Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan szeressem meg az...

Hogyan szeressem meg az evolúciót reformátusként ha tudom, hogy az evolúció egy ateista fegyver a keresztények ellen?

Figyelt kérdés

1. azt tudom, hogy JHVH nem egy tündérvarázsló aki varázspálcával alkot/újával. Hanem inkább a fejlődést választja, hogy a teremtményeiként jobban el tudjuk képzelni az alkotásait. De ha Istennek bármi lehetséges, akkor miért választaná az evolúciót ha bármit megtud tenni?!

2. Mivel az evolúció igaz, így a megváltás mese 50%, ahogy Ádám és Éva is, és a Bábel tornya is, mert az emberek Afrikából jöttek és mentek, Szóval? Mi legyen? ha fiatal földes leszek, akkor azt is hinnem kell, hogy a Föld lapos, és a Harry Potter mágia filmek is tilos. De ez biztosra vehetem, hogy nem így van ahogy pl. a szombatisták és a jehovisták mondják. ha ezek sértőek, akkor a darwinista, kálvinista szó is sértő :P



2021. máj. 24. 13:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/78 anonim ***** válasza:
75%
30# remélem te se hiszed el amit írsz
2021. jún. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/78 anonim ***** válasza:
de, elhiszem magamat. ^^ Tudom, hogy megleszek kövezve { harcos ateisták álma } ezért amit írtam, de hát ez van. Minek fogadjam el az evolúciót? Nem ártok vele senkinek. Ha agnosztikus ateista vagyok az űrlény elmélettel, akkor ezért is megleszek kövezve? :O
2021. jún. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/78 Pombe ***** válasza:
78%

"Kérem a bizonyítékot!"


Pl. ez a kutya neked nem elég?


[link]


Vagy:


[link]


Itt azt írják, hogy evolúció történt a laborban.


Miért tanítják az evolúciót minden biológiát oktató iskolában, ha az cáfolva lenne?


Muti má? Ki cáfolta az evolúciót? Az még jó, hogy a valláskárosultak mindenáron elvakultan cáfolva akarják látni, de ezen mit csodálkozol? Ha beismernék, hogy van/volt evolúció, akkor pl. téged se tudnának hülyíteni, és akkor miből tömnék meg a zsebüket, és mivel tudnának téged a karmuk között tartani, és az orrodnál fogva vezetni a kényük kedvük szerint?


"mindig vannak 6000 éves Föld hívek."


Tényleg? Manóhívők, boszorkányhívők is vannak, meg UFO hívők, meg mindenféle marhaságban hívők is vannak. Ti miért vagytok ennél különbek?


És miért hisztek ti ebben a 6000 év baromságban, amikor ilyen nincs a Bibliába se írva??? Olyan ostobák vagytok, hogy egy óvodás által is könnyedén megérthető biblikus mondatokat se tudtok megérteni, és majd pont a ti eszetek lenne arra alkalmas, hogy megcáfoljatok bármit is, ami egy kicsit bonyolultabb az összeadásnál?


:D

2021. jún. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/78 Pombe ***** válasza:
78%

" Minek fogadjam el az evolúciót? Nem ártok vele senkinek."


Azzal nem. De ha elvakultan terjeszted a hazugságot, az már igenis káros cselekedet és bűn, még a te istened szemében is, és amely istennek semmi köze a Biblia Istenéhez.

2021. jún. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/78 anonim ***** válasza:
Jó. Most már meggyőztél. De! Akkor szeretnék még kérdezni valamit ha megengeded! első kérdés mielőtt háború törne ki itt, mi a világnézeted, miben hiszel? mert ha hívő vagyok, akkor jöhetnek a másfajta kérdések, de ha Biblia ellenes, akkor háát nem a legjobbtól kérdeznék.
2021. jún. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/78 Pombe ***** válasza:

"Ki fogta, mérte, figyelte meg az evolúciót?"


Elmész egy állattenyésztőhöz, növénynemesítőhöz megkérdezed tőle, hogy ez hogy van, te nagyon ostoba, vagy egy kicsit rászánod erre az időt, és te magad is meg tudod mérni, ha egyáltalán valaha is mértél valamit.

