Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy keresztelkedjek meg?

Hogy keresztelkedjek meg?

Figyelt kérdés

Szeretnék Jehova Tanúja lenni. Édesanyám is az, és egy jó ideje, tőle függetlenül én is elkezdtem foglalkozni a tanulmányozással. Eljutottam arra a pontra, hogy szeretnék alámerítkezni.

Viszont édesapám ellene van minden vallásnak. A szülei megrögzött kommunisták voltak, akik ateizmusra és vallásellenességre nevelték.

Ezt a lépést nem szeretném azonban nélküle megtenni. Szeretném hogyha mellettem lenne és hogyha nem is támogat, de elfogadna. Viszont sok ismerősöm javasolta (akik nem tanúk) hogy az ő tudta nélkül tegyem, mert megkímélem magam így egy esetleges cirkusztól a családban.

Mit tegyek? Az ő tudta nélkül tegyem meg ezt a fontos lépést vagy beszéljek vele erről és próbáljam megbékéltetni őt a helyzettel?


Kérlek kíméljetek most a vallási véleményekkel és vitákkal, csak a kérdésre válaszoljatok. Előre is köszönöm ☺️



2021. máj. 8. 22:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 A kérdező kommentje:

32

Örvendek 😂

Igen, igen. Úgy van ahogy mondod. Piros pontot neki 😂

2021. máj. 12. 09:58
 32/75 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem keresztény legyél ne ennek a hamis vallásnak a része.
2021. máj. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 A kérdező kommentje:

32

Nem hamis Vallás.

2021. máj. 13. 11:08
 34/75 qkker1 ***** válasza:
66%
Csak a Bibliát is meghamísitottátok, hogy megfelejen az ördögtorony hamis állításainak!
2021. máj. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 A kérdező kommentje:

34

Ez is hazugság ☺️

2021. máj. 13. 12:30
 36/75 qkker1 ***** válasza:
66%
Tudjuk, minden hazugság, amit nem az ördögtorony és az új világ ferdítés állít!
2021. máj. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 A kérdező kommentje:

36

Nem,nem így van. De amit te mondtál az hazugság és üres rágalom.

2021. máj. 13. 12:52
 38/75 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Én tudom hogy mi a valóság és mi a rágalom."


Kérdező! Hát persze te tudod. De azért csak kiírsz egy kérdést a keresztelkedéseddel kapcsolatosan bár édesanyád 40 éve tanú az állításod szerint. Ha ez így van akkor csak hogy ismerjen tanú férfiakat akikkel tudnál beszélni erről a keresztelkedés kontra édesapád kérdésről. De még sem őket választottad hanem anonim emberek véleményére vagy kíváncsi! Ez fura de érdekes! Ha egyébként is Jehova tanúja akarsz lenni akkor miért is akarod nem tanúk szemszögéből nézi a dolgot? Édesapád miatt?

De ez nem lehet az igazi ok. Mert ha tényleg ennyire meggyőződésből van a hited akkor ez nem lehet kérdés és akkor sem lehet az ha családi cirkusz lesz belőle.

- Egyébként meg édesanyád elsőrendű beszélgető partner lenne ebben az ügyben.


"Csak el akartam volna kerülni egy cirkuszt amikor egy ilyen fontos döntést hozok meg."


Írod ezt! De nem fogod elkerülni a cirkuszt! És ezzel teljes mértékben tisztában kellene lenned. Sőt ha apád valóban ennyire ellene van akkor a bemerítkezésed után is lesznek beszólásai a vallásodat illetően. Bár édesanyád bizonyára erről többet tudna mondani. Viszont a saját példámból kiindulva teljes mértékben elhiheted nekem hogy így lesz a dolog hogy utána is lesznek megjegyzések sőt akár cirkusz is kerekedhet a dologból!


"Mert olyan emberek válaszát várom, akik nem tanúk. Egy tanú csak egy tanú szemszögéből tud válaszolni. De édesapám, mint itt sokan, kívülállóként látják át a dolgokat."


Egy kívülálló hogyan is láthatná át a te dolgaidat! Ezt csak olyan láthatja át aki volt hasonló helyzetben! Tehát valamennyire ismeri a tanúkat a családjától piszkálódást szenvedett vagy szenved el a hite miatt!


"Milyen nagyképűség? 😂😂 Tehát te nem vagy nagyképű? Vagy azt kellett volna csináljam, hogy meghunyászkodom előtted és 'igazad van mester, szidkozódj csak'? Te nem vagy normális 😂😂 amit neked szabad azt nem szabad másnak? 😂 Vagy mások hitébe beleszólni? Vagy most már Jézust is ismered és tudod mit tenne..."


Igen akár meg is hunyászkodhattál volna! Jézus kijelenti!

„…tanuljátok meg tőlem, hogy szelíd vagyok és alázatos szívű.” (Máté 11:28-30)

- Lukács 18:14 Olvasd csak el te magad is!

2021. máj. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 A kérdező kommentje:

38


Nem beszélek erről tanúkkal. Két okból. Egyrészt szégyenlem, hogy ilyen helyzetben vagyok, másrészt egy kívülálló jobban tudja, hogy hogy áll a dologhoz egy szintén kívülálló.

Igen, édesapám miatt akarom.


De, sajnos kérdés. És én nem szeretem a családi cirkuszt. Ha csak lehet, kerülöm is.


-Igen akár meg is hunyászkodhattál volna!-


De nem teszem. Én nem hunyászkodom meg senki előtt. Egy ember előtt sem. Mert egy ember sem felsőbbrendű nálam és én sem vagyok felsőbb senkinél.

2021. máj. 15. 13:37
 40/75 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"De nem teszem. Én nem hunyászkodom meg senki előtt. Egy ember előtt sem. Mert egy ember sem felsőbbrendű nálam és én sem vagyok felsőbb senkinél."


Máté 26:50 Jézus pedig azt mondta neki: Barátom, miért jöttél? Akkor odamentek hozzá, kezüket Jézusra vetették, és elfogták.

"..."

Máté 26:53 Vagy azt gondolod, hogy nem kérhetném most az én Atyámat, hogy adjon ide mellém tizenkét sereg angyalnál is többet?


- Egyébként pedig dehogy nem ,Jehova tanújaként miután megkeresztelkedtél ,idővel eljön a pillanat amikor bizony meg kell alázkodnod emberek előtt!

2021. máj. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!