Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Iszlám a világ legagresszív...

Az Iszlám a világ legagresszívebb vallása, vagy a többi hit (kereszténység, hinduizmus, buddhizmus, stb) sem marad el mögötte?

Figyelt kérdés
A kérdést az Európát a főleg muzulmán országokból beáramló migránsok tömeges betelepülése miatt aktuálisnak érzem (főleg, hogy a déli határainkon már jó ideje nagy hangon dörömbölnek).

2021. máj. 8. 17:08
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/157 anonim ***** válasza:
14%

"Nem? Miért, nem loptátok el? Talán a bizánci pátriárka most is a Szent Bölcsesség templomban székel?"


Ilyen alapon akkor a magyar nép lopta egész Magyarországot. Látom egyes keresztények értelmi szintje csak idáig terjed.



"Továbbra is kérdezem, mi járt azoknak, akik nem akarták befizetni az elnyomó, leigázó hatalom számára a védelmi pénzt?"


Én megpróbáltam normálisan válszolni, de te továbbra is csak hazudozol ezzel a védelmi pénz rágalommal. VAgy lehet hogy értelmi fogyatékos vagy. Mindegy, mert nem kívánok beszélgetni hazugokal vagy értelmi fogyatékosokkal.



"Akkor jó lenne, ha utána néznél. Mert eddig egy kirívó esetet idéztél, amikor valóban kevesebb lett az adó. Az is kérdés, hogy a muzulmánok mennyi adót fizettek, hogy lássuk, a keresztények mennyire másodrendű állampolgárok voltak."


Elkezdtem utánanézni de az utolsó hozzászólásod annyira primitív hogy azt mondom nézz utána magad. Keresztényektől nem ritkák az ilyen primitív megnyilvánulások, de ez már a legalja.



"Tényleg nincs? Ha mondjuk egy csoda folytán odakerül egy részeg ember, aki lehugyozza, akkor ebből nem csinálnak semmi gondot, hiszen csak néhány vacak kő?"


Én itt be is fejleztem.



Hogy tilthatja Jézus Istenségét? Van kimondottan ilyen vers? :D


Nagyon sok vers. Például:


"Ne készíts magadnak faragott képet vagy bármely alakot arról, ami az égben fönt, a földön alant és a vízben a föld alatt van. Ne borulj le előttük és ne szolgáld őket, mert én vagyok az Örökkévaló, a te Istened,"

2021. máj. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/157 anonim ***** válasza:
68%

"Elkezdtem utánanézni de az utolsó hozzászólásod annyira primitív hogy azt mondom nézz utána magad."

hahaha azt hiszed, hogy bármennyire is érdekel bármilyen sértegetésed? :D Magasról tojok ezekre már.

De látom, hogy nem tudtál válaszolni a kérdésemre, vagy inkább neked nem tetsző választ találtál. Egyébként én néhány helyen találtam róla leírást, miszerint magasabb volt a keresztények és zsidók adója, mint a muzulmánoké.

A más vallásúaknak (akik nem a "könyv népe") ilyen "kiváltság" se járt, ők vagy iszlámra tértek vagy meghaltak.


"Nagyon sok vers. Például:"

Nem látom benne, hogy említené Jézust.


"Ilyen alapon akkor a magyar nép lopta egész Magyarországot. Látom egyes keresztények értelmi szintje csak idáig terjed."

Kitől lopták volna el? Magyarországot a magyarok alapították, előtte nem létezett Magyarország. A Szent Bölcsesség templomot pedig a keleti keresztények építették.

2021. máj. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/157 anonim ***** válasza:
98%

"Mit értesz az alatt hogy nyíltan evangelizálni? Például ahol én jártam, Törökországban az utcán osztogatták a Bibliákat."


Törökország az iszlám világ egyik legszekulárisabb országa, ritka kivétel.


"Ez pont azt bizonyítja hogy a muszlim országok megvédik a keresztényeket. Miért szorolnak védelemre? Az USA által létrehozott ISIS-hez hasonló szervezetek miatt, aztán a hozzád hasonló agyhalottak egyből rákapnak."


A muszlim országok védik a keresztényeket? Ekkorát azért ne hazudj. Egyiptom védi meg a helyi keresztényeket, Egyiptom is elég szekuláris, nem annyira mint Törökország, de szinte, egy másik kivétel. Ahogy látom minél szekulárisabb egy muszlim ország, annál jobb a vallási kisebbségek helyzete, minél kevésbé szekuláris egy muszlim ország, annál rosszabb a vallási kisebbségek helyzete.


"Amiket felsoroltál köze nincs a shariához és az iszlámhoz."


