Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi elfogadhatnak...

Jehova tanúi elfogadhatnak anyagi vagy bármely más támogatást a világtól és e világnak az uralkodóitól?

Figyelt kérdés

2021. jan. 5. 19:05
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a kérdésre válaszolj tanú, ne megint a sületlenséget nyomasd. Soha sehol nem állítják fel a gyülekezetet csak azért, hogy adakozásra szólítsák fel őket, ez a normális ember számára visszataszító, de a tanúknak ugye ez a normális.

Tehát a kérdésre a válasz micsoda? És nem, az adódból és járulékokból finanszírozott egészségügyi ellátás nem támogatás. Kár, hogy még ezt sem tudod.

2021. jan. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 effre ***** válasza:
100%

10

látod, ez az alap probléma :

félreérted a szemfelnyitogatási szándékom.

Aki tájékozódik, vagy elmegy saját szemével meggyőződni arról, mi is folyik valójában, az csakis gonosz lehet szerintetek.

Netán esetleg el is mondja nektek- hű az meg borzasztót követ el ellenetek.


Meséld el kérlek, hogy hol található esetleg a világon egyetlenegy jehova idősek otthona, iskola, óvoda - vagy osztottak -e a rászorultaknak pl ebédet , fogkefét vagy cipőt ?


Én még erről nem hallottam, hogy az amerikai WTG ilyent szervezett volna.

Rengeteg saját tulajdonú ingatlant építtetett fel a WTG sok jóhiszemű emberke ingyen munkaerejével, aztán a költségeket is rájuk hárítja, valamint még a további adományt is elvárja tőlük, téríteni a létszám miatt kell,mert ha megvan a létszám akkor vallásnak ismeri el az adott ország, és ez esetben még adófizetési kötelezettsége sincs az állam felé a szervezetnek. ...


Pénzt kölcsönben kaphattok,azt tudom,de nem támogatásként.


Aki pedig nem tudja visszaadni a meghatározott időre az ellen végrehajtást indítanak.


Bocsi, de ez nem gonoszkodás

2021. jan. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
92%
Ez is egy biznisz szekta, nincs ebben semmi meglepő, nem ez az egyetlen.
2021. jan. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
9%

Csak, hogy lásd azt amit a háttérben szolgáló testvérek tesznek, mert nagy a szád Barátom. Nem csak épületeket húznak fel, ha szükség van arra.

Még az Afrikai testvéreink sem éheznek, vagy hajléktalanok, másokhoz képest, akik állítólag az általad említett segélyszervezetek által kapnak

segítséget. Egyetlen Jehova Tanúja sincs elhagyottan.

[link]

[link]

[link]

[link]


Mindig is elmondtuk, hogy a Tanúk nem segély szervezet, a keresztény életben még az első században sem hoztak létre ilyen alapot. Támogatást nyújtottak azoknak a testvéreinek akik rászorultak voltak, egymásnak gyűjtöttek, nem idegeneknek. Ez persze nem jelenti, hogy másoknak nem segítettek, de nem ez volt a keresztény életük alapja.

Jézus nem azért csinált csodát étellel. Minden kereszténynek feladata saját magáról és a családjáról gondoskodni, a segélynyújtás váratlan helyzetekre épül, nem állandó finanszírozásra.

Azt pedig vedd tudomásul, hogy a Tanúknak segélyalappal, a katasztrófát, vagy bármilyen más nehézséget szenvedőknek azonnali segítséget küldenek. Ebből kapnak Ruházatra, élelemre, és ha kell a házuk felújítására is segítséget.

Hogy TE beléptél egy gyülekezetbe, attól ezeket a háttér dolgokat nem látod, Én is részt vettem Pl a vörösiszap katasztrófánál, sőt ruhákat élelmeket, is küldtünk sokan Pl Ruandába, Jugoszláviába, a testvéreknek. vagy Japánba, ahol épen cunami pusztított.


A nagy segélyszervezetek, akiket úgy Istenítesz, nem tudják megoldani, az emberek problémáit. Gyermekek emberek halnak éhen, vagy laknak utcán.

