Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Iszlám a világ legagresszív...

Az Iszlám a világ legagresszívebb vallása, vagy a többi hit (kereszténység, hinduizmus, buddhizmus, stb) sem marad el mögötte?

Figyelt kérdés
A kérdést az Európát a főleg muzulmán országokból beáramló migránsok tömeges betelepülése miatt aktuálisnak érzem (főleg, hogy a déli határainkon már jó ideje nagy hangon dörömbölnek).

2021. máj. 8. 17:08
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
 151/157 anonim ***** válasza:
70%

“Én viszont a Koránból idéztem, így a 4 videód semmit nem cáfol.”


Pedig rémlik, hogy idéztél volna. Csak leírtad, hogy benne van a Koránban.



"De úgy kell értelmezned mert ezt írja a Biblia. Ha megtagadod, az más, de akkor meg az van hogy meg kell tagadnod Istn paracsát (persze ez nem Isten parancsa, hanem emberi hamistás, csak a te vallásod szerint Isten parancsa). Mondjuk ezt megértem mert a Biblia vállallhatatlan.


Maga Jézus mondta hogy nem törölte el az Ószövetséget, így még érvényben van. Meg akkor ilyen alapon Jézus tanítása is ott és akkor volt érvényes, ma már nem :) Látod hova vezet ez? Ebből sehogy sem jöhetsz ki jól mert ez egy emberi hamisítás. Ezer sebből vérzik. Arról nem is beszélve, hogy mégha azt is mondod rád nem érvényes, olyan Istenben hiszel aki népek kirtására adott parancsot és még arra is hogy öld meg a saját gyereked ha másban akkar hinni.”


Én nem tudom, hogy te komolyan ennyire ostoba vagy, vagy csak trollkodsz velem, de már nem is érdekel, veled nem lehet vitatkozni, itt fejeztem be, téged nem érdekelnek az észérvek.

2021. máj. 15. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/157 anonim ***** válasza:
61%

#148

Nem túl meglepő, hogy a folytatást már nem idézted:

"Ti pedig, gazdák, ugyanezt tegyétek velük, hagyjátok a fenyegetőzést, hiszen tudjátok, hogy nekik is, nektek is Uratok van az égben, s nála nincs személyválogatás."


Ennyi erővel a Koránból is ki lehetne emelni sok mindent, amikor valaki ilyet tesz, ütődött pajtásoddal csak úgy óbégattok. Ti ugyanezt teszitek.

2021. máj. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/157 anonim ***** válasza:
54%

"Ennek semmi értelme, ha látták hogy az iszlám az igaz vallás, akkor tudták volna, hogy a pokolba jutnak ha Allan ellen fordulnak, szerited megéri valakinek hogy a pokolba jusson csak azért, hogy a világi hatalmát megtarthassa? Egyáltalán nem gondolták, hogy az iszlám az igaz vallás, aki azt gondolta át tért, aki nem tért át az nem gondolhatta, hogy az iszlám az igaz vallás."


Hát nem. Keresztényekel példul sokat beszélgettem az utóbbi időben és látom hogy tudják, az iszlám vallás igaz, de nem akarják elfogadni. Nem akarják elfogadni hogy amiben egész életükben hittek az nem igaz. Saját egojukat előrébb helyezik mint az igazságot és Istent. Továbbá sok ember inkább az evilági javakat választja, és tagadja Istent, pedig ha beszélgetünk ateisákkal, az ő világképük totál ellentétes a tudománnyal. Meg ott van a Sátán. személysen beszélt Istennel, mégis fellázadt. Mint látod sok esetben a nyilvánvaló bizonyítékok ellenére az emberek ragaszkodnak saját elképzelésükhöz.



"De ez nem logikus. Ha én azt hinném, hogy az iszlám az egyetlen igaz vallás, akkor pontosan tudnám, hogy a pokolba jutnék ha támadnám, csak az támadja az iszlámot aki szerint nem az igaz vallás."


Levezettem hogy nem. Vegyük a keresztény egyházat. Szerinted kiálnának az egyházi vezetők és beismernék hogy a keresztény vallás nem igaz?

2021. máj. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/157 anonim ***** válasza:
42%

"De az iszlám világot sem kell félteni, már ne is haragudj. A muszlim arabok elfoglaltak egy az Ibériai-félszigettől a mai Beludzsisztánig terjedő területet, majd a muszlim törökök elfoglalták Kis-Ázsiát, majd az egész Balkánt, Egyiptomot, majd Magyarországot, Havasalföldet és Moldovát, és még sorolhatnám. Majd a Indiát is elfoglalták a muszlimok még a britek előtt. Vagyis nyugodtan kijelenthetjük, hogy az iszlám világ elfoglalta és kirabolta a világ másik felét."


Ez így nem igaz. A keresztény világ kirabolta és az anyaországba szállította az értékeket a gyarmatokról. Az arbok és törökök igaz hódítottak, de a megszerzett területeket nem gyarmatnak tekintették hanem ugyanúgy hazájuknak és nem rabolták ki. Ez hatalmas különbség.



