezen érthető dolgok, amiket a tudatlanok és állhatatlanok elcsűrnek-csavarnak, mint egyéb írásokat is, a maguk vesztére.


Mint látjátok az Írásban erre is van válasz, nem kell nekem hozzá gondolni semmit, ehyszerűen YAHUAH választ ad mindenre!!!


Az Apostolok cselekedetei ugyanaz félre van értve, szándékos félremagyarázás miatt.


Na de ezekre kesőbb visszatérünk.

Én azt kértem, hogy olyan igéket mutasson valaki, ahol maga a Teremtő vagy a Megváltó mondja konkrétan hogy nem kell a testi körülmetéles a férfiaknak! Mármint nem a világ vallasi követőinek meg a pogány keresztényeknek , hanem akik járják és akik jarni szeretnék az a Teremtő által számunkra kijelölt utat.


Ha egyszer a Teremtőnk valamire az mondta hogy:


ÖRÖK

Minden nemzedéken át

Mindig

Az Idők végezetéig

Vagy amíg az ég és föld meg nem szűnik, fennáll

Soha,meg nem szünő


Akkor a kimondottSzava amiket párosított az örök , a mindig stb... fogalmakkal , akkor ez csak füllentés , hazugság , nem örök az amit Ő öröknek jelentett ki ?


Vagy elismerjük,elfogadjuk a Teremtőnktől ha valamire azt mondja , hogy ÖRÖK, vagy Mindig vagy stbbb amiket fentebb említettem ,akkor elfogadjuk hogy az ÖRÖKKÉ megváltozhatatlanul úgy van?


Vagy azt mondjuk amit a világ mond,

Óóó haggyad már még hogy örök , jött a Jézuska és eltörölte kidobta mind , mert elavult szemét volt!!!

Holott sehol a Megváltó az írasban ilyet nem tett, sőt megerősití képviseli a Torát a Szövetséget és annak egyik elengedhetetlen feltételét,a fizikai körülmetélést!!!


Ha ez már nem kellett volna , vagyis az Atya úgy küldi el Őt hozzánk hogy ezt a fizikai körülmetélést törli, akkor ugy intezte volna hogy a születése után 8 nappal a Megváltót ne metéljék körül, hiszen neki lélekbenes testben is a Torát kellett képviselni meg a Szővetséget.

És a körülmetéles a férfiaknál a Szövetség ÖRÖK jele köztük es a Teremtő között.

Van ige az újtestamentumban is rá hogy nincs eltörölve.

Es van egy prifecia a Teremtőtől ami még nem következett be , hanem be fog következni valamikor a már nem is olyan távoli jövőben, vagyis a Megvaltó eljövetele utánra szól.

És abban is konkrétan kjelenti az Atya hogy konkrétan kik járulhatnak majd az hozzá az Ő szentélyéhez!!!


Persze ezeket az igeket senki nem kapja elő egy ilyen témánál!!

Bezzeg azokat ahol azt lehet kiertelmezni hogy nem kell sem ez, sem az,sőt igazából semmi nem kell az Atya szavából csak azt obégatni hogyJézus szeret es menj vasárnap templomba aztán disznótór!!!

Persze ezt így is fel lehet fogni, de én erre azt mondom mindenkinek hogy sok szerencsét hozzá, aki úgy gondolja hogy hátja megis csak vele kivételt tesz az Atya.


Menjünk vissza Ábrahámig, amikor Ábrámot elnevezte Ábrahámnak és megkötötte vele az ÖRÖK SZÖVETSÉGET!!!


1Mózes17 7-től 14-ig tartó versek

Nem kezdem az elejétől hanem a 7-es verstől, csak a lényeget szeretném megmutatni.



7 És megállapítom az én szövetségemet én közöttem és te közötted, és te utánad a te magod között annak nemzedékei szerint örök szövetségűl, hogy legyek tenéked Istened, és a te magodnak te utánad.


Nos itt megköti Ábrahámmal az ÖRÖK SZÖVETSÉGET, nem egy egédz nemzettel vagy valamilyen nemzetiséggel,hanem egy emberrel, Ábrahámmal ,aki nem volt zsidó!!!

Es mit ír a versben mit mond a Teremtőnk Ábrahámnak ?


Egymás között és Abrahám még nem létező magva,majdani leszármazottai között is, minden nemzedékükön át ÖRÖK szövetségül.