Akkor azt állítod, hogy Shária alatt és az iszlám szerint nem szabad megölni egy nem-muszlimot ha nem vizeti be a jizyát, minden vallási kisebbség nyíltan gyorolhatja valamit hirdetheti a vallását, nem-muszlimok is tölhettek be vezető pozíciót, nem-muszlimok is tarhatnak fegyvert (ha az adott országban engedélyezett a fegyver tartás), a nem-muszlimok is epíthetnek maguknak új vallási épületeket vagy imahelyeket, a megrongált épületeket pedig fel újíthatják a muszlimok engedélye nélkül, a nem-muszlimok vallomása vagy tanúskodása ugyan annyit ér mint a muszlimoké? Amennyiben ezt állítod, mivel tudod alá támasztani? Mely Korán versekre alapozod?


"Az Iszlám a legtisztább egyistenhitű vallás. Mi az Egyetlen Istent szolgáljuk és kizárólag tőle remélünk segítséget."


# 55 Ugyan ezt mondják a zsidók is a judaizmusra, sőt, ugyan ezt mondják az unitáriusok is.


"Nem is hinnéd mennyire Istenről az egész. Naponta ötször imádkozol Istenre gondolva."


Vannak olyan nem-muszlimok is akik maguktól naponta ötször imádkoznak, és nem azért mert kell, hanem mert ezt akarják.


Szépen megfogalmaztad Abdullah, de nem győztél meg.


"Jelenleg egy mecset sincs Magyarországon amit muszlimok használhatnának..."


# 56 Ne hazudj. A Jakováli Hasszán dzsámija Pécsett mi szerinted?


"A kábában valóban voltak bálványok de ezeket Mohamed próféta eltávolította."


# 57 Igen, irtam is, hogy Mohamed ezeket összetörte, ennyit a toleranciáról.


"A fekete kőnek nincs vallási jelentősége."


Akkor minek kell megcsókolni? Vagy mit keres a szent oltárotokon? Akkor le is lehetne venni, nem?


"A többi amit írtál pedig ezeknél is nagyobb marhaság."


Mivel tudod alá támasztani, hogy marhaság amit irtam és az iszlám-előtti arab pogányok nem jártak Mekkába zarándok útra? Pontosan a Kábához jártak, ahol a 360 bálvány volt amiket Arábiában imádtak.


"A keresztény vallás tele van pogány elemekkel, kezdve a szentháromságtól ami három istenséget jelent aminek része Jézus akit annak ellenére imádnak istenként hogy ő sosem mondta hogy isten."


A szentháromság nem istenséget jelent, nincs a világon egyetlen keresztény aki szerint 3 isten van, csak 1 Isten van.

Az Atya az az Úr, a Fiú az Jézus (aki a testé lett "Logos" vagyis az Ige), és van a Szentlélek, az Úr Szelleme. "A Messiás, Jézus, Mária fia, csak Allah apostola volt, és Igéje..." Korán (4:171). Jézus a Korán és a Biblia szerint az Úr Igéje.

Szerinted az Úr Igéje és az Úr Szelleme elválaszthatók az Úrtól? A Korán szerint talán igen, de a józan ész szerint nem.


"A keresztényeknél van jelentősége az oltárnak vallási szempontból. Ti azt állítjátok, hogy a kába kőnek semmi jelentősége:


" A fekete kőnek nincs vallási jelentősége.""


# 60 A kába nem a kő, hanem az oltár neve, a fekete kő a kába oltáron van rajta.


"Ilyen alapon akkor a magyar nép lopta egész Magyarországot. Látom egyes keresztények értelmi szintje csak idáig terjed."


# 61 Ilyen alapon akkor az arab nép lopta egész Észak-Afrikát.


"Keresztényektől nem ritkák az ilyen primitív megnyilvánulások, de ez már a legalja."


A muszlimoktól sem ritkák, már bocs. Itt persze nehéz érzékeltetni, de meg lehet nézni a kommenteket youtubeon vagy facebookon vagy twitteren. A sok alpári kommentet írnak a muszlimok az ex-muszlimoknak illetve sok keresztény hitvédőnek. Ha azok nem minősítik a muszlimok akkor a keresztényeket sem minősítheti amit itt gyakorin olvasol a válaszokban. Ne alkalmazz kettős mércét.

2021. máj. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/157 anonim ***** válasza:
20%

#63: "

Akkor azt állítod, hogy Shária alatt és az iszlám szerint nem szabad megölni egy nem-muszlimot ha nem vizeti be a jizyát, minden vallási kisebbség nyíltan gyorolhatja valamit hirdetheti a vallását, nem-muszlimok is tölhettek be vezető pozíciót, nem-muszlimok is tarhatnak fegyvert (ha az adott országban engedélyezett a fegyver tartás), a nem-muszlimok is epíthetnek maguknak új vallási épületeket vagy imahelyeket, a megrongált épületeket pedig fel újíthatják a muszlimok engedélye nélkül, a nem-muszlimok vallomása vagy tanúskodása ugyan annyit ér mint a muszlimoké? Amennyiben ezt állítod, mivel tudod alá támasztani? Mely Korán versekre alapozod?"


