Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy keresztelkedjek meg?

Hogy keresztelkedjek meg?

Figyelt kérdés

Szeretnék Jehova Tanúja lenni. Édesanyám is az, és egy jó ideje, tőle függetlenül én is elkezdtem foglalkozni a tanulmányozással. Eljutottam arra a pontra, hogy szeretnék alámerítkezni.

Viszont édesapám ellene van minden vallásnak. A szülei megrögzött kommunisták voltak, akik ateizmusra és vallásellenességre nevelték.

Ezt a lépést nem szeretném azonban nélküle megtenni. Szeretném hogyha mellettem lenne és hogyha nem is támogat, de elfogadna. Viszont sok ismerősöm javasolta (akik nem tanúk) hogy az ő tudta nélkül tegyem, mert megkímélem magam így egy esetleges cirkusztól a családban.

Mit tegyek? Az ő tudta nélkül tegyem meg ezt a fontos lépést vagy beszéljek vele erről és próbáljam megbékéltetni őt a helyzettel?


Kérlek kíméljetek most a vallási véleményekkel és vitákkal, csak a kérdésre válaszoljatok. Előre is köszönöm ☺️



2021. máj. 8. 22:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
65%
Merítkezz a Dunában.
2021. máj. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, mert a felekezeted majd úgy is megpróbál elidegeníteni a család azon részeitől, akik nem tagjai a vallásodnak, ráadásul még ellenük is vannak. Persze nem az elején, de majd idővel elkezdenek neked olyan bibliai részeket mutatni, ami látszólag arra int, hogy legyél vele távolságtartó, stb...
2021. máj. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
94%
De miért pont jehovás? Szerintem lehet, hogy apád is könnyebben elfogadná, ha mondjuk református lennél vagy hasonló.
2021. máj. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 A kérdező kommentje:

4

Nem,ez nem így van. És mondtam hogy ezekkel ne gyertek. Köszönöm.


5

Mert ez a hitem? Miért lennék református, ha nem értek egyet velük, ha nem vonz az a vallás?

2021. máj. 8. 22:39
 5/75 anonim ***** válasza:
94%

#6

Rendben, majd kíváncsi leszek, hogy mit mondasz pár év múlva.

[link]


Kis olvasnivaló ezzel kapcsolatban. Nem tudom, hogy tiltott-e ilyeneket olvasni, vagy sem.

2021. máj. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 A kérdező kommentje:

7

Mit mondanék? Édesanyám 40 éve tanú mégsem szakított meg semmilyen kapcsolatot egyetlen egy nem tanú családtaggal sem, sőt, édesapám sen tanú.

Nem érdekelnek az ilyen linkek. Én tudom hogy mi a valóság és mi a rágalom.

2021. máj. 8. 22:45
 7/75 anonim ***** válasza:
94%

"Nem érdekelnek az ilyen linkek."

Sejtettem, akkor jól tudtam, hogy ti nem olvashatjátok el ezeket.

2021. máj. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 A kérdező kommentje:

9

Ezt írtam? Neked úgy tűnik?

De, elolvashatjuk. Sőt, sok ilyet olvastam már. De nem érdekelnek. Ezek azért vannak, hogy lejárassák a tanúkat. Engem meg ez nem érdekel. Volt idő amikor tiszteletből elolvastam, de annyira ki tud meríteni ez a sok hülyeség hogy inkább nem foglalkozok vele.

2021. máj. 8. 22:58
 9/75 anonim ***** válasza:
59%
A tanúk a vallásukban hisznek nem pedig jézusban.Ha nem érted a külömbséget akkor remek tanu leszel te is.
2021. máj. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 A kérdező kommentje:

11

Persze,ha te mondod, biztos úgy van.

2021. máj. 8. 23:08
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!