Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy keresztelkedjek meg?

Hogy keresztelkedjek meg?

Figyelt kérdés

Szeretnék Jehova Tanúja lenni. Édesanyám is az, és egy jó ideje, tőle függetlenül én is elkezdtem foglalkozni a tanulmányozással. Eljutottam arra a pontra, hogy szeretnék alámerítkezni.

Viszont édesapám ellene van minden vallásnak. A szülei megrögzött kommunisták voltak, akik ateizmusra és vallásellenességre nevelték.

Ezt a lépést nem szeretném azonban nélküle megtenni. Szeretném hogyha mellettem lenne és hogyha nem is támogat, de elfogadna. Viszont sok ismerősöm javasolta (akik nem tanúk) hogy az ő tudta nélkül tegyem, mert megkímélem magam így egy esetleges cirkusztól a családban.

Mit tegyek? Az ő tudta nélkül tegyem meg ezt a fontos lépést vagy beszéljek vele erről és próbáljam megbékéltetni őt a helyzettel?


Kérlek kíméljetek most a vallási véleményekkel és vitákkal, csak a kérdésre válaszoljatok. Előre is köszönöm ☺️



2021. máj. 8. 22:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 A kérdező kommentje:

Akkor nem értem miről beszélsz. Nem nyomnak el, nem használnak ki, nem ellenséges senki velem. És nem is lesz, hisz ilyen közösség vagyunk.

Ennyi. Szép estét!

2023. ápr. 25. 20:37
 62/75 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Ó te! Még csak most lettél tanú, fiatal vagy még, de IDŐVEL majd. Tudod mindennek megvan a maga ideje! Vajon akkor is írni fogsz?

2023. ápr. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 A kérdező kommentje:
Nem jön el semminek az ideje. És nem most lettem tanú, hanem még 2021 nyarán. Mindjárt 2 éve. Ne próbálj így hatni rám, nem működik a rosszindulatod.
2023. ápr. 25. 21:52
 64/75 anonim ***** válasza:
60%

Vidiripi


Rosszindulat? Az lenne mert azt írom hogy eljön az ideje? Amikor az embert figyelmeztetik valamire az nem rosszindulat. Na persze bizonyára Jehova tanúi ezt másképp tanították neked.

- Még 2 éve sincs hogy tanú lettél. És mivel a rokonságod is az persze hogy más a helyzeted.

2023. ápr. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 A kérdező kommentje:

Nem figyelmeztetsz, te hülyeségeket írsz és mivel utálod a tanúkat, ellenük beszélsz. Szíved joga persze, de engem nem érdekel és nem hat rám.

Nem, kedves nagyokos. Nem tanítottak, mert ez alapvető emberi tulajdonság hogy észrevegyük a rosszindulatot.


“ Még 2 éve sincs hogy tanú lettél. És mivel a rokonságod is az persze hogy más a helyzeted.”

Jaj, micsoda duma! 😂 mindenre kapsz egy random magyarázatot, csak hogy neked legyen igazad. De persze, kimagyarázod magad.


De az is lehet hogy csak szimplán tévedésben vagy, ez esetben jogod van megtudni hogy mi az igazság. Mármint ami a tanúkat illeti, ha a hitünket nem osztod, a e dolgod, az nem érdekel. Nincs beleszólásom, szíved joga.

2023. ápr. 26. 19:36
 66/75 anonim ***** válasza:
73%

Vidiripi


Hazugság! Én nem utálom a tanúkat! Nem is most kell rád hatnia! Ó te! :)

Nagyon egyszerűen látod még a dolgokat! De majd idővel.

- Nem! Az NEM alapvető emberi tulajdonság hogy észrevedd a rosszindulatot.

"Könnyű azt becsapni, akinek a szíve tele van szeretettel, mert fel sem tételezi, hogy a másiké üres..."


"De az is lehet hogy csak szimplán tévedésben vagy, ez esetben jogod van megtudni hogy mi az igazság."


