Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Iszlám a világ legagresszív...

Az Iszlám a világ legagresszívebb vallása, vagy a többi hit (kereszténység, hinduizmus, buddhizmus, stb) sem marad el mögötte?

Figyelt kérdés
A kérdést az Európát a főleg muzulmán országokból beáramló migránsok tömeges betelepülése miatt aktuálisnak érzem (főleg, hogy a déli határainkon már jó ideje nagy hangon dörömbölnek).

2021. máj. 8. 17:08
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/157 anonim ***** válasza:
13%

"veszteségei tehát kb. 90 %-osak voltak, amit a szerzetesség pusztulása tovább növelt."


Bocs, akkor javítom. A 10 % is el tudta látni a lakosságot, 90% pedig élősködő volt. Nem is nagyon panaszkodtak az emberek a papság hiánya miatt :)



"A 10% pedig nyilván nem tudta ellátni a lakosságot. Még úgy se, hogy a lakosság száma is hatalmas mértékben csökkent az iszlám pusztítás hatására."


Ez természetesen nem igaz. Magyarország két birodalom határán volt, ezért háború esetén pusztítássa járt, de ebben a habsburgok és még a magyarok is részt vettek, tehát ezt a törökök nyakába varrni nagy hazugság. Mondjuk ti bajotok, mert az emberek legalább látják hogy a keresztények miket hazudnak.



"Egyébként pedig azt jelenti, hogy a muszlimok úgy biztosítottak vallási toleranciát, hogy a papokat jobb esetben elüldözték rosszabb esetben kivégezték."


Miért végezték volna ki őket? Lehet kitették őket, mert látták hogy csak a szívják a nép vérét. Panaszkodtak emaiatt a magyarok? Nem. Ez mindent elmond :)

2021. máj. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/157 anonim ***** válasza:
83%

"A dézsma másik jelentése a magyarban: önkényesen, erőszakkal elvett rész. Ez nagyjából le is írja mi volt a magyar ember véleménye a keresztény egyházról."

A szótár azzal kezdi, hogy ez egy átvitt értelmű, irodalmi jelentés, nem pedig a köznyelvben élő jelentése a szónak.

Szóval pont azt nem írja le amit állítasz.

Legközelebb ha nem akarod így leégetni magad mindenki előtt, ha már előveszel egy szótárat, próbáld a szócikk egészét értelmezni!

2021. máj. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/157 anonim ***** válasza:
85%

"tehát ezt a törökök nyakába varrni nagy hazugság"

Ez szimpla történelmi tény.


"Miért végezték volna ki őket? "

Mert az ő szemükben pogányok voltak.


"Panaszkodtak emaiatt a magyarok? "

Igen, sőt, azóta is a magyar történelem egyik legsötétebb korszakaként tartja számon a többség.

2021. máj. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/157 anonim ***** válasza:
24%

"A Shária törvény alatt nem létezik vallás szabadság a nem-muszlik számára."


Ezek nem a sharia. Nem tudom honnan vetted de ezek legfeljebb egy uralkodó saját törvényei lehettek.



"1. A nem-muszlimoknak adót kellett fizetni, a jizyát, aki nem fizette be azt megölték."


Előbb még egyikőtök kifogásolta hogy nem mondtatok olyat hogy a kereszténynek fizetenie kellett vagy meghalt. Én meg mondtam hogy ezt keresztények gyakran ehazudják. Erre tessék :))))


A többi is ellentétes az iszlám vallással, szóval hazugság. Ha bármelyik muszlim országot nézed az ellenkezője igaz mint ez a felsorolás.

2021. máj. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/157 anonim ***** válasza:
30%

43-as


Ez a cikk szépen megcáfolja a hazugságaidat.


[link]


Idézek néhány sort:


Az általános vélekedéssel ellentétben ugyanis az oszmánok berendezkedése közel sem járt mindenütt olyan látványos és katasztrofális pusztulással, mint azt történetírásunk az utóbbi időkig vélte. A hódoltság centrumának számító budai szandzsák területén például az 1546 és 1559 közötti időszakban az elköltözők csupán a lakosság 8,2 százalékát tették ki. Ők azonban főként szegénylegények és nőtlen ifjak voltak, és csak kivételes esetben hagyták el a török országrészt; általában a 15-20 kilométeres körzetben fekvő falvakba távoztak. Ez azt mutatta, hogy a településhálózat a várháborúk idején – ezen a területen legalábbis – még nem szenvedett nagyobb károkat,



vagy a királyi hadak rabló zsoldosairól, esetleg a magyar lakossággal gyakran még a törököknél is elvetemültebben kegyetlenkedő szabad hajdúkról volt szó.

