Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit nyerne egy ateista azzal,...

Mit nyerne egy ateista azzal, ha mégis megtérne?

Figyelt kérdés
2020. okt. 1. 09:22
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 Mansour ***** válasza:
100%

"Isten szeretete jár át mindent, és érzed nem tudsz részt venni benne kedves ateista."

És miért is nem? Az ateisták többsége racionális ember, azért nem hisznek Istenben, mert nem tapasztalják. Ők amint megtapasztalják Isten létezését és szeretetét, ugyanúgy fogják imádni, mint a hívők.


"Amíg szívünk nem áll készen Isten befogadására, addig a lélek végzetére is fel kell készülni egy ateistának nemcsak a testére."

És miért ne állna készen a szívük? Lehet, hogy sok ateistának készebb a szíve Isten befogadására, mint sok hívőnek.

2020. okt. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok évvel ezelőtt voltam gyakorló vallásos, tehát nem érhet a vád hogy nem tapasztaltam meg "mindkét oldalt".


De jelenleg ezek a vallásos ömlengések nekem pont úgy hangzanak, mint körülbelül mikor az elmegyógyintézetben az elmebetegek beszélgetnek a fantazmagóriáikról, kitalált agymenéseikről stb...


A különbség mindössze annyi hogy a vallás a kultúránkba mélyen gyökerezik, illetve intézményesítve van, a sima "átlagos elmebaj" pedig nem.

2020. okt. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:

Látod-e 31-es, hogy a 32-esben semmi racionalitás nincs? Épp itt a példa elöttünk.


És a vallásokban nincs ésszerűség? Aki bele sem szagol és zárva tartja fülét, annak nincs.

2020. okt. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
41%

És miért is nem? Az ateisták többsége racionális ember, azért nem hisznek Istenben, mert nem tapasztalják. Ők amint megtapasztalják Isten létezését és szeretetét, ugyanúgy fogják imádni, mint a hívők.


Igen nem tapasztalják. Mert nem akarnak látni, hallani ebben a témában. Akkor lett volna a 32-es racionális, ha nem az érzelmeire hallgat, hanem ésszerűen megértette volna, hogy az én racionalitásom mit írt le, és arra válaszolt volna, de az érzelmei nem engedi, hogy eljusson hozzá az, hogy mi az írásom lényege.

2020. okt. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 Mansour ***** válasza:
78%

A 32-es, mint írja, volt vallásos, de valamilyen okból már nem az.

Én viszont azokról az ateistákról beszélek (és ők vannak döntő többségben), aki soha nem voltak hívők, talán nem is kerültek közelebbi kapcsolatba a hittel, egyszerűen azért, mert Isten nem szól hozzájuk. Miért feltételezed, hogy ők elutasítanák Istent, ha szólna hozzájuk?

2020. okt. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:

Én már jó pár éve kértem az istent, hogy adjon nekem bizonyosságot.

Sajnos az kevés, ha jelet küld, mert azt nem értem.

"Természetesen" azóta se kaptam kutya gumi óvszert sem.

Tiszta szívből kértem, mielőtt ezzel jöttök.

2020. okt. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem az én korábbi írásom is tekinthető egyfajta jelnek.


Szerintem be van zárva a fületek. Mit mond Krisztus?


Jelet akartok? Jónás jelét kapjátok.(cethalban a sötétség), mondta Krisztus.


Mert a hit belülről jön, nem kívülről. Hallásból is származhat, de magad döntöd el és nem látásból.


Én csak a ti lelketekért vagyok, csak annyi hogy elhiszed. A hit nem bizonyítékokra alapul. A lelketeket szeretném menteni, Miből áll ugyan, hogy elhiszed van Isten? Kevesebb vagy több leszel vele? Csak neked lesz jó az élet után.


Krisztust idézve, nem ismertetek engem a földön én sem foglak ismerni a mennyben.

2020. okt. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
100%

"Azt tapasztaltam, hogy a hitet akadályozó legnagyobb baj a büszkeség szokott lenni."