Újra kifejtem ÖRÖK SZÖVETSÉGÜL!!!!

ÖRÖK ,SOHA MEG NEM SZÜNŐ, MINDEN NEMZEDÉKÉN(SZAPORULAT, CSALÁDFA, ROKONI LESZÁRMAZOTT) ÁT!!!

Minden nemzedékén az idők végéig és azon is túl mindig ÖRÖKKÉ!!!


Már igy megkötötte a szövetséget Ábrahám meg nem született fiával Izsákkal, es Ábrahám unokajával Izsák fiával.Jákobbal akit elnevezett Izráelnek!!!


Izráelt köti az ÖRÖK SZÖVETSÉG a Teremtőnkhöz és NEM a keresztényeket, és senki mást sem!!!


Ezért mondta ezt a Megváltó és nwm hiába:



Máté 15:24 Ő pedig felelvén, monda: Nem küldettem, csak az Izrael házának elveszett juhaihoz.


Egyértelmű, hogy ezt mondta a Megváltó aki az Atya szava , hiszen Izráel-hez köti az Atyát YAHUÁT az ÖRÖK szövetség és nem a kereszténységhez , és az Atya nem másitja meg az adott szavát SOHA.


Menjünk tovább:



És adom tenéked és a te magodnak te utánnad a te bujdosásod földét, Kanaánnak egész földét, örök birtokul; és Istenök lészek nékik.


9 Annakfelette monda Isten Ábrahámnak: Te pedig az én szövetségemet megőrizzed, te és a te magod te utánad az ő nemzedékei szerint.


A 8-as vers most nem annyira érdekes.

A 9-es ugyancsak az Örök Szövetségről szól és megparancsolja Ábrahámnak hogy mindig megőrízze ezt a szövetséget és az ő magja is utanaa nemzedékeik szerint, tehát minden generáció, szünet nélkül mindig ÖRÖKKÉ!!!


És akkor következzen a körülmetélés:



10 Ez pedig az én szövetségem, melyet meg kell tartanotok én közöttem és ti közöttetek, és a te utánnad való magod között: minden férfi körűlmetéltessék nálatok.


Tehát minden férfinak körül kell metélkedni.

Nézzük tovább:


11 És metéljétek körűl a ti férfitestetek bőrének elejét, és az lesz az én közöttem és ti közöttetek való szövetségnek jele.


Tehát a test körülmetélése a Szövetség az ÖRÖK SZÖVETSÉG JELE!!!


Nézzük tovább:


12 Nyolcznapos korában körűlmetéltessék nálatok minden férfigyermek nemzedékeiteknél; akár háznál született, akár pénzen vásároltatott valamely idegentől, a ki nem a te magodból való


Nos itt jön bónusz, minden fiúgyermek 8 napos korától , nemzedékeiteknél,vagyis minden nemzedéken át.

Akár háznál.született(utód, rokon, leszármazott).

Akár pénzen vásarolt valaki idegentől aki nem a te magod, tehat nem rokona nem családtag hanem csak becsatlakozó pogány és csatlakozik a szövetséghez is , Izraelita lesz úgymond.

A jelen korban mi képviseljük ezt az "idegent" a pogányt, aki Úr-at (Baált)imád, meg szintén a Baál magyarositott nevével ékesített Úr Jézus Krisztust, köszönjük ezt meg "Nagy tisztelt" aljas binlia fordítóinknak!!!


Nézzük tovább:



13 Körűlmetéltetvén körűlmetéltessék a házadban született és a pénzeden vett; és örökkévaló szövetségűl lesz az én szövetségem a ti testeteken.


Mit is ír ott ? -ÖRÖKKÉVALÓ SZÖVETSÉGÜL LESZ AZ ÉN SZÖVETSÉGEM A TI TESTETEKEN!!!

Mindenkink az idegennek is aki nem Ábrahám szó szerinti testi magva, leszármazottja, hanem idegen más nemzetségből való, akárki bárki!!!

Mindenkié a szövetség aki él vele, aki akarja az utat járni!!!


NEM A ZSIDÓKÉ CSAK!!!



Örökkévaló, mindig, soha meg nem szünő parancsolat,ahogy egyik sem az !!!


