Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit nyerne egy ateista azzal,...

Mit nyerne egy ateista azzal, ha mégis megtérne?

Figyelt kérdés
2020. okt. 1. 09:22
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
# 10 Na és a keleti kereszténység? ;)
2020. okt. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
100%

"Érdemesebb a keleti bölcsességekkel foglalkoznod"


Azokban a vallásokban is ugyan úgy megvannak a mindenféle valósággal összeegyeztethetetlen ezoterikus hókuszpókuszok.


Ez olyan mint az hogy tök jó hogy a Bibliában benne van hogy ne ölj, ez egy tök pozitívum és követendő dolog, de ez alapján nem lehet egy egész vallást megítélni.

2020. okt. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
88%

Én vallásos (megtért) ember voltam.


Nem nyertem vele semmi. Nem lettem magabiztosabb, nem lett jobb az életem, sőt részben amiatt ment tönkre az akkori párkapcsolatom.

2020. okt. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
52%

"a Bibliában benne van hogy ne ölj"


Ettől függetlenül a keresztények mást se csináltak, csak öltek. Keresztes háborúk, eretnek és boszorkányégetések. Még Kolombuszt is kezdetben eretneknek bélyegezték, mert olyan keresztényellenes dolgot állított, hogy a Föld gömbölyű.

2020. okt. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
12%

# 14 Elvéted a lényeget. Annak ellenére követték el mindezt, hogy a vallásuk tiltja.

Érdekes, ha egy mohamedán felrobbantja magát, akkor ő nem reprezentálja az iszlámot, de a keresztes háborúk és a boszorkányüldözés reprezentálják kollektívan a keresztényeket.

Tipikus harcos ateista kettős mérce.

2020. okt. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
# 14 Egyébként a katolikus egyház sosem állította, hogy lapos a Föld, mert már az ókori tanult görögök is tudták, hogy gömbölyű. Az egyház azt tagadta, hogy a Föld kering a Nap körül, szerintük fordítva volt. Megjegyzem ez sehol nem szerepel a Bibliában, tehát nem keresztény ellenes az, hogy a Föld gömbölyű, ahogy az sem, hogy a Föld a Nap körül kering.
2020. okt. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
61%

"Érdekes, ha egy mohamedán felrobbantja magát, akkor ő nem reprezentálja az iszlámot, de a keresztes háborúk és a boszorkányüldözés reprezentálják kollektívan a keresztényeket."


Nem vagyok nagy szakértője az iszlám vallásnak, de a fundamentalisták között biztos hogy elismert ha valaki öngyilkos merénylő lesz a szentháború nevében.


Viszont vannak az iszlámnak olyan irányzatai (amiket általában a fundamentalisták üldöznek) akik elítélik az ilyen erőszakot.


Az meg csak az én személyes tapasztalatom hogy az életben nem találkoztam még olyan ateista előadóval akik a muszlim terroristákkal példálózva az iszlám vallást próbálták volna mosdatni...

2020. okt. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
Annyival még kiegészítve hogy amit írsz az szerintem tételes hazugság, ilyet max liberálisok vagy mérsékelt muszlimok állítanak, de ateisták biztos hogy nem. :D
2020. okt. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
56%
Kedves kérdező, szerintem maradj ateista. Láthatod, a vallás csak ellenségeket, ellenségeskedéseket szül. (És ez minden vallásra igaz)
2020. okt. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:

Én annyit fűznék ezekhez, kérdező, hogy ha egy keresztény gyilkol, gondolva itt a sokat emlegetett keresztes háborúkra, inkvizícióra, akkor az nem igazán keresztény, ugyanis a keresztény hit a cselekedetekben jelenik meg. Tudják ezt az ateisták is, és azt is, hogy bárki kinevezheti magát kereszténynek, utána elkezdhet gyilkolni, attól még nem lesz keresztény és az Újszövetség mondanivalóját sem érinti.

És természetesen azt is nehezen értik meg, hogy az egyetemleges igaz kereszténység nem egyenlő a középkor bizonyos korszakának katolikus gyakorlatával. Egyszerűbben: ha valaki ma Krisztus-hívő, akkor a harcos ateista egyszerűen beazonosítja a középkori inkvizíció gyakorlatával. Ennek kb. annyi az értelme, mint egy mai pl. 21 éves német állampolgárt felelősségre vonni a hitleri németország tetteiért.


Azt én sem javaslom, hogy vallásos legyél, hanem legyél Krisztus-hívő, Pál apostol teológiája alapján, ami benne van a Bibliában és Jézus szavait és tanítását magyarázza.


Mindenki eldöntheti, hogy az állítólagos keresztény bűntetteket valóban igaz hívők követték-e el:


13,4 A szeretet [Péld. 10,12. 1 Pét. 4,8.] hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.


13,5 Nem cselekszik éktelenül, nem keresi [Fil. 2,4.5.21.] a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rójja fel a gonoszt,


13,6 Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;


13,7 Mindent elfedez, [rész 9,12. Péld. 10,12. Róm. 15,1. 1 Pét. 4,8.] mindent hiszen, mindent remél, mindent eltűr.


13,8 A szeretet soha el nem fogy: de legyenek bár jövendőmondások, eltöröltetnek; vagy akár nyelvek, megszünnek; vagy akár ismeret, eltöröltetik.


1,27 Tiszta és szeplő nélkül való istentisztelet az Isten és az Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket az ő nyomorúságukban, és szeplő nélkül megtartani magát e világtól.

2020. okt. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!