Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit nyerne egy ateista azzal,...

Mit nyerne egy ateista azzal, ha mégis megtérne?

Figyelt kérdés
2020. okt. 1. 09:22
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
86%
semmit
2020. okt. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
17%

Ha egy személy felismeri, hogy van az életnek forrása, akkor nyilván lennének kérdései az élettel kapcsolatosan. A válaszokat pedig Isten szavában találja meg. Amikor megérti, hogy miért zajlanak úgy jelenleg az események ahogy, és elfogadja, illetve tapasztalja, hogy Isten az igéreteit betartja, akkor tudatosul az is benne, hogy a jövőre vonatkozóan is megfognak történni azok amiket eltervezett.


Mit nyerne? ISten új rendszerében betegség, öregség, halál nélküli életet egy békés emberi társadalomban, ahol csak olyan emberek lesznek, akik igy gondolkodnak.

2020. okt. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
68%
Te semmit. Az a közösség, ahová csatlakoznál egy balekot.
2020. okt. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Ha amúgy hívő természetű, akkor nyerhet vele.

Ha megölnék, mint ateistát, akkor is nyerhet vele. Kérdés, hogy érdemes-e így élnie?

2020. okt. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
79%
Ateista vagyok, hajlok a hit felé, viszont a vallásosságot szívből gyűlölöm. Sokat töprengtem, h mit nyernék, és arra jutottam, h semmit.
2020. okt. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 Mansour ***** válasza:
100%

Hívő válasz: bűnbocsánatot és örök életet

Vallásos válasz: egy szerető közösséget és az örök élet reményét

Agnosztikus válasz: jó esetben egy szerető közösséget, és esetleg túlvilági életet (ha van ilyen)

Ateista válasz: legfeljebb tapasztalatot

2020. okt. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
39%
Semmit.
2020. okt. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
100%

Szubjektív. Ha például egy ateista megkeresztelkedne akkor feltételezem, hogy tényleg van hite. Ha ebből indulunk ki, az ő szemszögéből az igazságot nyerné vele, legalábbis amit ő annak vél.

Ezen a kívül egy közösséghez való tartozást is nyerne, ami sok embernek hiányzik a mai individualista társdalomban, valóban a közösséghez való tartozás az intézményesített egyház egyik legvonzóbb része sok ember számára.

Kívül állóként szemlélve épp úgy nem nyerne semmit, ahogy egy hitehagyott sem nyerne semmit egy hívő szemszögéből. Talán érdemes lenne a dolgokat a másik ember szemszögéből is nézni, nem csak a sajátunkból.

2020. okt. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
93%
Én gyerekként voltam hívő, mert a család is az volt, inkább a nagyszüleim jobban. Meg vagyok keresztelve, voltam első áldozó, bérmálkozó. De ahogy egyre idősebb lettem egyre inkább lett az a benyomásom hogy mekkora egy abszurd agyrém az egész.
2020. okt. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
23%
Az attól függ miben gondolkodsz. Ha ilyen eszement kereszténységen, akkor jobb ha távol maradsz tőle. Érdemesebb a keleti bölcsességekkel foglalkoznod, mintsem a nyugati mesevilággal.
2020. okt. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!