2021. máj. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/157 anonim ***** válasza:
73%
Nem nagyon érted a cáfolat szó jelentését sem? Egyik állításom még csak szóba sem került az idézetedben, nemhogy cáfolva lett volna...
2021. máj. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/157 anonim ***** válasza:
83%

"Nem is nagyon panaszkodtak az emberek a papság hiánya miatt :)"

Erre van bármi forrás, vagy csak a te rossz ízű ocsmány hazugságod megint?


" Magyarország két birodalom határán volt, ezért háború esetén pusztítássa járt, de ebben a habsburgok és még a magyarok is részt vettek, tehát ezt a törökök nyakába varrni nagy hazugság."

Talán a Habsburgok tehettek arról, hogy az iszlám hordák folyamatosan támadtak? Nem, hanem az iszlám hordák saját elhatározásból támadtak, tehát csak ezek tehetők felelőssé. Tudom, hogy neked problémás, hogy az iszlám hordák ellen az európai birodalmak védekezni próbáltak, de ez van.


"Miért végezték volna ki őket? Lehet kitették őket, mert látták hogy csak a szívják a nép vérét."

Úgy, mint ti az örményeket? Őket is úgy tették ki, hogy abba közel egy millió örmény halt bele. Itt is a papság háromnegyede.

Igen, s helyette jöttek akik védelmi pénzt szedve szívták a nép vérét. Manapság a védelmi pénzért börtön jár. Valószínűleg normálisabb kultúrákban már akkor is. A mocskos iszlámnak pedig része volt a védelmi pénz szedése. Amúgy mi történt azokkal, akik ezt nem akarták megfizetni?


"Előbb még egyikőtök kifogásolta hogy nem mondtatok olyat hogy a kereszténynek fizetenie kellett vagy meghalt."

Újra hazudsz, azt írtam, hogy én nem mondtam. Azért nem írtam ilyet, mert fogalmam sincs, hogy milyen büntetés járt azoknak, akik nem tértek át a pogány iszlámra és nem is fizették be ezt a védelmi pénzt. De akkor most már elárulhatod, hogy mi volt a büntetése ezeknek.

2021. máj. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/157 anonim ***** válasza:
17%

"Erre van bármi forrás, vagy csak a te rossz ízű ocsmány hazugságod megint?"


Mivel a törökök ellen nem volt Magyarorazágon szabadságharc, lázadás vagy hasonló. Szerintem a magyar nép csak örült hogy megszabadultak a vérszívő keresztény egyháztól.



"Talán a Habsburgok tehettek arról, hogy az iszlám hordák folyamatosan támadtak? Nem, hanem az iszlám hordák saját elhatározásból támadtak, tehát csak ezek tehetők felelőssé. Tudom, hogy neked problémás, hogy az iszlám hordák ellen az európai birodalmak védekezni próbáltak, de ez van."


Azt már tisztáztuk hogy a magyarok támadtak először a törökökre, és még sokáig egymás után indítottak támadásokat a magyar királyok. Mohács is azért történt mert a magyar király felrugta a békét. Tehát nem a Habsburgok tehettek róla hanem az akkori magyar veztés. Szóval szó nincs semmiféle önvédelemről. A magyarok le akarták igázni a törökket de nem jött össze, aztán a törökök visszatámadtak.



"Úgy, mint ti az örményeket? Őket is úgy tették ki, hogy abba közel egy millió örmény halt bele. Itt is a papság háromnegyede."


Hol van a forrás ami megerősíti hogy a törökök szisztematikusan gyilkolták a papokat? Az örmények esete sajnálatos de teljesen más történet.



"Igen, s helyette jöttek akik védelmi pénzt szedve szívták a nép vérét. Manapság a védelmi pénzért börtön jár. Valószínűleg normálisabb kultúrákban már akkor is. A mocskos iszlámnak pedig része volt a védelmi pénz szedése. Amúgy mi történt azokkal, akik ezt nem akarták megfizetni?"


Milyen védelmi pénzt? :) Te durván félrebeszélsz. Az állam adót vet ki te pedig szépen befizeted. Ez nem védelmi pénz, hanem hozzájárulás a közösbe. A törökök is ezt tették. Adót vetettek ki a területen élőkre legyen az muszlim, kerestzény vagybárki,. Az már a keresztények hazugsága hogy ez külön adó volt, mert a muszlimok is fizettek olyan adót amit a kerestzények nem. Az is akeresztények hazugsága hogy fizetek vagy meghaltak. Alapból szegényektől nem is szedték be. Nyilván volt valami szankciója ha valaki nem fizette be ahogy ma is van, de szó nincs arról hogy fizetsz vagy meghalsz. Ez egy keresztény hazugság.



