Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy keresztelkedjek meg?

Hogy keresztelkedjek meg?

Figyelt kérdés

Szeretnék Jehova Tanúja lenni. Édesanyám is az, és egy jó ideje, tőle függetlenül én is elkezdtem foglalkozni a tanulmányozással. Eljutottam arra a pontra, hogy szeretnék alámerítkezni.

Viszont édesapám ellene van minden vallásnak. A szülei megrögzött kommunisták voltak, akik ateizmusra és vallásellenességre nevelték.

Ezt a lépést nem szeretném azonban nélküle megtenni. Szeretném hogyha mellettem lenne és hogyha nem is támogat, de elfogadna. Viszont sok ismerősöm javasolta (akik nem tanúk) hogy az ő tudta nélkül tegyem, mert megkímélem magam így egy esetleges cirkusztól a családban.

Mit tegyek? Az ő tudta nélkül tegyem meg ezt a fontos lépést vagy beszéljek vele erről és próbáljam megbékéltetni őt a helyzettel?


Kérlek kíméljetek most a vallási véleményekkel és vitákkal, csak a kérdésre válaszoljatok. Előre is köszönöm ☺️



2021. máj. 8. 22:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 A kérdező kommentje:

70

Nem, semmi nem fogyott el, csak közöltem a tényeket és hogy feleslegesen erőlteti magát. Te is. Nem fogtok úgyse meggyőzni semmiről.

2023. ápr. 27. 10:38
 72/75 anonim ***** válasza:
60%

#71

Szerintem senki se téged akar meggyőzni, inkább a gyanútlan, ártatlan embereket akarják megóvni szektádtól.

2023. ápr. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/75 A kérdező kommentje:

72

Igen igen, biztos 😂 a rosszindulat és a kontárkodás nem ismer határokat ahogy látom

2023. ápr. 27. 12:32
 74/75 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Haho, te mondtad hogy a szívük tele van ürességgel."


Én nem írtam ilyesmit, főleg nem többesszámban. Ahogy korábban írtam én veled beszélgetek. Olvasd csak el újra hogy mit írtam!


"Nem kell elhidd, de én élem mindezt meg, s szerves része vagyok mindennek."


Mert hol írtam én hogy nem vagy szerves része? És miért ne hinném el hogy megéled? De elárulok valamit én nem hiszem hanem tudom hogy megéled.

Nem te vagy az egyetlen akivel beszéltem és nem kevés személyes tapasztalatom is van! Sőt a mai napig kapcsolatban vagyok tanúkkal, tudom hogy milyen egy lelkes tanú! :)


"Igen, de te mégse fogadod el."


Az Őrtorony társaságra gondolsz? Hol mondja Jézus hogy egy nem ihletett társaságra kell majd hallgatni?


"Nem tartozom neked magyarázkodással, meggyőzni pedig nem akarlak. Hogy te mire fecsérled az időd, az a te privát döntésed."


Valóban nem tartozol magyarázattal. De a helyzet az hogy akik még is megpróbálták azok nem voltak képesek megmagyarázni.

Gyorsan témát váltottak vagy elhallgattak, illetve leléptek.


"Na, akkor mondjad és veszítsd az időd! 😂 Felőlem aztán azt csinálsz amit akarsz, csak előre megmondtam, hogy engem nem érdekel és hiába a vesződésed."


Én nem vesztegetem az időmet! Amennyiben úgy gondolnám hogy vesztegetem akkor mással kezdenék foglalkozni. Logika!

Persze hogy azt csinálok amit akarok, nem tőled függ az egyszer biztos, de ez fordítva is igaz!

Előre?

- Hűha, már arra sem emlékszel hogy korábban is írtad? Tudom hogy nem érdekel nem kell ismételgetned!

- A vesződés, már ha az, mert ugye kinek mi. Szóval nem hiába való.

Pontosan leírták a 72. kommentben!

- NEM NEKED szól ember, akinek van füle a hallásra az hallja meg!

2023. ápr. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/75 A kérdező kommentje:
Ok, szia! Köszi hogy itt voltál.
2023. ápr. 27. 18:10
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!