Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan szeressem meg az...

Hogyan szeressem meg az evolúciót reformátusként ha tudom, hogy az evolúció egy ateista fegyver a keresztények ellen?

Figyelt kérdés

1. azt tudom, hogy JHVH nem egy tündérvarázsló aki varázspálcával alkot/újával. Hanem inkább a fejlődést választja, hogy a teremtményeiként jobban el tudjuk képzelni az alkotásait. De ha Istennek bármi lehetséges, akkor miért választaná az evolúciót ha bármit megtud tenni?!

2. Mivel az evolúció igaz, így a megváltás mese 50%, ahogy Ádám és Éva is, és a Bábel tornya is, mert az emberek Afrikából jöttek és mentek, Szóval? Mi legyen? ha fiatal földes leszek, akkor azt is hinnem kell, hogy a Föld lapos, és a Harry Potter mágia filmek is tilos. De ez biztosra vehetem, hogy nem így van ahogy pl. a szombatisták és a jehovisták mondják. ha ezek sértőek, akkor a darwinista, kálvinista szó is sértő :P



2021. máj. 24. 13:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/78 Pombe ***** válasza:

#26: "Ez így van de a régebbi alkotásokban is látszik a hasonlóság"


Mi van??? Mit hadoválsz itt össze-vissza?


#26: "az emberek én tudata pedig a Homo Sapiens megjelenésével egy időbe jött."


Én-tudata már a majomnak is van. Felismeri magát a tükörben, az emberrel korlátozottan, de jelbeszéddel teljesen énközpontúan tud beszélgetni, teljesen magától szerszámot készít az őserdőben a saját hasznára (még fegyvert is, pl. dárdát)... stbstb.


#26: "Ami egyértelmű bizonyíték"


Szimpla alátámasztatlan hadova.

2021. jún. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/78 anonim ***** válasza:

A Szentírás nem a Föld koráról írja a 6000 évet, hanem a Teremtésről és az életről itt a Földön, még pontosabban fogalmazva Ádám életkorát alapul véve jön ki a kb. 6000 év. A Biblia ugyanis Ádámtól kezdve végig megadja az életkorokat. A kiindulópont, ahonnan vissza lehet számolni Nabukodonozor trónralépése, ami ie. 605 szeptember 7-én volt, ez csillagászatilag pontosan meghatározható. Innen a nemzetségtáblák alapján pontosan vissza lehet számolni egészen Ádámig, sőt a Biblia még nagyobb intervallumokat is megad, hogy ellenőrizhető legyen az eseménylánc.



Persze sokan kételkednek Ádám valós létezésében, de ha azt vesszük, hogy a próféták és maga Jézus Krisztus is valós személyként utal rá, valamint a bűnt és a halált a Szentírás egyértelműen Ádám bűnének következményeként aposztrofálja, akkor azt kell mondanunk, hogy aki tagadja Ádám valós létét, az magát a Megváltás értelmét és tényét tagadja, ami a kereszténység alapja. Igaz, hogy nem ír 6000 évet, de észrelehet venni egy kis kutatással. Aki nem hiszi az Édenkertet amiről maga Jézus Úr is beszélt, említett, ahogy Isten is... akkor az őskeresztények, és a tanítványok is idióták voltak, mert azt hitték, hogy 6000 éves a teremtés? :O


minden ateista szerint azt mondja, hogy a melegség természetes, genetikai hajlam, mert az egyén homokos így született. De Isten szerint valaki a bűn miatt lesz meleg, és nem Isten teremtette őt így, ahogy Ferenc pápa mondta ( aki valószínűleg nem olvassa a Bibliát ) És Jézus említette, hogy ez természetellenes.


Pál. „26 Ezért kiszolgáltatta őket Isten gyalázatos szenvedélyeiknek: mert asszonyaik felcserélték a természetes érintkezést a természetellenessel, 27ugyanúgy a férfiak [ἄρσενες] is elhagyták a női nemmel való természetes érintkezést, és egymás iránt ébredt vágy bennük: férfiak [ἄρσενες] férfiakkal [ἄρσενες] fajtalankodnak, de el is veszik tévelygésük méltó büntetését önmagukban.”



szóval te szerinted micsoda a homoszexualítás? :) én mindenre tudni akarom a választ, és nem akarok elcseszni a megmenekülésemet. Mert ha azt hiszem, hogy a melegség nem bűn, akkor valszeg hazudok, és ez rossz Jézusnak... egyébként szeretem az ilyen vitákat amik barátságosak.

