Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak keresztények! Milyen...

Csak keresztények! Milyen online és offline játékokkal szoktatok játszani? Torrentezni szoktatok? Mert ahogy a Biblia írja: Ne lopj.

Figyelt kérdés

2020. aug. 26. 13:54
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
47%

#29 jó akkor nézzük az operációs rendszereket, azok lopása is tök természetes sok embernél.

Ezt a terméket sok, ember kemény munkával készítette, te jogtalanul használod (nem vettél kulcsot hozzá, megkertel valakit hogy törje fel). Akkor ez tökre rendben van?


Ez olyan mintha elmesz egy IStoreba, lopsz egy IPhone-t. Tisztára ugyanaz, csak az egyik terméket meg tudod fogni kézzel a másikat nem. Attól még ugyanúgy lopás ha nem legálisan használod.


Sok más kereszténynek ez nem számít lopásnak, nem értem miért. Tényleg.

2020. aug. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:

#31 win10 raadasul ingyen letoltheto torrentezni sem kell...

[link]

2020. aug. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
Na jólvan ám akkor ennyi erővel bűntárs vagyok globális felmelegedés okozásáért amikor kocsiba ülök. Bűntárs vagyok Kínai gyerekek dolgoztatásáért amikor olcsó ruhát veszek. Az óceánok szennyezéséért mert lkidobtam a szemetet. Tele vagyok egyéb bűnökkel is ellent mond a Bibliának....
2020. aug. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
#32 jaja van próbaverzio, de aktiválni kell, ami pénzbe kerül. :)
2020. aug. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
#34 par ezer ft a kulcs... Nem draga
2020. aug. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
#34 Viszont ez a telepito nincs megbuheralva mint a torrentes
2020. aug. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:

33. Nem tudom hogy jön ide ez.


Letoltesz egy filmet, amiért nem fizettél és a tulajdonos nem tette ingyen elérhetővé. Tehát akkor jogtalanul használod (nézed), tehát megloptad a készítőket, bibliai értelemben.

2020. aug. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
Torrentre maganszemelyek raknak fel ki tudja hogyan kezelt fajlokat es lehet van benne valami meglepi szoval op rendszer es virusirtot
2020. aug. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
#35 jaja, vágom. Meg kell venni ennyi.
2020. aug. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:

"nem, ez igazából egyáltalán nem vitatott hanem a jog szabályozza. Ahogy írtam itthon pl legális. Erkölcsi értelemben egyértelműen lopás hiszen valaki időt/pénzt/energiát fektetett egy termék előállításába, aminek aztán megszabta az árát amit viszont egy csoport nem hajlandó kifizetni."


Attól még, hogy a jog szabályozza, még nem feltétlenül lesz a jogi szabályozás helyes. Az erkölcsöt nem a jog diktálja, vagyis attól még, hogy valami legális, nem biztos, hogy erkölcsös, az illegális pedig nem feltétlenül erkölcstelen.


A szerzői jog a Biblia szerzőinek ismeretlen fogalom. És egyáltalán nem biztos, hogy a kiadói gyakorlat erkölcstelen, sőt! Általában éppen azok nem kapnak semmit az eladási jutalékokból, akik ténylegesen dolgoztak az adott szoftveren. Illetve mondjuk a Disney milyen jogon tekinti magát a Grimm-történetek jogtulajának, miközben ők teljesen ingyen fértek hozzá, mint összkulturális hagyatékhoz?


A torrent egyszerűen demokratizálta azt az értéket, amikből a kiadótulajdonosok meg részvényesek megélni akartak. És még ígyse tudni olyanról, hogy valami pénzügyi bukás lett volna, mert vétel helyett lewarezolták az emberek.


Az információs társadalomra nem lehet egy az egyben ráhúzni azokat jogi kereteket, úgy téve, mintha a virtuális tér természete tök ugyanolyan lenne, mint a hagyományos viszonyok.

2020. aug. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!