Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet megútálni magam?

Hogyan lehet megútálni magam?

Figyelt kérdés

Ez 36,31 És megemlékeztek a ti gonosz útaitokról és cselekedeteitekrõl, melyek nem voltak jók, és megútáljátok ti magatokat vétkeitek és útálatosságaitok miatt.


Ha valaki szereti a bűnt, tetszik neki a bűn ideig óráig való gyönyörűsége, az az ember, hogy tud megtérni, hogy tud "megavulni a csontja"?


2020. szept. 22. 18:00
 1/2 KZitus ***** válasza:

Szia

Ha az Ezékiel 36:11-et vesszük alapul, ott le van írva hogyan, miért utáljuk meg magunkat: felismerjük elkövetett bűneinket. Jó példa erre Dávid, aki egy sor bűnt követett el, amint arról a 2Sámuel 11 rész beszámol. A 12. arról ír, hogy Isten elküldte Nátán prófétát, aki segített Dávidnak felismerni mekkora vétket követett el. Dávid több zsoltárban ír ezekről a már megbánt vétkekről, pl. a zsoltárok 32,38,51 részeiben.

Amikor felismerte a bűneit "utálta" magát, vagyis amit tett, és megbánva Istenhez fordult bocsánatért.

Ezékiel még ezt is írta a zsidó népről: Ezékiel 6:9

"Akik megmenekülnek, azoknak eszükbe jutok majd a nemzetek között, ahova fogságba viszik őket. Rájönnek, hogy összetörtem hűtlen szívük miatt, amely elfordult tőlem, és szemeik miatt, amelyek undorító bálványaik után sóvárognak. Szégyellni fogják mindazokat a gonosz és utálatos dolgokat, amiket tettek, és undorodni fognak tőlük."

Mások is írtak ahhoz hasonlót, amit idéztél Ezékieltől.

Ezsdrás 9:6

"Ezt mondtam: „Ó, Istenem, szégyenemben és zavaromban nem merem feléd emelni arcomat, ó, Istenem, hisz vétkeink fejünk fölé sokasodtak, és bűnünk egészen az égig nőtt."

2020. szept. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hogyan lehet szabadulni a megkötözöttségekből?

Jézus azt kérdezte: akarsz e meggyógyulni? Hogyan tudnék akarni, ha tetszik a bűn, de tudom, hogy a vége a halál?

2020. szept. 22. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!