Az igazság az hogy hazudnak neked. Az Őrtorony azt állítja hogy Isten szócsöve. De hogyan lehet az ha nem ihletett? És te még is elhiszed. Bár szerintem már annyiszor mondták hogy ők maguk is elhiszik a saját hazugságukat!


"Mármint ami a tanúkat illeti, ha a hitünket nem osztod, a e dolgod, az nem érdekel. Nincs beleszólásom, szíved joga."


Tévedésben vagy! Én nem a ti hiteteket nem osztom hanem az Őrtorony társaság illetve a mindenkori Vezető testületét! Hiszen ők határozzák meg hogy épp miben kell hinnie a tagoknak!

2023. ápr. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 A kérdező kommentje:

Na hagyd ezt az okoskodást. Én se akarlak meggyőzni arról hogy a te felekezeted rossz, te se próbálj engem erről. Hagyjuk.

A testvérek szíve tele van szeretettel, nyugtatlak. Nagyon jó viszonyom van velük, sőt. De ez a része nem rád tartozik.


“ Az igazság az hogy hazudnak neked”

Örvendj akkor hogy neked nem hazud senki és hagyj engem. :))


Amit pedig utoljára írtál, az sem igaz. De mindegy.


Te tudod, a te dolgod, tartsd is meg magadnak.

2023. ápr. 26. 20:45
 68/75 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Én se akarlak meggyőzni arról hogy a te felekezeted rossz, te se próbálj engem erről."


Rendben akkor ne győzz meg! :)


"A testvérek szíve tele van szeretettel, nyugtatlak. Nagyon jó viszonyom van velük, sőt. De ez a része nem rád tartozik."


Te tényleg ennyire naiv vagy? Nem a testvéreidről van szó, hanem csak és kizárólag rólad! Hogy nem jöttél rá erre? Hahó ébresztő! Én veled beszélek és nem a testvéreiddel. Ők biztos nem írogatnak ezen az oldalon!


"Örvendj akkor hogy neked nem hazud senki és hagyj engem."


Az igazság szabaddá tesz!


"Amit pedig utoljára írtál, az sem igaz. De mindegy."


Nem! Egyáltalán nem mindegy! Ha mindegy lenne akkor nem tölteném vele az időt!


"Te tudod, a te dolgod, tartsd is meg magadnak."


Nem tartom meg! Elmondom , leírom.

2023. ápr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 A kérdező kommentje:

“Te tényleg ennyire naiv vagy? Nem a testvéreidről van szó, hanem csak és kizárólag rólad! Hogy nem jöttél rá erre? Hahó ébresztő! Én veled beszélek és nem a testvéreiddel. Ők biztos nem írogatnak ezen az oldalon!”


Haho, te mondtad hogy a szívük tele van ürességgel.

És nem, nem vagyok naiv. Tudom, amit tudok. Nem kell elhidd, de én élem mindezt meg, s szerves része vagyok mindennek.


“ Az igazság szabaddá tesz!”


Igen, de te mégse fogadod el. Ez van.


“ Nem! Egyáltalán nem mindegy! Ha mindegy lenne akkor nem tölteném vele az időt!”


De, mindegy. Nem tartozom neked magyarázkodással, meggyőzni pedig nem akarlak. Hogy te mire fecsérled az időd, az a te privát döntésed.


“ Nem tartom meg! Elmondom , leírom.”


Na, akkor mondjad és veszítsd az időd! 😂 Felőlem aztán azt csinálsz amit akarsz, csak előre megmondtam, hogy engem nem érdekel és hiába a vesződésed.

2023. ápr. 26. 21:23
 70/75 qkker1 ***** válasza:
56%
Hagyd, vidripi, ez a másfél pipás agymosott, aki egy idő után -mint itt is- flegmáskodni kezd, amikor elfogynak az érvei.
2023. ápr. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!