"De az arab világban nagy számban vannak. Csak Irakban 1500000 afro-arab él."


Lehet néhány országban vannak, de nem sokan.

2021. máj. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/157 anonim ***** válasza:
24%

"Viszont a rabszolgaság másfél évezreden át rendszerszintű volt, sőt ma is létezik az iszlámban. Maguk a muszlimok mondják, hogy nincs baj a rabszolgasággal, tehát nem keresztény kitaláció."


De döntsd már el hogy az iszlám vallásról beszélsz vagy egyes álamok tetteiről. Ha van olyan muszlim aki azt mondja nincs baj a rabszolgasággal, az ellentétes az iszlámmal, ugyanis az iszlám tiltja a rabszolgaságot.



"Nem tudom milyen vallású, nem néztem utána, ez csak nálad fontos. Felőlem lehet ateista vagy muzulmán is, ha objektíven vizsgálja a történelmet."


Ha keresztény akkor 99% hogy nem objektív. Az atlanti rabszolgakereskedelem alatt 10 és 20 millió feketét hurcoltak el és legalább 5 millió a megölt és út közben életüket vesztők száma.



"Lehet nem ismered még saját történelmeteket sem, de Törökország csak töredéke az egykori birodalomnak. Biztos most nekem nem hiszel, de megnézheted térképen:"


A mai Törökország volt a központ, a főváros Isztambullal. És mivel ma nincsenek feketék Törökországban, egyértelmű hogy nem vettek részt vagy csak minimálisan a fekete rabszolgakereskedelemben.


"Na, pont mint a Korán esetében."


Ez nem igaz. A hadiszok pontosan bsezámolnak hogyan történt a Korán verseinek leírása és könyvként történő összeállítása.



"Nézd, ha te neked értelmi képességeid nem elegendőek a Szentírás megértéséhez, az bár szomorú, de ez ellen sokat nem tehetek. Szerintem nem logikátlan, nincsenek benne ellentmondások se, egy-két igen rövid esetleges betoldáson felül pedig nincs semmilyen hamisításra bizonyíték. Ez csak ostoba emberek rosszízű kitalációja"


Az igen :) Te fogtál már a kezdben Bibliát? Gondolom igen de kérdés hogy melyik irányzat Bibliáját. Mert nincs egységes Biblia. Minden irányzat Bibliája eltérő könyveket tartalmaz. Például a katolikus és protestáns Biblia között 6 könyv eltérés van ami többszáz oldal is lehet.


"Védekező? Hiszen városokat támadott meg, a támadás hogy lehet védekezés? Ultimátumokat küldött uralkodóknak, az miként védekezés?"


Úgy hogy ha megtámad valaki az utcán akkor én visszaüthetek. Ez attól még önvédelem. Ultimátumokat pedig senkinek nem küldött Mohamed próféta. Ez hazugság.



"Miért is? Egyik Jézus után néhány évtizeddel íródott, másik 700 évvel."


Biblia esetében a legkorábbi szövegtöredékek is Jézus után 2-300 évvel későbiek, teljes Biblia pedig 4. századi ha jól tudom. Tehát semmiképpen sem nem korabeli forrás.



"Lehet a muzulmánokkal keversz, én igyekszem nem bűnözni össze-vissza."


Ji beszélt róled? Ezt általánosságban írtam. Te tényleg azt képzeled hogy a bűneid törlődnek ha valakit megkínoznak és keresztrefeszítenek?

2021. máj. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/157 anonim ***** válasza:
54%

"Én nem tudom, hogy te komolyan ennyire ostoba vagy, vagy csak trollkodsz velem, de már nem is érdekel, veled nem lehet vitatkozni, itt fejeztem be, téged nem érdekelnek az észérvek."


Látod, nem tudsz szembenézi az igazsággal te sem.



"Nem túl meglepő, hogy a folytatást már nem idézted:"


"Ti pedig, gazdák, ugyanezt tegyétek velük, hagyjátok a fenyegetőzést, hiszen tudjátok, hogy nekik is, nektek is Uratok van az égben, s nála nincs személyválogatás."


És így hogy idézted változtat valamit? Nem semmit. Ettől még ugyanúgy engedi a rabszolgatartást a Biblia.

2021. máj. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/157 anonim ***** válasza:
75%

Vidiripi


Az iszlám egy agresszív és ha az érdeke úgy kívánja akkor képmutató vallás is!

Muszlimok állítják hogy vallás szabadság van az iszlámban de ez csak részben igaz!

- Az iszlám két szent városába nem léphet be hitetlen ember vagyis olyan személy aki nem muszlim! Ez intolerancia és vallási alapon való megkülönböztetés!Még a városba sem léphet be. A nagymecsetbe meg pláne nem léphet be!

Ezen kívül nem engedélyezik egyik vallásnak sem hogy bármilyen vallási épületet építhessenek!

Pl. Szaúd Arábiában nem engedélyezik keresztény épület építését. Pedig több esetben is fordultak ilyen kéréssel a szaúdi kormányhoz!

Mindannyiszor elutasították!

2021. aug. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!