Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy keresztelkedjek meg?

Hogy keresztelkedjek meg?

Figyelt kérdés

Szeretnék Jehova Tanúja lenni. Édesanyám is az, és egy jó ideje, tőle függetlenül én is elkezdtem foglalkozni a tanulmányozással. Eljutottam arra a pontra, hogy szeretnék alámerítkezni.

Viszont édesapám ellene van minden vallásnak. A szülei megrögzött kommunisták voltak, akik ateizmusra és vallásellenességre nevelték.

Ezt a lépést nem szeretném azonban nélküle megtenni. Szeretném hogyha mellettem lenne és hogyha nem is támogat, de elfogadna. Viszont sok ismerősöm javasolta (akik nem tanúk) hogy az ő tudta nélkül tegyem, mert megkímélem magam így egy esetleges cirkusztól a családban.

Mit tegyek? Az ő tudta nélkül tegyem meg ezt a fontos lépést vagy beszéljek vele erről és próbáljam megbékéltetni őt a helyzettel?


Kérlek kíméljetek most a vallási véleményekkel és vitákkal, csak a kérdésre válaszoljatok. Előre is köszönöm ☺️



2021. máj. 8. 22:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Mint ahogyan már írtam is ,eljön a pillanat hogy majd meg kell alázkodnod emberek előtt!

- Rágalom akkor lenne ha már Jehova tanúja lennél. De nem vagy ha csak nem hazudtál nekünk! Igazán odafigyelhetnél hogy miről is van szó!

- Vagy nem tudsz értőn olvasni!

Hazugság meg az hogy benne élsz! Nem élhetsz benne ha nem vagy megkeresztelkedve! Hiszen akkor nem állíthatod magadról hogy Jehova tanúja vagy! Már pedig én arról írtam hogy amikor az leszel.

2021. máj. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 A kérdező kommentje:

51

Benne élek, hisz járok a gyülekezetbe és csupán az alámerítkezés hiányzik. A szervezet része vagyok én is

2021. máj. 16. 21:51
 53/75 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Te nem vagy Jehova tanúja ,te csak érdeklődő vagy! Majd a keresztelkedésed után leszel benne a szervezetbe!

És majd ez után jön az is hogy megalázkodsz emberek előtt!

2021. máj. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 A kérdező kommentje:

53

Aha 😂 mert te azt mondod. Sem a nagyszüleim, sem édesanyám nem alázkodik de én majd igen. Úgy van.

2021. máj. 16. 22:48
 55/75 anonim ***** válasza:
63%

Vidiripi


Rólad van szó és nem másról. Igen te ,és meg kell majd tanulnod ,és majd meg is fogod ha komolyan veszed.

2021. máj. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező,ha már most agymosott vagy,mi lesz később?? Amikor már a szekta határozza meg,hogy mit csinálsz,mennyit adsz be a fizetésedből,stb.
2022. nov. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 A kérdező kommentje:

Na kedves Vidiripi! Megkeresztelt tanú vagyok, s nem kellett egyetlen ember előtt se megalázkodjak, csakis Isten előtt. A rosszindulatú jóslás úgy látszik nem vált be.


És kedves utolsó! Nagy butaság amit írsz. Jehova tanúi gyülekezetének semmilyen szolgáltatás nem fizetős, nincs egyházi adó sem mint egyes egyházaknál. Semennyit nem kellett fizessek, s a gyülekezetünkben senki sem mind a mai napig. Úgyhogy ez se vált be.

2023. ápr. 25. 18:42
 58/75 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Megkeresztelt tanú vagyok, s nem kellett egyetlen ember előtt se megalázkodjak, csakis Isten előtt."


Oké az vagy!

De nem ártott volna egy kissé felfrissíteni az emlékeidet!

Azt írtam hogy eljön a pillanat! Mindennek meg van a maga ideje!

- Majd ennek is eljön. És ez nem jóslás volt.

2023. ápr. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 A kérdező kommentje:

58

Jaj, igen persze. 😂 Majd eljön a pillanat, amikor te azt mondod. Hagyd az ilyen jósolgatásokat.

Hidd el, meg vagyok becsülve és én is kölcsönösen megbecsülöm a testvéreket.

2023. ápr. 25. 19:26
 60/75 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Majd eljön a pillanat, amikor te azt mondod."


Honnan szedted ezt a baromságot? Mi az hogy majd akkor jön el a pillanat amikor én mondom? És ahogy írtam ez nem jóslás volt!

- Persze hogy meg vagy becsülve mert még is mit gondoltál hogy nem leszel megbecsülve?

Ez természetes dolog, az lenne az igazán érdekes ha nem így lenne!

2023. ápr. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!