2021. jún. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/78 Pombe ***** válasza:

#38: "Az evolúció szerint mindig jelen volt a halál, de! "


Baromság.


Az evolúciónak semmiféle halál nem kell, hanem pont ellenkezőleg! Élet élet és egyre több élet kell neki. Mi a tökéret ne lenne evolúció halál nélkül?


Az élet szaporodik és az életformák a terjedésük közben folyamatosan változnak. Ennyi! Hol van itt halál?


Ma is van nem is egy olyan életforma, ami gyakorlatilag halhatatlan, és mégis az a tudomány véleménye, hogy ezek evolválnak. Hogy mondhatná ezt a tudomány, ha azt gondolná, hogy az evolúciónak kell a halál?


Nagy valószínűséggel a kezdeti életformák tényleg mind halhatatlanok voltak, azonban amikor az élet elterjedt az egész Földön, akkor kénytelen volt a sok életforma egymást is megtámadni, mert már nem volt több hely, és nem volt több élelem. Ha Isten a Földet végtelen nagyra teremtette volna, akkor a mai napig nem lenne halál egy deka se (már a mai modern értelemben vett programozott halál).

2021. jún. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/78 anonim ***** válasza:

"Én-tudata már a majomnak is van. Felismeri magát a tükörben, az emberrel korlátozottan, de jelbeszéddel teljesen énközpontúan tud beszélgetni, teljesen magától szerszámot készít az őserdőben a saját hasznára (még fegyvert is, pl. dárdát)... stbstb."


A majom dárdát :D azt én megnézném. Szerszámokat? Igen látni pl a dokumentumfilmekbe hogy kőbáltával vágja a fát ugye? A majom eddigi legnagyobb "találmánya" a kővel dolgok széttörése. Ennek egyébként is mi köze az én tudathoz? Hmmm

2021. jún. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/78 anonim ***** válasza:

26: "Ez így van de a régebbi" alkotásokban is látszik a hasonlóság"



Mi van??? Mit hadoválsz itt össze-vissza?



Komolyan ezt én értettem azt mondta hogy a régebbi festményeken amiken ádám és éva is szerepel ott látszik a fejükön és a testtartásukon hogy mai emberek vagyis Homo-Sapiens ezt nem olyan nehéz megérteni

2021. jún. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/78 Pombe ***** válasza:

"A Szentírás nem a Föld koráról írja a 6000 évet"


Áhhh... Akkor! Miért hiszed te azt, hogy a világ 6000 éves???


Tehát, megállapíthatjuk, hogy aki így értelmezi a Bibliát, az vagy hülye, vagy hazudik. Ugye jól mondom?


Amúgy szerinted mennyi időt töltött Ádám az Édenben?


"szóval te szerinted micsoda a homoszexualítás? :)"


Természetes dolog, mert mindig is létezett, még a Biblia szerint is, és egy halom bűn létezett mellette más is, vagyis a bűn nem természetellenes, hanem a természet része, mert ha nem az lenne, akkor nem is létezhetne.


Még mindig nem értem, hogy mit akarsz ebből kihozni. Nem ír olyat a Biblia, hogy nem létezhetett volna az Édenben homoszexualitás, és emlékeztetnélek arra, hogy a bűn elkövetése az Édenben történt, magyarán az Édenben is természetes volt a bűn létezése, és azok elkerülése ott is az ember döntésképességén múlott, semmi máson.


Hullára semmi köze a bűnnek az evolúcióhoz. A bűnök elkövethetőségének esélye a Biblia szerint is mindenhol és mindig is létezett.


Az állatvilágban is mindenhol léteznek a homoszexuális megnyilvánulási formák.


Hallottál már a bonobóknak nevezett majmokról? Náluk napi rendszerességgel történnek meg olyan viselkedési formák, amiket mi homoszexuálisnak neveznénk. Azok a majomok pont ugyanannyira szeretnek szexelni, mint mi, és nincsenek erkölcsi gátlásaik az ügyben, hogy a vágyukat alkalmilag levezessék az ugyanolyan nemet képviselő társukon.


