Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak keresztények! Milyen...

Csak keresztények! Milyen online és offline játékokkal szoktatok játszani? Torrentezni szoktatok? Mert ahogy a Biblia írja: Ne lopj.

Figyelt kérdés

2020. aug. 26. 13:54
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:

Steamen vásárolok játékokat, de nincs kifogásom az ellen, ha valaki torrentezik, elvégre ha te torrentezel és így jutsz hozzá egy játékhoz az a játék még nem fog hiányozni senkinek. De ha én ellopok egy doboz sajtot az üzletből, az onnan hiányozni fog.

Sosem volt idegen tőlem az sem, hogy erőszakos játékokkal (is) játsszak, például Quake 4, Doom 3, Postal, Call of duty, Battlefield, Mortal Kombat, stb. de ettől még igaziból nem leszek sem erőszakos sem rossz ember.

2020. aug. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólag háborús játékokat szoktam játszani (Counter Strike, Call of Duty, PUBG). Szerzetes unokatesómtól tudom, hogy a szerzetesek is játszottak már Quake-et a rendi hálózaton. :D
2020. aug. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy "ne lopj", viszont ez – mint tudjuk – könyvekre nem vonatkozik, úgyhogy könyveket bátran töltök le a netről.
2020. aug. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 A kérdező kommentje:

Pedig azt mondják, hogy Isten nem szereti az erőszak kedvelő embereket. Tudom, ez nem Biblia videó... De érdekes!


[link]


Erre kíváncsi vagyok, hogy mit fogtok mondani. Szoktam követni az oldalt, de csak a leírások és a videók miatt. :)

2020. aug. 26. 16:14
 15/53 anonim ***** válasza:

A videó szerint semmi gond azzal, ha videójátékozunk, csak nem szabad túlzásba vinni. Ebben egyet értek. Mondjuk szerintem nem kell egyhetes szünetet tartani, de nyilván jobban is ellehetne tölteni az időt mint hogy egész nap üljünk és videójátékozzunk.

Később a videó kitér arra, nem fogjuk tudni megmondani, mi a jó és mi a rossz. Na most, ez nincs össze függésben a videójátékokkal. Ha valaki nem tudja megmondani mi a jó és mi a rossz, akkor egész egyszerűen erkölcstelen ember, erről nem a videójáték tehet. Több millió gyerek és felnőtt játszik erőszakos videó játékokkal (is), mégsem lesz belőlük sorozatgyilkos.


Ha pedig egy gyereknél mégis ilyen hajlamokat vált ki a videójáték, akkor talán nem a videójáték a hibás, ha nem a szülő aki nem vette észre, hogy gondok vannak a gyereknél, és hagyta napi 10 órát videójátékozni. Ugyan ezen az alapon, ha valaki leszúr embert, akkor nem a kés a hibás.


Egyébként szeretném jelezni, hogy Európának a 20. században nem kellett videójáték ahhoz, hogy tömegsírokba lőjenek és koncentrációs táborokba vagy gulágra vigyék emberek tömegeit. A Ku-Klux-Klánnak nem kellett videójáték ahhoz, hogy feketéket akasszanak fel.


A puszta feltételezés, hogy a videójátékok ilyen mértékben össze függenek valaki erkölcsi képének kialakulásával a probléma súlyos meg nem értésére, és tudatlanságra utal. Semmi mást nem lehet elmondani róla.

2020. aug. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 A kérdező kommentje:
Érdekes, köszi! És mi van azzal, hogy Isten nem szereti az erőszak szerető embert? Tehát én szeretem a Counter Strike 1.6 játékot. Mondjam le örökre? De az is durva, hogy a Pacman-ben szellemek vannak, és a spirituális dolog asszem az tilos. Mármint asszem csak a Tanúknak. És még a Márióban is vannak rossz dolgok. Tűzet dobsz ki, megölöd az ellenfeleket.
2020. aug. 26. 16:40
 17/53 anonim ***** válasza:
8 Ne töltheted le.
2020. aug. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:

"És mi van azzal, hogy Isten nem szereti az erőszak szerető embert?"


Én sem szeretem az erőszakot, a való életben nem hiszem, hogy erőszakkal kellene, vagy épp azzal lehetne megoldani a problémáinkat, elvégre a való élet nem egy videójáték.

2020. aug. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:

A torrenten letöltés Magyarországon 100%-ig legális. Ilyen kis flexibilisek az örök értékek: Németországban lopás és büntetnek érte, Magyarországon (és még jópár országban) pedig nem az.


Vagyis ha Németországban vagy és torrentezel akkor az Isten haragszik, de 100km-rel arrébb már nem.


Nem bonyolítom a kérdést, hogy mi van akkor ha ugyan Németországban vagy, de egy VPN szerveren keresztül töltesz le. Vagy ha letölti egy barátod Magyarországon és aztán rácsatlakozol a gépére és áttöltöd a sajátodra.


Nem egyszerű az isten igazság.

2020. aug. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:

Torrentezni nem szoktam, mióta van fizetésem, meg Steam/GoG profilom, gyakorlatilag az összes valaha letorrentezett játékomat megvettem már különböző akciók keretében.


Elsősorban RPG-kkel és stratégiai játékokkal játszok, PS4-en szoktam ilyen akciójátékokkal is, mint a Horizon: Zero Dawn, God of War, illetve újabban a Ghost of Tsushima.


Online: Star Wars: The Old republic, ha megjön hozzá a kedvem, néhány hétig/hónapig tolom, aztán pihi.

Offline: Stellaris, Divinity 2 Original Sin, Dragon Age Inquisition, ezeket tolom most.

2020. aug. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!