Tudom, tudom Pál meg apostolok meg stb....ezek jó kifogasok , hogy kifordítjuk a szavukat,a megjobb hogy a Teremtő meg a Megváltó szavát fordítjuk mi az igazságaból Pál/Saul és Apostolok verseivel!!!


Na de vessünk egy pillantást arra hogy mit mond a Megváltó maga:



Ján 7:22 Azért Mózes adta nektek a körülmetélkedést (nem mintha Mózestől való volna, hanem az atyáktól): és szombaton körülmetélitek az embert.


Nos itt nem azt mondja a Megváltó hogy héé mit csináltok, körülmetéltek ? ÖRÖKÉVALÓ de márr nem kell eltöröltem, majd Atyámnál kimagyarázom hogy semmibe vettem a szavát ,pedig Én vagyok az Ő SZAVA !!!bla, bla, bla.


Mit mond ? -nem mintha Mózestől való volna hanem az Atyáktól.

A Teremtés Atyjatól YAHUÁTÓL

Es az Izraeliták Atyjától Ábrahámtól!!!



Ján 7:23 Ha körülmetélhető az ember szombaton, hogy a Mózes törvénye meg ne romoljon; én rám haragszotok-e, hogy egy embert egészen meggyógyítottam szombaton?


Mit mond meg a Megváltó a fenti versben?


Ha körülmetélhető az ember szombaton , hogy a Mózes törvénye meg ne romoljon!!!!

Azért Mózes törvénye mert az Teremtő neki adta át a Torát a törvényeket.

Aki nincs körülmetélve abban a törvény megromlik,az nincs szövetségben az Atyával, az az ember.

Itt van rá az ige:


1Mózes17:14 A körűlmetéletlen férfi pedig, a ki körűl nem metélteti az ő férfitestének bőrét, az ilyen lélek kivágattatik az ő népe közűl, mert felbontotta az én szövetségemet.


Ha a szövetség örök , és a körülmetélkedés az a szövetség örök jele a testen, anélkül a szövetség felbomlik,azt jelenti , hogy körülmetéletlen férfi nem láthatja meg Elohim országát, mindegy mennyire hisz és jár a parancsolatokban.


Tetszik vagy sem,ez van, oda van írva , és nincs kibúvó, sem mentség rá!!!


Úgye hogy milyen szigorú a Teremtő?

Kedves Szp72.


És ez még csak az enyhébbik része a dolgoknak

Hogy a körülmetélkedésben ketség se legyen, lássuk mit mond a Teremtő Ezékielnek.

Ezékielnek megmutatta mi volt , és mi lesz majd az újjá teremtett világban.


Ez volt és ez van most



Ez 44:7 Mikor idegeneket, körülmetéletlen szívűeket és körülmetéletlen testűeket engedtetek bemenni, hogy szenthelyemen legyenek, hogy megfertőztessék azt, az én házamat; mikor áldozatra fölvittétek kenyeremet, a kövérséget és vért: ekkor megtörtétek az én frigyemet minden utálatosságtokon felül;


Es ez lesz majd az újjá teremtett világban:


Ez 44:9 Így szól az Úr Isten: Senki idegen körülmetéletlen szívű és körülmetéletlen testű be ne menjen az én szenthelyemre, mindazon idegenek közül, akik Izrael fiai között vannak.


Sem körülmetéletlen testű!!!

Oda be nem teheti a lábát.


Tehát mindegy ki mit ért meg Pál leveleiből vagy Apostolok cselekedeteiből, a lenyeg es igazság ott van abban amit mond az Atya es a Fia a mi Megváltónk!!!


Az alábbit meg a szkeptikusoknak akik azt gondolják meg lehet enni m8nden dögöt oszt jól van Jézus szeret akkor is.

Jezus lehet hogy igen , de YAHUAH és a Fia YAHUSAH HA'MASIACH nem szeret mindenkit.

Szigorú lesz a Teremtönk azokkal akik elfordultak töle, vagyis inkább ugy mondanám azokhoz akik nem keresik Öt igazán, és nem a Tora a szava szerint élnek ?


Lássuk csak:

Ez is a végídők végére szóló prófécia, mikor eljön a Megváltó.

Értelmezze mindenki , aztan döntse el, hogy tényleg minden úgy van ahogy nekünk prédikaljá a sok hamis egyház?

Tényleg mindenkit szeret az ATYA MEG A FIÚ?