Tehát bármit is nevezel természetellenesnek, az nem az, mert ha az lenne, akkor az nem is létezne a természetben.

2021. jún. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/78 Pombe ***** válasza:

"a régebbi festményeken amiken ádám és éva is szerepel ott látszik a fejükön és a testtartásukon hogy mai emberek vagyis Homo-Sapiens ezt nem olyan nehéz megérteni"


Már a középkoriak? Amik ezer évekkel később készültek, abban a középkorban, akiknek még annyira se volt lövetük a Biblia kori és előtte lévő időkről? Ez valami vicc akar lenni, vagy komoly?


:DDD


[link]


Idézve: "Jézust annyiféleképpen jelenítik meg, ahány kultúra, nyelv vagy felfogás létezik.”"


Jézus olykor fekete bőrű, vagy kínai... stbstb.

És ez bizonyíték arra, hogy a Biblia

2021. jún. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/78 anonim ***** válasza:

Akkor valaki hazudik. Vagy a Sátán { tudósok pl. }, vagy Isten. Isten Ádámot és Évát teremtette, akik heterók voltak. Jézus említette a melegséget. Szodoma és Gomora pusztulása az erkölcstelenség és a melegség miatt történt. Jézus te szerinted hazudott amikor azt mondta, hogy természetellenes...


[link]


és ott van a többi kálvinista oldal, de te szerinted ez is áltudomány... az is természetes ha pl. a macskák többsége megeszik az életképtelen kölyküket? ^^ nem nagyon tudtál meggyőzni, mert én szoktam olvasni a Bibliát minden héten is, nem úgy mint Ferenc pápa aki azt mondta, hogy Isten teremtett ilyennek ( Melegnek ):D

2021. jún. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/78 Pombe ***** válasza:
87%

" mert én szoktam olvasni a Bibliát minden héten is"


Te???? Aki azt hiszi, hogy a Biblia azt írná, hogy a Föld 6000 éves???


Akkor láttad te belülről a Bibliát, amikor takarításkor leesett a polcról, és véletlenül kinyílt... :D


Jézus egyszerűen a bűnt természetellenesnek nevezi. Kész ennyi. Ne ragozd túl. Hogy lehetne az a természetben természetellenes, ami a természetben létezik? Ez filozófia, és Jézus ilyenbe nem akart belemenni. Ha a bonobók és egy halom más lény is felmutat homoszexuális viselkedési formákat, akkor az van a természetben és kész. Nincs mit tenni. A természeten minden létező visszataszító viselkedés létezik. Pl. van ahol a saját gyerekeit falja fel a szülő, vagy a szexpartnert, vagy a saját szüleit erőszakolja meg stbstbstb.


Most mit kellett volna tennie Jézusnak? Kezdje el magyarázgatni, hogy igen ezek vannak a természetben, de ti emberek ezt ne tegyétek, mert... és agyon lehetett volna bonyolítani mindent mire valamit ebből felfognak az akkori olyan egyszerű gondolkodásúak, mint te. Hát elnevezte ezt természetellenesnek, amit akár úgy is lehet értelmezni, hogy a helyes és elvárt emberi természettel szemben ellentétes.

2021. jún. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/78 anonim ***** válasza:
őszintén szólva, már kezdek kételkedni a fiatal Föld elméletben. Isten csak nem hazudik ha létezik 14 milliárd fényév távolság. De, akkor mivan a kronológiaszámlálóval és azzal, hogy Ádám és Éva 6000 éve lett létrehozva? Evolúció szerint mikor volt a bűnbeesés ami miatt meghalt Jézus értünk a Passióban ami halálosan fájdalmas lehetett? Ha minden természetes, akkor csak a Képmásnak természetellenes, mert csak a Képmás él a bűnben? De, akkor az állatok miért csinálják azt amit nem kellene, és Isten mindent heterónak teremtett? =( hiszen, a bárkára is heterók mentek fel, Ádám és Éva heteró volt. Akkor mondhatom azt, hogy a melegség természetes, de bűn? ^^ és mi a véleményed arról, hogy a melegségből lehetetlen szabadulni? Jézus szerint el lehet nyomni a melegséget, Darwin szerint örökké benned lesz. Melegeknek pedig nincs Mennyország, ha nem lehet eltörölni a lelkünkben... uh, logika :D
2021. jún. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!