Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tanácsolsz? Minden nem...

Mit tanácsolsz? Minden nem keresztény , és keresztény válaszát várom, kivéve a Jehova Tanúi és a Hit gyülekezetesek ne kommenteljen ezen kívül bárki írhat.

Figyelt kérdés
Fiatal keresztény hívő vagyok, 20 éves. Római katolikus vagyok, 12 évesen voltam első áldozó, néha járok szent gyónásra. Erkölcsösen élek... (nincs ital, nincs cigi, nincs drog,)... békére törekszem, pl ma is meg bántott egy kollegám pletyizett rollam és én jó szívvel meg bocsajtottam, !... de pl szeretek bulizni, természetesen ital nélkül, cola, narancsot iszok buliban. Még eddig 1 lánnyal feküdtem le a barátnőmmel. Akivel 3 éve együtt vagyok. Igaz nem hazasodtunk még össze , de fiatal független vagyok addig nem várhattam volna. Tisztelem a másikat, senkinek se artok, ha tudok segítek másokon. Mindenben nem tudok anyagilag hisz nekem is van rezsim, meg élhetőség,,,. De mindenben nem akarom Istent követni. Pl hogy házasságban szex, nincs buli, szórakozás... úgy gondolom ez is az élethez tartozik. Ezzel nem veszem el senki pénzét, nem bantok vele senkit. Élni kell az életet én így látom a dolgokat. Mert aki vakon hívő az már el veszti önállóságát ami lelki roncshoz vezet.....
2020. nov. 19. 15:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
@10 Viccnek is rossz az a sok badarság, aminek leírásába időt fektettél. :D :D :D Szerintem ne írj többet, inkább olvasgass, azzal nem csinálsz több bajt!
2020. nov. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

#11

Istenteleneknek valóban hiábavaló az istenes beszéd. A sok kettőspont nagy D betűt kínodban írod egyébként? Mert elég gáz ez az kommunikáció. Chatben gyerekek közt elmegy, de normális felnőttek közt már nem annyira.

2020. nov. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"...nem bantok vele senkit."


Biztos vagy ebben? Biztos nem hagytál ki senkit amikor ezt végig gondoltad?


"Erkölcsösen élek.."


Nem! Nem élsz erkölcsösen ,amennyiben kereszténynek vallod magadat!

Egy kereszténynek nincs barátnője felesége van vagy férje van!

- Nem csak akkor kell megbocsájtani amikor pletykálnak rólad. Azt is megtudnád bocsájtani ha a pénzedet venné el?


"...addig nem várhattam volna."


De igen várhattál volna ,ha AKARSZ! De te nem akartál várni!


"...senkinek se artok..."


Biztosan nem ártasz senkinek? Magadnak sem ártasz?


"Mindenben nem tudok anyagilag hisz nekem is van rezsim, meg élhetőség,,,."


Az emberek többsége ezt pontosan tudja és ehhez még csak nem is kell hívőnek lenni!


"De mindenben nem akarom Istent követni."


Nem Istent kell követni! Hanem Jézus Krisztust ,már ami a keresztényeket illeti!


"Mert aki vakon hívő az már el veszti önállóságát ami lelki roncshoz vezet....."


Tehát aki vár a házasságig a szexel az már vakon hívő ,ha jól értelek.

Én sok olyan hívőt ismerek akik vártak a házasságig és egyik sem lett lelki roncs.

Egyébként a szex az pont hogy nem lelki tevékenység.

És hazugság hogy egy hívő elveszti az önállóságát. Nem ez egy hatalmas nagy hazugság! Pont hogy mennyei Atyánknak nagyon is fontos hogy a hívő ember az szabad akaratából tegye amit tesz! Ha nem tűnt volna fel Isten nem robotokat teremtett hanem embereket a saját képmására.


A kérdésed szerint tanácsot vársz!

A tanácsom a következő!

Ismerd meg a mennyei Atyát Jézus Krisztus által!

- Térj meg!

2020. nov. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

@12


Mitől lenne "istenes" az a "beszéd", ami szöges ellentétben van a Biblia alapvető tanításaival?

2020. nov. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#14

Én idéztem neked a Bibliát, te azzal ellentétes dolgokat hadoválsz. Innentől fogva elég egyértelmű.

2020. nov. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

@15


Nyilván nem ugyanazt a filmet nézzük.


A vak is láthatja, hogy hazudsz.


Részeg vagy?

2020. nov. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!