Az alábbi versekből nem úgy jön le ,

De van ilyen még számtalan:


Ézs 66:16 Mert az Úr tűzzel ítél és kardjával minden testet, és sokan lesznek az Úrtól megöltek.


Ézs 66:17 Akik magukat megszentelik és mossák a [bálvány] kertekért, egy [pap] mögött, a középen; akik disznóhúst esznek és férget és egeret, együtt pusztulnak el mind, mondja az Úr.


Ámen

2020. dec. 21. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/129 szp72 ***** válasza:
56%

@ "Igen ezek azok a versek amiket félre értelmeznek ,és persze szándékosan is kifordítanak minden igazságából!!!"


Nos ezeket a verseket nem lehet félreérteni, teljesen világos, hogy az apostolok szerint a megtért pogányoknak nem kell körülmetélkedniük.


@ "Én azt kértem, hogy olyan igéket mutasson valaki, ahol maga a Teremtő vagy a Megváltó mondja konkrétan hogy nem kell a testi körülmetéles a férfiaknak!"


Nos az egész Biblia Istentől ihletett, s a döntés, amit az apostolok a Jeruzsálemi zsinaton hoztak a Szentlélek ihletésére történt, hiszen ezt mondják: "Úgy tetszett a Szentléleknek és nekünk, hogy ne rakjunk rátok több terhet a szükségesnél," (ApCsel 15,28)


Úgy látom, hogy számodra nem a Biblia egésze a tekintély, hanem a te vagy a szektaalapítód önkényes válogatása.


@ "ÖRÖK, Minden nemzedéken át, Mindig, Az Idők végezetéig"


Nos, a héber "olám" szót magyarra általában valóban az "örök" kifejezéssel szokás fordítani, csak sajnos ez nem igazán pontos, az "olám" jelentése és használata meglehetősen összetett. Alapjelentése: "korszak", "hosszú időszak", de valóban jelentheti azt is, hogy "örök". Ha a téma részletesebben érdekel:


[link]


@ "És a körülmetéles a férfiaknál a Szövetség ÖRÖK jele köztük es a Teremtő között."


A körülmetélkedés is egy "olám" parancs, ami tehát nem abszolút "örök", hanem csak tartósan "örök". Ha tényleg abszolút értelemben kéne érteni, akkor az apostolok sem merték volna megváltoztatni. De ugye látjuk, hogy megváltoztatták, mert nagyon is jól tudták, hogy nem végtelenül "örök"

parancsról van szó.


@ "Van ige az újtestamentumban is rá hogy nincs eltörölve."


Igen, a körülmetélkedés parancsa, mint minden ószövetségi rendelkezés nem eltörölve van, hanem igazából tökéletesítve és beteljesedve. A körülmetélkedés lényege és eredeti értelme sohasem pusztán az a bizonyos testi műtét elvégzése volt, hanem mint egy látható jel szolgált a szív láthatatlan "körülmetélésére". A szív körülmetélése a lényeg, ami Krisztus által a betű szerinti kürülmetélkedés nélkül is lehetséges hiszen:


"Benne vagytok körülmetélve, nem kézzel, hanem az érzékies test levetésével, a krisztusi körülmetéléssel." (Kol 2,11)

2020. dec. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/129 anonim ***** válasza:
90%
Nem olvastam végig azt a sok hülyeséget, amit írt. Kiderült, hogy ő körül van-e metélve vagy sincs?
2020. dec. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/129 Blackice75 ***** válasza:
0%

Ez téves sajnos.

A szív és a test körülmetélese is egyformán fontos.

Kükömben az apostolok es Pál félreertett levelei szerint is a Teremtő meg a Megváltó is felrebeszélt azzal kapcsolatban hogy körülmetéletlen szívű és testű nem mehet oda be , a királyságba a különválasztott szentélybe.

Mert ha így lenne akkor az Atya kwttős vagy többes mércével ítélne , de ez nem így lesz!!!

Olyan nincs es nem is lesz, hogy rájuk vonatkozott minden, ránk meg semmi nem vonatkozik , mi disznó csülköt zabálva körülmetéletlenül semmit meg nem tartva bemegyünk a kapun a városba????


Pál meg az apostolok elvágják az Atya szavát ami több mint kétezer évvel utánuk , a végidőkre szóló prófécia ???


Megsemmisitík a Megváltó tanításait meg mindent ami a parancsolatok es a Megváltó???


