Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Erről mi a vélemenyetek?

Erről mi a vélemenyetek?

Figyelt kérdés

Voltam ma Nagyváradon a Csodásérmű Boldogasszony templomban és.....Lányok Ministráltak. Két kis pisis akik olyan 7-8 esetleg 10 évesek voltak. Tehát korukbol kifolyólag jó ha elsőáldozók voltak de lebérmálva biztos nem.

Mit képzel magáról ez a katolikus pap.

Reformátusként is tudom hogy Lány Nem Lehet Ministráns Csak Fiú!!!Régen se voltak lanyministránsok. Böcskei László püspök atya hogy engedheti meg hogy ez a pap lányokat ministráljon fiuk helyett. Miért nem ad egy fegyelmit a papnak hogy az oltár körül csak fiú lehet. Megreformálják a katolikus egyházat így és nem az lesz aminek kéne lennie. Úgy fél voltam háborodva hogy ez a pap lányokat enged az oltárhoz akik még kicsik is hogy a predikaciora se tudtam figyelni.

A Nagyváradi Székesegyházban sokkal jobb minden. Ott felnőtt férfiak Ministráltak akik már le vannak bermalva, tehát ezt a részét komolyan veszik a katolikus előírásnak az ottani papok. Soha nem volt szabad lánynak ministralni, hogy ez a pap hogy képzeli.....Az biztos hogy ma volt az utolsó napom abban a templomban, mert nem szeretem hogy a saját vallásanak az előírásait áthágja.



2021. júl. 3. 18:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
74%

"Pontosabban évtizedek óta tűrt jelenség, amit most engedélyeztek is."

Nézd meg légyszíves a linket, amit küldtem. 1965 óta egedélyezik. Nem "tűrik", engedélyezik. A Magyar Katolikus Lexikon írja, nem én találtam ki. Itt senkinek nem megy az értő olvasás?

2021. júl. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
61%

"A Zsin. után lányok is lehetnek ~ok, öltözetük olykor a hétköznapi ruha. **"


1. Nem írja, hogy "engedélyezik". Ebből a szövegből nem következik, hogy de facto vagy de jure lehettek lányok is ministránsok.

2. Ha következne is, mi az, hogy a "Zsin. után"? 1970 is a Zsinat után van, 2021 is.

2021. júl. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

"Reformátusként is tudom hogy Lány Nem Lehet Ministráns Csak Fiú"

Na, a református jobban tudja a katolikus liturgiai előírásokat, mint a püspök.... :D

Én is nő vagyok, évekig ministráltam gyerekként. Egyébként már a II. vatikáni zsinat előtt is végeztek liturgikus szolgálatot lányok, csak nem ministránsok voltak, hanem pl. Mária-lányok.

Tudni illik, hogy a liturgikus szolgálatnak több szintje van, illetve különböző funkciók vannak. Ministráns a zsinat óta lehet lány. De pl. a diakónus is egy funkció, na ez nem lehet nő. Sőt, eddig akolitus és lektor sem lehetett nő, ezen Ferenc pápa most változtatott, amivel én nem feltétlen értek egyet, de ez most nem is igazán tartozik ide.

2021. júl. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem is helyes dolog lányt ministrálni. Vissza a középkorba.
2021. júl. 19. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Helyes, akkor már töröljük el az anyanyelvű misét, a népénekeket, a többszólamú énekést, sőt, az orgonát is! Tiszta szedevakantista felfogás komolyan mondom. Te meg, kérdező, mi a fenének jársz templomba, milyen katolikus vagy, ha ilyen stílusban írsz. Nem a véleményeddel van bajom hanem azzal, ahogy leírod: mit képzel magáról ez a pap... stb. Kérdezhetném tőled is, mit képzelsz magadról hogy leírod, mit képzelsz, hogy ez a véleményed, mit képzelsz hogy idejösz háborogni, senki nem kérdezett téged. Mégsem kérdezem, mert jogod van hozzá. Akkor te is vonatkoztasd ezt a papra, miután az egyház nem tiltja a lány ministránsok alkalmazását. De szerintem téged más miatt zavarnak a lányok: vagy azért, mert minden papot egy kalap alá véve pedofilnak gondolsz csak nem mered kimondani, vagy nem tudom.
2022. júl. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!