2021. jún. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/78 Pombe ***** válasza:
78%

"ha Biblia ellenes, akkor háát nem a legjobbtól kérdeznék."


TE VAGY A BIBLIAELLENES!!!


Honnan veszed ezt a baromságot a Bibliából, hogy a Föld és a világ 6000 éves lenne???


Honnan veszed, hogy pl. a növények nem a földből nőttek ki kifejlődve, amikor a Biblia ezt világosan leszögezi, és szájbarágosan leírja?


Tisztázzuk az én hitem tisztázása előtt! Idióta bibliafélreértelmezőknek hiszel vagy a Bibliának?

2021. jún. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/78 anonim ***** válasza:
Akkor az is Biblia ellenes volt, aki szó szerint értette a teremtéskönyvét, és azzal is halt meg? Kérdezd meg Mózest, a tanítványokat akik azt hitték, hogy szó szerinti értelmezés volt a helyes? Inkább az igazságnak hiszek ^^ :D de jöjjenek a nehéz kérdések! >>> Jézus <<< szerint a homoszexualitás természetellenes bűn! De az evolúció szerint természetes, genetikai hajlamú, az ateisták szerint is... Akkor most mi van? Az evolúció szerint mindig jelen volt a halál, de! Az ember büntetése miatt jött be a halál a világba. Akkor most mivan? :)) hiszen, az állatok az ember miatt halnak meg, nem igaz? Szivárvány mióta is van? több milliárd éve, vagy pedig Noé óta?
2021. jún. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/78 anonim ***** válasza:
75%
38# ezek annyira összefüggéstelen dolgok hogy el se tudod hinni azt se tudod mit írsz próbálod magad beállítani okosnak de rohadtul NEM vagy az. Amit leírtam regényt a 3. Oldalon az mins bizonyíték te meg itt próbálsz ellen érveket felhozni sikertelenül
2021. jún. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/78 Pombe ***** válasza:

"Akkor az is Biblia ellenes volt, aki szó szerint értette a teremtéskönyvét, és azzal is halt meg?"


Semmi ilyesmit Mózes nem írt! A Biblia soha sehol semmi olyasmit nem írt, hogy a Föld és a világ 6000 éves lenne. Egy két középkori idióta félreértette a Biblia szövegeit, és azóta ti ezt a félreértést imádjátok szentként.


Mondd! Te nem értesz magyarul? Nem szó szerint értitek a bibliát, hanem szó szerint totál félreértitek.


Mutasd meg, hogy hol ír a Biblia 6000 éves Földről és világról. Mutasd meg, hogy hol mondja ezt Mózes. Ha ilyeneket nem mondd, akkor te nem szó szerint érted a bibliát, hanem olyan hülyeségekben hiszel, aminek semmi köze a Bibliának.


"a homoszexualitás természetellenes bűn!"


Hát de van! És volt is, már az evolúció elve előtt is. Hogy te ezt bűnnek tartod vagy sem, annak mi a tök köze van az evolúcióhoz? Az ember elkövette a bűnt, nemde? Tehát természetes, hogy bűnök léteznek, mert ez a szabad akaratból természetesen adódik. Ezeket a bűnöket, amik természetesek, az embernek kötelessége lenne megérteni, és eldönteni, hogy bűn-e vagy sem. Ennek megítélését az evolúció nem dönti el, az legfeljebb csak megmagyarázza, hogy mitől van.


Hullára természetes, hogy az atomokból lehet pusztító atombombát is csinálni, de hogy ezt mire használod, vagy mire nem, az a te bűnöd, vagy a jócselekedeted lesz. Netán már a magfizikát is megcáfolva látod, mert az bűnös dolgokat is létrehoz?


Ha nem lennének olyan dolgok, amik bűnös dolgokat hoznak létre természetes módon, akkor nem kellene a bűnnel szemben harcolnod. Nem? Mi a franc köze van ennek az evolúcióhoz?

2021. jún. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!