Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Hogy lehet...

Keresztények! Hogy lehet kibírni szex nélkül a hazassagig, főleg úgy, hogy sokan 30 fölött házasodnak?

Figyelt kérdés

Légyszíves csak hívő emberek válaszoljanak! Olyan válaszokra nem vagyok kíváncsi, hogy "jajj ez elavult dolog meg hogy mi van ha nem működik a szex Bla Bla Bla". Olyan hívők válaszoljanak, akik tapasztalatból beszélnek és esetleg tudnak válaszolni a kérdésemre.


Nyilván régen az onmegtartoztatas nem volt annyira nehéz, mert nagyon korán házasodtak.. De a mai világban Isten hogy várja el, hogy valaki akar 30 évesen is szűz legyen? Már csak biológiai okokból is nem is biztos, hogy ez egészséges, a mentális következményeiről nem is beszélve, hogy mit okoz az, ha nem tudod levezetni a szexuális energiát. Isten tudta előre, hogy a világ majd egyszer ilyen lesz és így fog működni, mint ahogy most.


Mit tanácsol tehát a mai embernek? Hazasodjon minnel hamarabb, hogy elhessen nemi életet? De akkor ott van annak a veszélye, hogy rossz házasságot köt a nagy sietsegben. Ez sem lehet Isten célja..


Akkor mi marad?

Mert ugyebár az önkielégítésrol is az az álláspont, hogy nem tetsző dolog Istennek. Akkor mégis hogy bírd ki szex nélkül a hazassagig, ha úgy alakul mondjuk az életed akár onhibadon kívül, hogy csak későn tudsz meghazasodni?



#szüzesség #Szex nélkül a hazassagig
2020. szept. 6. 15:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
55%

Nem egészen.

Azt miért nem tartod be, hogy aki kétfajta anyagból készült ruhát visel (mindenki), vagy borotválkozik, vagy szombaton dolgozik, azt meg kell kövezni? Miért nem tartasz rabszolgát?

Azért nem, mert megváltozott a világ, ezek már nem érvényesek. Pedig ott vannak a Bibliában!

Isten sose kérte tőled, hogy 35 éves korodig szűz legyél, és UTÁNA szaporodjál. Mégis, mit gondolsz, mennyi gyereked lehet még utána?

2020. szept. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Utolso, az a helyzet, hogy nem ismered a Bibliát. Olyan dolgokrol állítod, hogy nincs benne a Bibliaban, ami egyértelműen benne van.


Ami pedig a mai világot illeti, nem a Biblia lett ódivatú és elavult, hanem az emberek élnek szabados eletet. Isten szava szent és nem 10-20 évre íródott, hanem örök érvényű.


Nem a Biblia lett ódivatú, hanem az embernek kellene újra olvasni. Erről ez a véleményem.

2020. szept. 6. 18:06
 13/24 anonim ***** válasza:
57%

A Biblia olyan helyzeteket ír le, amelyek AKKOR voltak.

Ma azért nem 14 évesen szoktak házasodni a lányok.

Egy aprócska kis különbség van ott, ahol valaki nem 14, hanem 34 éves korában gondolhat a gyerekvállalásra.

És erre a Biblia NEM készít fel!

2020. szept. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
73%
Nem minden ember van állat szintjén, hogy ne tudjon parancsolni az ösztöneinek.
2020. szept. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
67%
Jehővahh kész válaszokkal vár az őrtorony hasábjain a témában.
2020. szept. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
53%
Hogyan lehet 30 évig szexelni házasság nélkül??
2020. szept. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon könnyedén, köszönjük szépen.
2020. szept. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

17#

Ajànlok egy 480 hetes bibliatanulmànyozàst a tanúkkal.

Cölibàtusban ezen időtartam alatt.

2020. szept. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
77%

1. Régen nagyon korán házasodtak az emberek. Nem sokan tanultak egyetemen, meg építették a karrierjüket. Sőt! Királyi vagy előkelőbb családokban volt hogy már 16 évesen is házasodtak. Vagy gondoljunk példának a Rómeó és Júliára. Éppenhogy 14 a lány... Én ismerek olyat, akinek akkor indult be a hormontermelődése... szerintem nem vártak még legalább ennyi évet a dologgal. A férfiak is alig várták hogy megtörténhessen. És általában ők meg dönthettek hogy mikor akarnak házasodni.


2. A Biblia azt írja hogy ne paráználkodj. A szeretkezés meg a paráználkodás mióta ugyanaz? Vagy csak szerintem nem kéne ezeket keverni?


3. Én nem akarok okoskodni, még csak most kezdtem tanulmányozni a Bibliát. Rendesen. Olvasni. És GONDOLKOZNI rajta. Most találtam nemrég olyat is hogy felebarátod ellen hamisan ne tanúskodj. Hmmm... ez is egy kicsit más mint a ne hazudj... Ugyan ez két külön fordítás, de éppen ez az. A Bibliát Isten sugalmazta, de ember írta, és. fordította. Ki tudja pontosan mi lehet az eredeti, nem fogjuk megtudni. De ha meg is tudnánk. Le tudnánk fordítani teljesen? Mikor még az angol nyelvről fordított dolgokban is elveszhetnek plusz dolgok?


4. Krisztusiak (direkt így írom (a keresztény jelentése)) vagyunk, de nem tudjuk elfogadni másnak a véleményét? Mondjátok miért kell lehúzni annak a kommentjét, aki nem ért veletek egyet? Én sem értek egyet sok mindenkivel, de ettől még elfogadom őt. Egyszerűen ki vagyok akadva, hogy bármilyen csoportba beléphetek Facebookon is, sok Jézust követő ember nem elfogadó, nem vigasztaló, ha valami gondja van a másiknak, és inkább beszól minthogy segít. Kérlek ha keresztény vagy, és elolvastad, kezd d el Krisztust követni. Ne menj vak fejjel az egyház tanítása után, nem hiába létezik sok. És ne félj kezedbe venni a Szentírást és gondolkozni rajta, hogy számodra mit jelent 1-1 sor. Köszi!


Bocsi a kérdésre nem válaszoltam.

Kedves kérdező! Neked is javaslom hogy vedd a kezedbe a Bibliát. Imádkozz, és próbáld megfejteni mit üzen számodra Isten. Beszélgess vele. Várj arra akivel szerinted 100 hogy össze fogsz házasodni. És szeressétek egymást. Ezalatt pedig mindenki értsen amit szeretne.


Jajj és ha véletlenül rosszul értemeznél valamit, vagy nem bírod, és elesel: Isten szeret, és nem pokolba akar küldeni minden embert. Ha látja hogy neki tetszően akarsz élni, és szereted Őt, meg fog bocsátani. Mert Ő is szeret. Még ha hibázunk is. Mert mi emberek hibázhatunk néha. Mi nem vagyunk tökéletesek. De az Ő szeretete az.

2020. szept. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Úgy, mint én. Szóba sem állnak velem a nők.
2020. szept. 13. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!