Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak keresztények! Milyen...

Csak keresztények! Milyen online és offline játékokkal szoktatok játszani? Torrentezni szoktatok? Mert ahogy a Biblia írja: Ne lopj.

Figyelt kérdés

2020. aug. 26. 13:54
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
Vagyis előbb elloptad, aztán megvetted! Még jó, hogy nem haltál meg közben mert elkárhoztál volna.
2020. aug. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 A kérdező kommentje:
Szerencse :) És Isten akarata, hogy élünk még. :)
2020. aug. 26. 20:46
 23/53 anonim ***** válasza:
100%

Vitatott, hogy a torrent illetve általában a warez/másolás lopásnak tekinthető-e. Mivel a lopás hagyományos értelemben azt jelenti, hogy valamit eltulajdonítunk, és az megszűnik a másik tulajdonában lenni ("eltűnik" onnan). Teját ha elviszik a biciklim, akkor nekik lesz biciklim, nekem meg nem.


A másolásnál viszont megmarad a dolog az eredeti helyén is,csak lesz belőle mégegy. És az sem biztos, hogyha nem lenne képességünk másolni, akkor megvennénk, mivel lehet, hogy amúgy olyan magas az ára, hogy nem költenénk rá, csak a könnyű elérhetőség miatt másolunk.


Érdekes módon a warezolásnak sem a másolásvédelem tett be, hanem a kényelmes és könnyen elérhető platformok, mint a GoG, Steam, vagy épp a Netflix. Vagyis az emberek hajlandóak fizetni, ha azt méltányosnak érzik. A GoG-on például nincs is másolásvédelem egyáltalán, elvileg szabadon másolgathatnád a GoG játékokat, aztán mégis megéri a CD Projectnek. Ez inkább a kiadóvállalatok bevett gyakorlatának méltányosságát kérdőjelezi meg, nem a torrentet.

2020. aug. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
20%

Én keresztény vagyok, én nem torrentezek. Én előfizetek a digitális tartamakra (HBO Go, Spotify). Én így tartom tisztának ezt.

De Sajnos valóban sok keresztény nincs tisztába ezzel, hogy ugyanolyan lopás mintha boltból lopnak valamit. Erről kéne beszélni a gyülekezetekben. Szóval érthető az indulat.

2020. aug. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk sajnos gazdagok annyira, hogy még az összes zenét, és sorozatot megvegyunk! Van olyan sorozat ami nincs fent a platformon.
2020. aug. 27. 00:03
 26/53 anonim ***** válasza:

"Vitatott, hogy a torrent illetve általában a warez/másolás lopásnak tekinthető-e."

- nem, ez igazából egyáltalán nem vitatott hanem a jog szabályozza. Ahogy írtam itthon pl legális. Erkölcsi értelemben egyértelműen lopás hiszen valaki időt/pénzt/energiát fektetett egy termék előállításába, aminek aztán megszabta az árát amit viszont egy csoport nem hajlandó kifizetni. Hogy a termék fizikálisan megfogható-e vagy sem az teljesen közömbös, erre csak az hivatkozik aki torrentezni/warezolni akar és meg akarja indokolni hogy jogvédett tartalmak letöltése nem lopás.


Úgyhogy el lehet dönteni, hogy a jogi vagy az erkölcsi törvénynek engedelmeskedik az ember. Mindkettő érthető álláspont de szerintem egy keresztény embernek ebben az esetben a morális törvénynek kellene engedelmeskednie.

2020. aug. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
Már miért lenne lopás valaki megette és megosztotta nyilvánosan ennyi. Akkor a tévénézés is lopás? Nem, a csatorna megvette a filmet aztán megosztja.
2020. aug. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
#27 Hát mivel nem vetted meg és fizetés nélkül nem is enged játszani vele így olyan mintha boltból fizetés nélkül kivinnéd a kosár tartalmát
2020. aug. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
Már miért lenne olyan? Akkor lenne olyan, ha a torrent oldalon fizetős lenne de én feltöröm és ingyen szedem. De ha a torrent oldalon ingyenes akkor nem lopás.
2020. aug. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
#29 Hát de azt valaki feltorte szoval bunos tars leszel ha hasznalod
2020. aug. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!