Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit nyerne egy ateista azzal,...

Mit nyerne egy ateista azzal, ha mégis megtérne?

Figyelt kérdés
2020. okt. 1. 09:22
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
82%

"Senki nem mondja, hogy nincs lélek."


Akkor én mondom hogy nincs. Szerintem a lélek csak egy ilyen ezoterikus tündérmese. Az embereknek tudata van, amit az agyi funkciók tartanak fent.

2020. okt. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
70%

..és arra húzzák rá hogy az a "lélek". Csak hát a tudat az addig létezik amíg élünk vagy amíg nem csökken olyan szintre az agyi funkciója az embernek, hogy még él, de kb szobanövényként szinte tudat nélkül.

Itt kezdődik a tündérmese, hogy a lélek a halál után is él bla bla, miközben az amit léleknek neveznek, igazából csak az ember tudata, ami az agyi funkciók drasztikus csökkenésével, vagy a halállal örökre elvész.

2020. okt. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
67%

"Olyan nincs hogy átvitt értelem fogd már fel."


Van. A pszichológia tudománya így használja ezt a szót:


De te egy buta hívő vagy, tipikus példája annak, hogy a vallás mit tesz az emberekkel.

2020. okt. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:

A lélek az nem a tudat!

Tudattalan állatnak is van lelke, köszöni szépen. Jól elvan vele, például a kutya is.

2020. okt. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
0%

Tgt? Jól átvágtak téged szerinted ez nem blaszfémia, segítek olvasni:


Mi van például, ha stimmel az egész sztori, de a Megváltó nem ember volt, hanem a szárazföldi csupaszcsigák alrendjébe tartozott?


Erre a választ Csiga Pálnak a korinthusbeliekhez írt első levelében találjuk:


Mi van például, ha stimmel az egész sztori, de a Megváltó nem ember volt, hanem a szárazföldi csupaszcsigák alrendjébe tartozott?

"Mikor lárva valék, úgy szóltam, mint lárva, úgy gondolkodtam, mint lárva, úgy értettem, mint lárva: minekutána pedig kifejlett példánnyá lettem meszes héjjal, elhagytam a lárvához illő dolgokat. Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről-színre; most rész szerint van bennem az ismeret

2020. okt. 4. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 kriste válasza:
0%
Nem kerulnel a pokolba talán annyit es ez pont eleg is
2020. nov. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:

A lelked örökéletűvé teheted Krisztus megvallásával.


Krisztus azért jött le hozzánk, hogy megváltson minket a halálból, és megnyissa az égi paradicsom kapuját. Isten megmutatta nekünk Krisztus feltámadásával van élet a halál után.

Az apostoloknak és hitetlen Tamásnak is bebizonyitotta él a halál után.


Ez egybeesik avval a véleménnyel, hogy az ateisták úgy vélik nincs élet a halál után. Miért? Mert szabad akaratot adott Isten, mindenkinek az lesz a sorsa amiben hitt. Tehát az ateista véleménye saját magára vonatkozik, maga határozza meg sorsát és a hívő is.


Aki hisz üdvözül, aki nem az nem,... Sajnos.


(elnézést az 55 válaszomat nem ide akartam irni)

2020. nov. 19. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
32%

"És miért is nem? Az ateisták többsége racionális ember, azért nem hisznek Istenben, mert nem tapasztalják. Ők amint megtapasztalják Isten létezését és szeretetét, ugyanúgy fogják imádni, mint a hívők."


És ha mégis van Isten? Akkor majd ott mondod Jézusnak, hogy ja te voltál a képzelt személy akiben hinni kellett volna. Most már elhiszem hisz látlak. Jézus meg azt mondja, hogy ja a Földön kellett volna hinned, volt erre 80 éved, cseszdmeg.

2020. nov. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
21%

Egyébként az nem fér a fejembe, ha pl. a 12 tanítvány tudta, hogy kamu a Jézus feltámadása, akkor miért haltak meg ezért a hazug hitért? Most tudsz mondani nekem egy tucat embert, aki szegénységben él egy hamis hit miatt és ezért a hazugságért meg is hal?

Szerintem a 12 tanítvány létezése a bizonyíték Isten létezésére.

2020. nov. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
100%

"Most tudsz mondani nekem egy tucat embert, aki szegénységben él egy hamis hit miatt és ezért a hazugságért meg is hal?"


A keleti iszlám világ nagy része.

2020. nov. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!