Nem, a hitet az szokta akadályozni, hogy nem mindenki olyan hiszékeny mint te. Vannak olyan emberek, akik logikusan gondolkodnak, ezért rájöhetnek arra, hogy a hit nem reális. A hit nem bizonyítékokon alapul. A hit csak hit. Hihetsz Nessi-ban, a Lock Ness-ig szörnyben is, de attól az csak HIT marad, mert bizonyíték nincs rá.


"A mai ember már túl okosnak, túl erősnek, túl jónak, túl önállónak képzeli magát, aki "megtalálta önmagát".


Nem a "mai ember", hanem a lelkileg is FELNŐTT ember. Kérlek szépen az, hogy valaki okos, önálló, és erős, a FELNŐTT lét mivolta. Veletek vallásos emberekkel pont az a baj, hogy nem nőttetek még fel lélekben, hanem gyerekek vagytok. Nem hiába mondja a Biblia is, hogy a hívő ember gyermeki lelkületű.


"De ezek hazugságok."


Ácsi! Attól, hogy te nem vagy sem okos, sem önálló, sem pedig erős, hanem buta, másokra szorult és gyenge vagy, talán azt hiszed, hogy mindenki olyan, mint te?


"Szerintem aki elkezd hinni, és észreveszi azt az igencsak magas mércét, amit Isten felállított (Isten szent életet kíván), az mindenképpen nyer annyit,"


Nincs bizonyíték arra, hogy a vallások mércéit Isten állította volna fel. Nem tudom, ki mondta azt, hogy a "vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával," de volt valami a gondolatában.


"hogy rájön az igazságra önmagáról,"


Ehhez nem kell vallás. Elég egy alapos önvizsgálat, akinek meg ez nem megy, szakemberek segítségével is fel tudja tárni a lelki eredetű dolgokat.


"tudniillik, hogy önmagára hagyatva tudatlan, erőtlen, függő, bűnös, elveszett,"


Ezt a hazugságot csak a vallás találta ki. Mi ateisták nem vagyunk tudatlanok, többünknek felső fokú végzettsége van. Erőtlenek sem vagyunk, mert mi vallás nélkül éljük az életünket, míg ti már azért is csúszkáltok az Isten előtt, amikor munkát kerestek. Függő bárki lehet, én pl. a vallást is a tudatmódosító szerekhez hasonlítom, főleg neoprotestáns körökben. A bűn meg relatív. Számodra bűnös az a férfi, aki lefekszik a barátnőjével, számomra meg bűnös a vallás, aki elhiteti, hogy ezek a zsidók által kitalált bronzkori törvények még érvényesek


"ergó óriási szüksége van Jézusra és a többi szentre nap mint nap. Ennél sokkal több nem is kell az üdvösséghez."


Jézus az égvilágon semmit nem csinál. Nőket erőszakolnak meg, gyerekeket ölnek meg, robbantgatnak, csalnak, sikkasztanak a világban. A hívők sincsenek biztonságban, ők is meghalhatnak, stb. Mi szükség van akkor Jézusra? Már a függőség kezelésében sincs szükség rá, mert pl. egy drogfüggő kellő segítséggel is megszabadulhat tőle. Csernus Imre pl. maga tette la a kábítószert.

2020. okt. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
0%

38-as számú ateista. Te miért írtad azt, hogy lelkileg? Ha nincs Isten akkor lélek sincs.


Vagy talán bebizonyitottad, hogy van lélek? Látod milyen könnyű bármibe bármikor belekötni.


Ha tényleg ateista vagy akkor ne érvelj a lelkileg felnőttel, mert az ateista szótárában ez nem szerepelhet, mint érv.


A lélek az ember isteni része. Még akkor is ha az ateistáknak halvány fogalmuk sincs hogyan bizonyítják a lélek valóságát.

2020. okt. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:

Tévedés.

Az ember lelke a teste működéséből következik.

Ezért aztán nem örök életű.

2020. okt. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!