"Újra hazudsz, azt írtam, hogy én nem mondtam."


Nem azt írtam hogy te mondtad te észlémy. Azt írtam egyikőtök.



"Azért nem írtam ilyet, mert fogalmam sincs, hogy milyen büntetés járt azoknak, akik nem tértek át a pogány iszlámra és nem is fizették be ezt a védelmi pénzt. De akkor most már elárulhatod, hogy mi volt a büntetése ezeknek."


Először is az iszlám nem pogány. Az iszlám egyistenhitet hirdet. A keresztény vallás van tele pogány hamistásokal.

Ha fogalmad sincs az egészhez miért állítasz marhaságokat? Nyilván a büntetés sokmindentől függött ahogy ma is. Bizonyára először megpróbálták behajtani, de biztos hogy nem járt ezért halálbüntetés.

2021. máj. 9. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/157 anonim ***** válasza:
59%

“Ezek nem a sharia. Nem tudom honnan vetted de ezek legfeljebb egy uralkodó saját törvényei lehettek.”


Több muszlim szultán is vezetett be ilyen törvényeket, ne mond nekem, hogy véletlen egybe esés.


“A többi is ellentétes az iszlám vallással, szóval hazugság. Ha bármelyik muszlim országot nézed az ellenkezője igaz mint ez a felsorolás.”


Pont az ellenkezője? Melyik muszlim országban szabad nyíltan evangelizálnia a keresztényeknek? Egyikben sem.


Pakisztánban rendszeresen ítélnek el keresztényeket ártatlanul blaszfémia miatt, mert egy keresztény vallomása vagy tanúskodása egy muszlim állításával szemben érvénytelen.


Egyiptomban több helyen gépfegyveres rendőrök/katonák őrzik a kopt templomokat, de miért szorulnak védelemre ha olyan toleránsak a muszlimok más vallásokkal szemben?


Amiket felsorolt nem mind érvényesek a mai muszlim országokban, mert sehol nincs 100%-ig bevezetve a Shária.

2021. máj. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/157 anonim ***** válasza:
70%

"Mivel a törökök ellen nem volt Magyarorazágon szabadságharc, lázadás vagy hasonló. Szerintem a magyar nép csak örült hogy megszabadultak a vérszívő keresztény egyháztól."

Persze, mivel az emberek jó részét egyszerűen kiirtották a törökök. Ki harcolt volna? Népsűrűség a török rémuralom alatt:

"a török uralma alatt álló magyarországi területeken ez az érték 7-8 fő/km²"


Ez pedig botrányosan kicsi szám, tehát az itt élő lakosság fele (vagy több) elpusztult vagy elmenekült. Bizonyára azért menekültek el, mert annyira tetszett nekik az iszlám rémuralom.


"A magyarok le akarták igázni a törökket de nem jött össze, aztán a törökök visszatámadtak."

Ezt meséld be a többi hozzád hasonló fanatikus szektás idiótának. A törökök sorra támadták meg és igázták le a tőlünk délre fekvő államokat. Egyet leigáztak, jött a következő. Szerinted mit kellett volna tenni? Igen, amilyen fanatikus vagy, te örültél volna, ha teljes Európa az iszlám fennhatósága alá kerül, azért a többség nem.


"Hol van a forrás ami megerősíti hogy a törökök szisztematikusan gyilkolták a papokat? Az örmények esete sajnálatos de teljesen más történet."

Egyházi forrásból idéztem neked, hogy hogy a papok száma 10%-ra csökkent összesen. Mivel a lakosság veszteségei arányaiban nézve sokkal kisebbek voltak, ezért logikus, hogy volt szándékosság a papság elpusztításában. De nem csak a papságot, a templomokat is pusztították. Például Peterd település lakosainak 300 ezüstöt kellett fizetniük, hogy megmaradhasson. Tényleg milyen szabadon gyakorolhatták a vallást a keresztények...


Védelmi pénz:

"A dzimma (arabul: ذمة, ad-dhimmah) a muszlimok megállapodása „a könyv népeivel” (ahl al-kitáb), mely alapján azoknak adófizetés fejében nem esik bántódásuk (védelmet, dzimmát élveznek) és nem kell áttérniük."


De újra kérdezem akkor. Mi volt azokkal, akik nem fizették be ezt a védelmi pénzt, mit csináltak velük? Újra kérdezem, konkrétan mennyi volt a muzulmán népesség adója és mennyi a keresztényeké, zsidóké? Miért nem válaszolsz ezekre?


"Először is az iszlám nem pogány."

Szerintem ez nézőpont kérdése, ha a keresztények bálványimádók muzulmán szemszögből, akkor a muzulmánok lehetnek pogányok keresztény szemszögből.

2021. máj. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!