Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Hogy lehet...

Keresztények! Hogy lehet kibírni szex nélkül a hazassagig, főleg úgy, hogy sokan 30 fölött házasodnak?

Figyelt kérdés

Légyszíves csak hívő emberek válaszoljanak! Olyan válaszokra nem vagyok kíváncsi, hogy "jajj ez elavult dolog meg hogy mi van ha nem működik a szex Bla Bla Bla". Olyan hívők válaszoljanak, akik tapasztalatból beszélnek és esetleg tudnak válaszolni a kérdésemre.


Nyilván régen az onmegtartoztatas nem volt annyira nehéz, mert nagyon korán házasodtak.. De a mai világban Isten hogy várja el, hogy valaki akar 30 évesen is szűz legyen? Már csak biológiai okokból is nem is biztos, hogy ez egészséges, a mentális következményeiről nem is beszélve, hogy mit okoz az, ha nem tudod levezetni a szexuális energiát. Isten tudta előre, hogy a világ majd egyszer ilyen lesz és így fog működni, mint ahogy most.


Mit tanácsol tehát a mai embernek? Hazasodjon minnel hamarabb, hogy elhessen nemi életet? De akkor ott van annak a veszélye, hogy rossz házasságot köt a nagy sietsegben. Ez sem lehet Isten célja..


Akkor mi marad?

Mert ugyebár az önkielégítésrol is az az álláspont, hogy nem tetsző dolog Istennek. Akkor mégis hogy bírd ki szex nélkül a hazassagig, ha úgy alakul mondjuk az életed akár onhibadon kívül, hogy csak későn tudsz meghazasodni?



#szüzesség #Szex nélkül a hazassagig
2020. szept. 6. 15:52
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
#20 remélem egyszer meglesz a varakozasunk gyümölcse :)
2020. szept. 13. 04:24
 22/24 anonim ***** válasza:
Én már túl öregnek érzem magam az első... mindenhez. Úgy szoktam meg, hogy mindig egyedül vagyok. Rettentő fura lenne és félelmetes, ha ez megváltozna.
2020. szept. 13. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Van olyan, akinek nem létfontossagu
2020. szept. 13. 05:28
 24/24 A kérdező kommentje:
*van olyan, akinek nem létfontossagu a szexualitás. Addig jó, amíg nem kínoz a hiánya és boldog vagy nélküle is :) én mondjuk nem tudnám elképzelni az életem szex nélkül, de embere válogatja. Több embert is ismerek, aki vallás ide vagy oda, köszöni szépen megvan szex nélkül is.
2020. szept. 13. 05:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!