Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy keresztelkedjek meg?

Hogy keresztelkedjek meg?

Figyelt kérdés

Szeretnék Jehova Tanúja lenni. Édesanyám is az, és egy jó ideje, tőle függetlenül én is elkezdtem foglalkozni a tanulmányozással. Eljutottam arra a pontra, hogy szeretnék alámerítkezni.

Viszont édesapám ellene van minden vallásnak. A szülei megrögzött kommunisták voltak, akik ateizmusra és vallásellenességre nevelték.

Ezt a lépést nem szeretném azonban nélküle megtenni. Szeretném hogyha mellettem lenne és hogyha nem is támogat, de elfogadna. Viszont sok ismerősöm javasolta (akik nem tanúk) hogy az ő tudta nélkül tegyem, mert megkímélem magam így egy esetleges cirkusztól a családban.

Mit tegyek? Az ő tudta nélkül tegyem meg ezt a fontos lépést vagy beszéljek vele erről és próbáljam megbékéltetni őt a helyzettel?


Kérlek kíméljetek most a vallási véleményekkel és vitákkal, csak a kérdésre válaszoljatok. Előre is köszönöm ☺️



2021. máj. 8. 22:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
67%

Érdekes hogy a "kommunista ateista"az amivel jellemzed apád ugyanis Sztálin uralma alatt ha megkérdeztek valakit,hogy kit szeret jobban Sztálint vagy a saját apját akkor nem is értették a kérdést,hogy gondolja barki,hogy Szálinnál jobban lehet szeretni bárkit.

Te jézust vagy apádat szereted jobban?

2021. máj. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 A kérdező kommentje:

13

Jézust. És nem, nem mindenki választotta Sztálint. Sokan ültek (a családomból is) emiatt börtönben.

2021. máj. 8. 23:19
 13/75 anonim ***** válasza:
Az 40es 50es évek szovjetúniójára mondtam,nem magyarországra.
2021. máj. 9. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek. Ha apukádnak nem mondanád el, az nem olyan lenne, mintha alattomos lennél vele?

Milyen érzés lenne neked, ha előtte folyamatosan titkolóznál?


Vélhetően pedig nem kímélnéd meg magadat a "családi cirkusztól", legfeljebb nem most történne meg a balhé, hanem később, amikor majd kiderül.

Sőt, lehet, hogy úgy még nagyobb "cirkusz" lenne, mivel még az alattomosság is benne lenne.


A saját szívedre, lelkiismeretedre hallgass, ne mások véleményére.


A te apukádról, rólad és a kettőtök kapcsolatáról van szó. Nem az ismerőseid fognak ebben élni.


Vállalj felelősséget a döntésedért.


Ha most elmondod neki, akkor egy dolog miatt fog haragudni (ha fog egyáltalán).

Ha később derülne ki, akkor két dolog miatt haragudna, mivel utóbbi esetben a becsapás pluszban rosszul esne neki. Elég hátbatámadásnak tűnne neki.


Inkább az a furcsa, hogy egyáltalán felmerült benned, hogy eltitkold előtte, hogy mire készülsz.


Kár, hogy nem tudja elfogadni a döntésedet, de ha még apukád előtt sem tudnád a vallásodat vállalni, akkor vajon ki előtt tudod?


Nem kellene, hogy téged az a zavarjon vagy befolyásoljon, hogy neki mi a véleménye a vallásokról.


Ez a te döntésed, a te életed, a te felelősséged.


Ha félsz vállalni a vallásodat bárki előtt, akkor hiszel abban egyáltalán?


Jézus Krisztus milyen példát mutat neked?


Ilyen kérdéseket érdemes feltenni magadnak, válaszolhatsz is magadnak ezekre a kérdésekre. Nem itt nyilvánosan, csak magadnak.

2021. máj. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 A kérdező kommentje:

16


Úgy értettem, hogy utólag mondanám meg hogy alámerítkeztem. Nem avatnám be a döntésbe.


Nem félek vállalni. Tudja hogy ez a hitem. Csak el akartam volna kerülni egy cirkuszt amikor egy ilyen fontos döntést hozok meg.

2021. máj. 9. 08:12
 16/75 qkker1 ***** válasza:
100%
Jó kis kamu kérdés, még azt sem tudod, hogy bemerítkezés van nálatok!
2021. máj. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 A kérdező kommentje:

18

Nem kamu. És többször írtam hogy alá merít kezek de ez egyenlő más vallásoknál a keresztelkedéssel. És mivel nem csak tanúk válaszát várom, közérthetővé tettem. Gond?

2021. máj. 9. 10:26
 18/75 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen kérdést miért nem teszel fel a gyülekezetedben azoknak az embereknek, akik ebben tudnak segíteni? Miért olyanoktól kérsz tanácsot, akiknek semmi közük a vallásodhoz és nem ismerik ennek az életnek a nehézségeit?
2021. máj. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 A kérdező kommentje:
Mert olyan emberek válaszát várom, akik nem tanúk. Egy tanú csak egy tanú szemszögéből tud válaszolni. De édesapám, mint itt sokan, kívülállóként látják át a dolgokat.
2021. máj. 9. 21:07
 20/75 anonim ***** válasza:
37%

Szia


Mennyi idős vagy?

2021. máj. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!