Na ilyen intelligensen dolgozik a Gonosz, így távolitja el az embereket a Teremtőtől , mármint ami a keresztény világot illeti.


Mert ugye a félremagyarázott versekből azt kiertik egyes pigany keresztény egyházak ,hogy meg lehet enni bármit és olyat is hogy semmit nem kell megtartani, pl aKatolikus , reformatus , evangelikus stb.. felsorolhatnám a teljes kereszténységet.

Mindent oda értelmeznek ki , hogy semmit nem kell megtartani , Jézus szeret mindenkit.


Az Úr (Baál) meg az Úr(Baál) Jézus Krisztus lehet mindenkit szeret es azt hírdeti nem kell semmit megtartani csak higgy az Úr(Baálnak) Jézus Krisztusnak és semmit nem kell tegyél , megkapod az örök életet!!!

Ez a tipikus butitasa a keresztény egyházaknak és a híveinek.a sötétségben tartása.


Ez így is van, a keresztény világ öntudatlanul imádja a Baált, aminek a végén a kárhozat lesz az ajándék!!!

Sehol senki a bibliából nem tud olyan igét felmutatni, ahol a Megváltó azt mondja az Atya bármelyik rendeletére, hogy azt már nem kell megtenni vagy már érvéntelen!!!!

Csak Pál es Aoostolok FÉLREÉRTETELNEZETT leveleiből, verseiből következtet ilyenre.

Ez a nagy csel ebben az egészben.

Ezért fontosak a nevek, a neveknek jelentése van a héberben, ahogy a Megváltó igazi nevének is komoly jelentése van!!!


A Megváltó kijelenti az Atya nevét ,és az Atya szavát, mivel Ő a megszületett Tora amiből semmi nincs eltörölve!!!


Hiszen a Teremtő megmondta hogy az ÖRÖK és megváltozhatatlan !!!!

Erre eljön a Fia a,Megváltónk es Ő is ugyanazt mondja !!!!

Miert mondja ugyanazt ? -azért mert Ő az Atya szava !!!!!


Ezt mondja a Megváltó:


Máté 5:17 Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy betöltsem.


Máté 5:18 Mert bizony mondom nektek, míg az ég és a föld elmúlik, a törvényből egy jóta vagy egyetlen pontocska el nem múlik, amíg minden be nem teljesedik.



Máté 5:19 Valaki azért csak egyet is megront e legkisebb parancsolatok közül és úgy tanítja az embereket, a mennyeknek országában a legkisebb lészen; valaki pedig cselekszi és úgy tanít, az a mennyeknek országában nagy lészen.


Nos erre előkapjuk Pál.leveleit es az apostolokat és megsemmísitsük a Megváltó kijelentését!!!


Pál levelei es apostolok előtt es után is ezt mondja folyamatosan az Írás hogy csak az megy be a királyságbaaki megtartja az Atya parancsolatait és rendeleteit , az örök szövetséget es annak örök jelét.


Most nincs időm több, de a következőben az egész apostolokat és Pált berakom ide , versenként megmagyarázva


De előtte a kedves kérdezőnek mwg fogom mutatni az írásból hogy nincs földgömb sem vilagűr meg egyebek.


Kezdő tájékozodásnak es elgondolkodtatonak az is megteszi ha télen is meg nyáron is felnézel a tiszta égboltra ,mindig ugyanazt látod, ugyanazokat a csillagképeket.

Elég abszurdum és logikátlan ez ha a földgömb elmélet szerint télen és nyáron a napnak az ellenkező oldalánál vagyunk, tehát éjszaka a világűr teljsen ellentétes irányába tekintünk fel a két évszakban!!!

Ha csak nem az egészvilágűr a mi napunk körül forog a földével azonos sebességgel.

2020. dec. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/129 anonim ***** válasza:
80%
Már megint ez a hosszú zagyvaság. Körülmetéltetted maga? Kérlek röviden válaszolj, így karácsony előtt senkinek nincs ideje ennyi tomény hülyeséget olvasni.
2020. dec. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/129 szp72 ***** válasza:
89%

Nyilván körül van, hisz meggyőződése, hogy üdvözül, márpedig szerinte körülmetélkedés nélkül nem lehet üdvözülni.


Én a magam részéről ha még lehet választani az Újszövetség és az Ő értelmezése között, akkor inkább az előbbi mellett döntök.

2020. dec. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!