HA a Tanúk az általad említett Bussines "vallás" lenne, akkor Közülük is lehetnének hajléktalanok, éhezők. Ilyet pedig nem fogsz sem látni sem hallani. Tudod miért? Egy Bibliai idézet a bizonyíték arra, hogy Isten törődik a népével, igy nincs köztük kenyérkéregető.

(Zsoltárok 37:25) 25 Egykor fiatal voltam, mára pedig megöregedtem, de nem láttam, hogy Isten elhagyta volna az igazságost, vagy hogy a gyermekei kenyeret kéregettek volna.

(Máté 6:33) 33 Így tehát állandóan tegyétek első helyre az életetekben a királyságot és Isten igazságos alapelveit, és akkor ezeket az egyéb dolgokat mind megadja nektek Isten.


Egyébként pedig nézd meg Kedves Barátom, hányan kezdtek el keresztény életet élni, vagy váltak kereszténnyé, akik sorba állnak az ingyen dolgokért. Megmaradtak a világi életükben, semmit nem változtattak.

/tisztelet a nagyon kevés kivételnek/

Isten nem támogatja a "lustaságot".

2021. jan. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
12%
Csak nullázni tudsz.....Ez vagy TE
2021. jan. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

"Gyermekek emberek halnak éhen, vagy laknak utcán."


Csak akik nem Jehova tanúk...

2021. jan. 6. 18:04
 17/33 anonim ***** válasza:
10%

Azért állnak fel, kedves nagyokos, hogy hálát adjanak Istennek és embertársaiknak az adományokért. Azokból az adományokból tataroznak királyságtermeket, visznek csomagot időseknek, nyomtatják a kiadványokat, stb. Ezért hálát adnak egymásnak is.

Jobb lenne, ha utánanéznél, mi miért történik és ne csak behuppanj egy kongresszusba

2021. jan. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 effre ***** válasza:
100%

14

akkor nézzünk bele bővebben


feltételezem németül is tudsz , de nem baj ha nem, segítek.

cím:

Zeugen Jehovas und die Lügen über ihre Katastrophen Hilfe

A Jehova Tanúi és a hazugságaik a Katasztrófa segítségükről


"Die Angebliche Hilfe auf die Philippinen stammt nicht von der Wachtturm Gesellschaft sondern von Heilsarmee (Siehe Homepageund in Video ab 00:55 min.). Die Wachtturm Gesellschaft verteilt Lebensmittel Pakete die von Weltlichen Menschen Finanziert wurden an die Zeugen Jehovas und Behauptet sie selber habe es Finanziert. Wach auf, Wach endlich Auf !!!

[link]

Fordítás :

„Az állítólagos segítségnyújtás a Fülöpszigeteken nem az Őrtorony Társaságtól származik hanem a Heilsarmee-tól (lásd Homepage -t és a videóban 00:55 Perctől)

Az Őrtorony Társaság Élelmiszer csomagokat oszt szét , amelyeket a világi emberek finansziroztak a Jehova Tanúi számára, és ezt úgy állítja be a szervezet mintha a saját finanszírozása lenne.

Ébredj fel,ébredj végre fel !”


[link]

2021. jan. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 effre ***** válasza:
2021. jan. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 effre ***** válasza:
100%

17

"Jobb lenne, ha utánanéznél, mi miért történik és ne csak behuppanj egy kongresszusba"

huhh , úgy érzem nemtetszésed fejezed ki ezzel a mondattal ...

megpróbálok egyetérteni veled :


így van, igazad van : jobban teszem ,ha utánanézek mi miért történik,és ezért elmondtam mit tapasztaltam.


Úgy tudom ti Tanúk mindenkit szeretettel vártok ,tehát ezek szerint úgy gondoltam,bármikor behuppanhatok a kongresszusotokra is tájékozódni , hiszen az a célotok ,hogy mindannyian megismerjük az igazságot...

2021. jan. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!