Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy keresztelkedjek meg?

Hogy keresztelkedjek meg?

Figyelt kérdés

Szeretnék Jehova Tanúja lenni. Édesanyám is az, és egy jó ideje, tőle függetlenül én is elkezdtem foglalkozni a tanulmányozással. Eljutottam arra a pontra, hogy szeretnék alámerítkezni.

Viszont édesapám ellene van minden vallásnak. A szülei megrögzött kommunisták voltak, akik ateizmusra és vallásellenességre nevelték.

Ezt a lépést nem szeretném azonban nélküle megtenni. Szeretném hogyha mellettem lenne és hogyha nem is támogat, de elfogadna. Viszont sok ismerősöm javasolta (akik nem tanúk) hogy az ő tudta nélkül tegyem, mert megkímélem magam így egy esetleges cirkusztól a családban.

Mit tegyek? Az ő tudta nélkül tegyem meg ezt a fontos lépést vagy beszéljek vele erről és próbáljam megbékéltetni őt a helyzettel?


Kérlek kíméljetek most a vallási véleményekkel és vitákkal, csak a kérdésre válaszoljatok. Előre is köszönöm ☺️



2021. máj. 8. 22:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 A kérdező kommentje:

20

Szia. 19, idén leszek 20

2021. máj. 11. 20:58
 22/75 anonim ***** válasza:
40%

Szia


Felnőttel.


Sok döntést kell meghoznod egyedül, lehet ez lesz az egyik.


Képzeld el,ha haza állítasz életed szerelmével és édes apadnak nem tetszik mit fogsz tenni?


Nem, az nem jó ha ide kiirod és mi majd megmondjuk - ez a te életed és a te döntésed kell legyen.


Dönts, és ha támogatja nagyon jó; ha nem akkor is jó, mert felnőttél

2021. máj. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
70%
A "te életed" kifejezés eléggé értelmét veszti ha tanúnak áll...
2021. máj. 12. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 A kérdező kommentje:

22

Köszönöm a választ. Én csak mindig szem előtt szeretem tartani a családi békét és hogy mindenkinek megfeleljenek a dolgok.


23

Erre nem voltunk kíváncsiak, tartsd meg magadnak

2021. máj. 12. 07:56
 25/75 qkker1 ***** válasza:
68%

"Erre nem voltunk kíváncsiak, tartsd meg magadnak"


Már mondtam, hogy ide mindenki írhat, nem kívánságműsor!

2021. máj. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 A kérdező kommentje:

25

És nehéz befogni?

😂😂

Tartsd meg a véleményed magadnak. Nem a kérdésre válaszolsz, csak trollkodni, provokálni jössz, akkor inkább menj és keress olyan kérdéseket amelyeket érdemben meg tudsz válaszolni.

2021. máj. 12. 08:16
 27/75 qkker1 ***** válasza:
100%

Na de kedves tanú!

Hol van itt a keresztényi szeretet és türelem?

2021. máj. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 A kérdező kommentje:

27

Hagyjuk ezeket a nagy dumákst 😂 amikor már nincs mit mondj, kezded itt az álszent maszlagot. Te a nagy keresztény...

2021. máj. 12. 08:53
 29/75 A kérdező kommentje:

29

Nem szekta. Ez egy keresztény felekezet.

Milyen nagyképűség? 😂😂 Tehát te nem vagy nagyképű? Vagy azt kellett volna csináljam, hogy meghunyászkodom előtted és 'igazad van mester, szidkozódj csak'? Te nem vagy normális 😂😂 amit neked szabad azt nem szabad másnak? 😂 Vagy mások hitébe beleszólni? Vagy most már Jézust is ismered és tudod mit tenne...

2021. máj. 12. 08:59
 30/75 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekes vagy...nyugodtan írhatsz amit akarsz,de jézus tanítása pont az antitézise a szavaidnak.És szekta mert már egy meglévő vallásból vált ki a hívek felsöbbrendűségi tudatát kihasználva mint "piaci" rést.
2021. máj. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!