Tudomásom szerint sajnos nincs olyan ország a Földön, ahol kizárólag a Shariát alkalmaznák a törvénykezésben. A mai muszlim többségű országok, jogrendszere "vegyes forrásokra" épül.


A Sharia (és maga az Iszlám vallás) nem pusztán a Kegyes Koránra támaszkodik. Önmagában a Korán tanulmányozásával nem lehet megismerni a teljes Iszlám vallást, ahogyan a Sharia jogrendszerét sem.


"Szépen megfogalmaztad Abdullah, de nem győztél meg."


A bemutatás volt az elsődleges célom, nem a meggyőzés.


Abdullah

2021. máj. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/157 anonim ***** válasza:
97%

"Tudomásom szerint sajnos nincs olyan ország a Földön, ahol kizárólag a Shariát alkalmaznák a törvénykezésben. A mai muszlim többségű országok, jogrendszere "vegyes forrásokra" épül."


Ebben teljesen egyet értek veled. De ezzel mire akarsz célozni?


"A Sharia (és maga az Iszlám vallás) nem pusztán a Kegyes Koránra támaszkodik. Önmagában a Korán tanulmányozásával nem lehet megismerni a teljes Iszlám vallást, ahogyan a Sharia jogrendszerét sem."


Ezzel is tisztában vagyok. Megint csak, mire célzol?


"A bemutatás volt az elsődleges célom, nem a meggyőzés."


Igaz, elnézést kérek, ez teljesen jogos.

2021. máj. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/157 anonim ***** válasza:
22%

#65:


Arra célzok ezzel, hogy szerintem felesleges azzal példálózni, hogy egyes muszlim többségű országokban esetleg vannak diszkriminatív jogalkalmazások. Mivel ezek nem a Sharianak köszönhetőek.

Továbbá konkrét Korán verseket is felesleges kérni tőlünk egy-egy konkrét kérdéssel kapcsolatban, mert nem biztos, hogy pusztán a Koránra támaszkodva szabályozza ezeket a kérdéseket az Iszlám jog. Én még azt is bevallom, hogy nem vagyok muszlim vallástudós, vagy jogi szakember :)


Abdullah

2021. máj. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/157 anonim ***** válasza:
88%

"Arra célzok ezzel, hogy szerintem felesleges azzal példálózni, hogy egyes muszlim többségű országokban esetleg vannak diszkriminatív jogalkalmazások. Mivel ezek nem a Sharianak köszönhetőek."


De ha nem vagy vallástudós, akkor ugyan honnan tudhatod 100%-ig biztosan, hogy ezek nem a Sháriának köszönhetőek?

Az ottani vallási fundamentalista szalafi imámok vagy sejkek szerint igen is ez a Shária. Ha pedig nem ez a Shária, akkor hogy lehet, hogy több országban is (például Pakisztán, Afganisztán, Banglades, Szaúd-Arábia, Irán, Mauritánia, Niger, Nigéria, Szomália, stb.) pont ugyan úgy értik félre, hogy ez Shária, pedig nem is? Nem csak a Koránra, hanem hadíszokra is hivatkoznak, ha azok a bizonyos megosztó hadíszok nem hitelesk, miért tekintik mégis olyan sokan hitelesnek?

2021. máj. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/157 anonim ***** válasza:
20%

#67:


Egy muszlim vagyok a 2 milliárd közül, de igazából azt várjátok tőlem rendszeresen, hogy mindent is tudjak az Iszlám világról :D


A vallásszabadság bitosítása egyértelmű az Iszlám szerint, az teljesen abszurd, hogy "megölik a más vallásúakat" ha nem fizetnek adót. A vallásszabadság biztosítását a Koránból is levezethetjük. Ugye nekem nem kell majd megtennem ? Csak mert sajnos nem tartozom azok, közé akik fejből ismerik Isten Szavát, és nem szeretnék ezzel esetleg órákat tölteni.


"Nincs kényszer a vallásban..."


Ez az egyik alapvető Korán vers, ami a vallásszabadságot mondja ki.


Nyílván az adóelkerülés mindenhol a világon büntetendő, nem halálbüntetésre gondolok, de ha valaki egy ország állampolgára, akkor vallásától függetlenül adóznia kell a jövedelme után.


Abdullah

2021. máj. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/157 anonim ***** válasza:
96%
# 68 Nem is várom el, hogy fejből ismerd a Koránt, én sem ismerem fejből a Bibliát. De azért végig olvastad Koránt, ugye?
2021. máj. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/157 anonim ***** válasza:
52%

#69:


Természetesen eddig 4 különböző magyar fordítást, természetesen többször is elolvastam mindet.


Hadíszokból minden nap olvasok párat.

Van egy ilyen "divat", hogy minden nap olvass el legalább 1 hadíszt.


Sajnos arabul nem tudok, pedig úgy lenne az igazi Koránt olvasni. :)


Sok muszlim él a Földön, akik szószerint fejből tudják az egész Koránt egyébként.


Abdullah

2021. máj. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!