Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak keresztények! Milyen...

Csak keresztények! Milyen online és offline játékokkal szoktatok játszani? Torrentezni szoktatok? Mert ahogy a Biblia írja: Ne lopj.

Figyelt kérdés

2020. aug. 26. 13:54
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:

Szia,

Én régen torrenteztem amikor nem voltam hivő, de megtérésem után már nem, igyekszem legálisan vagy ha nincsen más, akkor valami ingyeneset használok ha olyan program kellene.

2020. aug. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:
#29 Bocsánat nem akartalak megsérteni ha annak vetted. Bocsáss meg kérlek
2020. aug. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:

"Miért ne akarnának megélni, az valami bűn?"


A vállalatvezetők és befektetők nem megélni akarnak, hanem birodalmat fenntartani, amiben ők királyként élhetnek. Nincs lelkiismeretfurdalásom, hogy szegény elnökvezérigazgatók meg hollywoodi sztárok nem vehetik meg a legújabb szigetüket.


A Biblia lopásról szóló tilalma egy sivatagban élt pásztornép törvényét tükrözi, ahol a lopáson emberéletek múlnak. Egy sok nagyságrenddel komplexebb társadalomban élünk, nem húzható rá a tulajdonjogi rendszer, aki ezt teszi, az nem érti a törvény szellemét.


"A szoftverfejlesztőknek van egy fizetése amit egy kölcsönösen elfogadott szerződés tartalmaz. A kialkudott munkabérén és juttatásain túl miért kellene bármit fizetni nekik?"


Akkor viszont a másolással sem károsítom meg őket. Tehát amit megkárosítok, az csak egy jogi személy, nem egy ember. Azokat meg a tízparancsolat leszarja.


"nem az a kérdés, hogy pénzügyi bukás lett-e hanem az elmaradt haszon."


Erre mondtam, nem tekinthető biztos elmaradt haszonnak a másolás.

2020. aug. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!