Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan szeressem meg az...

Hogyan szeressem meg az evolúciót reformátusként ha tudom, hogy az evolúció egy ateista fegyver a keresztények ellen?

Figyelt kérdés

1. azt tudom, hogy JHVH nem egy tündérvarázsló aki varázspálcával alkot/újával. Hanem inkább a fejlődést választja, hogy a teremtményeiként jobban el tudjuk képzelni az alkotásait. De ha Istennek bármi lehetséges, akkor miért választaná az evolúciót ha bármit megtud tenni?!

2. Mivel az evolúció igaz, így a megváltás mese 50%, ahogy Ádám és Éva is, és a Bábel tornya is, mert az emberek Afrikából jöttek és mentek, Szóval? Mi legyen? ha fiatal földes leszek, akkor azt is hinnem kell, hogy a Föld lapos, és a Harry Potter mágia filmek is tilos. De ez biztosra vehetem, hogy nem így van ahogy pl. a szombatisták és a jehovisták mondják. ha ezek sértőek, akkor a darwinista, kálvinista szó is sértő :P



2021. máj. 24. 13:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/78 anonim ***** válasza:
Mármint Pombe a rossz indulatú, én pedig erkölcsös? ^^ köszike. akkor jól megy a hírnevem védelme ( Más emberek véleménye )
2021. jún. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/78 Pombe ***** válasza:

#66: "Pombe nem tudom eldönteni amúgy hogy te ateista vagy vallásos vagy e nem sértésből hogy ha ez vagy az vagy akkor kapd be"


Basszus! Félreértettelek... :D


Bár elég cirkalmas a megfogalmazásod, hogy a mentségemre is felhozzak valamit. Aszittem, azt írod, hogy ha vallásos vagyok, akkor kapjam be.

2021. jún. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/78 anonim ***** válasza:
Ja nem jó félre értettük egymást na jó mindegy van ilyen este 10 van nem meglepő
2021. jún. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/78 anonim ***** válasza:
vagyis Pompeii, akkor te vallásbarát ateista vagy?
2021. jún. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/78 anonim ***** válasza:
Figyelj én se nézem le a vallást mégis ateista vagyok csak azokat nem bírom akik eltúlozzák
2021. jún. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/78 anonim ***** válasza:
vallásháborúkat sem nézed le, ahogy a tiltásokat sem? ^^
2021. jún. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/78 Pombe ***** válasza:

#74: "vagyis Pompeii, akkor te vallásbarát ateista vagy?"


Miért fontos ez? :) - Az a lényeg, hogy mit írok, nem? Itt sem én vagyok fontos, hanem az információk hamissága, avagy autentikussága, avagy a kettő keverékéből adódó valamennyire elfogadható, vagy megvethető aránya.


Egyébként szerintem semmi olyasmit nem írtam, amiből lehetne következtetni a vallásosságomra. A kreacionizmust meg egyenesen fikáztam, nemde?


Visszakérdezek! Miből gondoltad a vallásos érzületemet? Ha megmondod (és logikus is lesz), akkor én is "kitárulkozok"... :) - bár, továbbra se értem, hogy minek ez... A dolog totál lényegtelen.

2021. jún. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/78 anonim ***** válasza:
Előbb információt kell gyűjts. Pl a tényt még meg kell értened, hogy az evolúció a fejlődés része. A fejlődés pedig isten rendszerének része. Nem egy ateista fegyver, ez a tévhit csak a te fejedben van.
2021. júl. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!