Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol írja a Biblia, hogy...

Hol írja a Biblia, hogy gyűlölni kell a melegeket és, hogy negatívum melegnek lenni Isten szemében? Isten mindenkit szeret és elfogad, nem de?

Figyelt kérdés

Gondolom a szaporodás miatt bökheti a csőrét, hogy két nőnek/ férfinak nem lesz természetes úton gyermeke. Baj ez? Nem vagyunk már épp elegen a Földön? És nem is az történik, hogy már mindenki meleg, hiszen vannak bőven heteró párok, kisgyerekes családok stb. Miért olyan nagy bűn a saját nemünket szeretni?


Értelmes érveket szeretnék hallani, és az, hogy ,,Természetellenes, undorító stb." ezek nem értelmes érvek. Mitől természetellenes pl.? Mi benne a természetellenes? A szerelem? A szeretet? A gondoskodás, vagy a szenvedély? Ha valaki, akkor az állatok természetesen viselkednek..és náluk is bizony megtalálható a homoszexualitás. A férfiak g pontja miért a fenekükben van? Akkor hogy is van ez? :))


Továbbá nem tudom, hogy miért érzik azt a vallásos emberek, hogy felülbírálhatják Istent, aki hiába jelentette ki, hogy mindenkit IS szeretnünk kell, ők mégis odapakolják a DE-t. Miért nem fogadjátok el a melegeket? Hol olvastatok arról, hogy nektek jogotok van elítélni és megváltoztatni akarni őket? Hol mond ilyet a Biblia? :)) Mert, ha ír is ilyet, az már nem feltétel nélküli szeretet, ahogy hirdetik a nagy hívők.. És lehet itt kertelni, hogy ,,Jaj, csak a helyes útra térítjük." Ez csak önmegerősítés, kifogás az utálatra, a nem elfogadásra. Mert akár tetszik, akár nem, természetesen/ eredetileg melegek a melegek, és nem azért, mert úgy döntenek/ azzá válnak.Ezek érzések. Ti sem tudjátok irányítani az érzéseiteket. Eltitkolni el tudjátok, de akaratból megváltoztatni SOHA és nem is érdemes, ha boldog életet szeretnétek..


Hallgatom az ellenérveket.



2021. júl. 26. 20:41
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

Nyilván, ha két ember szerelmes, akkor a tettek mezejére fognak lépni idővel. Miért bűn ez? Miért nem értetek egyet vele? Szimplán azt mondja a Biblia, hogy ,,Nem helyes. pont” Miért? Miért nem helyes? Hogy lehet egy olyan ember szavait követni, aki olyat ír, hogy meg kell ölni valakit azért, ha a saját nemével szeretkezik? Milyen élettelen, szánalmas, utálkozó emberre utal ez.. Nevetséges


10-es: Azért ez a gyerekes példa nem túl reális. Miért kellene szabályozni a melegeket? Miért kellene beleszólni? Nem állatok a melegek/ birkák, hogy itt terelgetni kelljen őket, mint valami nyájat..

2021. júl. 27. 00:45
 12/43 anonim ***** válasza:
64%

Végig hallgattad, amit mond vagy leragadtál az első mondatnál?

A nyáj Bibliai kép, Jézus nevezi magát a jó pásztornak, aki életét adja a juhaért.

2021. júl. 27. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
88%

#10

" Csak éppen nem azzal nyilvánítom ki a szeretetem, hogy pl. mindent ráhagyok a gyerekemre, nem foglalkozom vele és még csak rá se szólok, amikor látom, hogy fennáll a veszélye, hogy elüti az autó, mert veszélyes helyen járkál."


Nem értek egyet a példáddal. Ha a gyermekedre nem szólsz rá, akkor elütheti az autó, ami által egy életre megnyomorodhat vagy akár meg is halhat. Mellesleg kárt okozhat az autóban is, az autó sofőrjében és utasaiban is, meg akár másban is. Ezekből kifolyóklag magától értetődő is, hogy rosszul teszi, ha kiszalad a kocsi elé, és rászólsz a gyermekedre, hogy ne tegye.

De mondd meg nekem kérlek, ha két azonos nemű ember szereti egymást, abból mi baj származhat? Melyikük van kitéve annak, hogy megnyomorodik, esetleg meghal, vagy más baja lesz, ha testileg is élvezik egymást? Kinek ártanak, milyen kárt okoznak azzal, ha fizikailag is kifejezik egymás iránti szeretetüket, vonzalmukat?

2021. júl. 27. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
39%

"Szóval ha szó szerint követnék ezt az elborult elmebeteg vérszomjas keresztény Bibliát, akkor meg kéne ölni a melegeket."

Ez jó:) És pontosan miért is a Tórából idéztél?:) A Tóra tényleg marhára keresztény


"Hol írja a Biblia, hogy gyűlölni kell a melegeket és, hogy negatívum melegnek lenni Isten szemében? Isten mindenkit szeret és elfogad, nem de?"

Unalmas már. Az ateisták a homofóbok, mert nem tudják elviselni, hogy:

1. gyógyítható pszichés betegség

2. a homoszexuális is megtérhet és üdvözülhet

Az ateisták homofóbok, ez nem kérdés. Betegen akarják tartani a melegeket, csak, hogy felhasználhassák az istenellenes propagandájukhoz. És most már a gyerekeket is bele akarják rángatni ebbe

2021. júl. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:

Kedves 20℅-os, a frissebb kérdések jó része tele a te áltudományos, összeesküvés-elméletes, más hangot meg nem halló hozzászólásoddal. Troll vagy? Vagy fizetnek érte neked? Ez utóbbit legalább meg tudnám érteni...

Ha mégis komoly, legalább a Bibliát olvasd már el, szépen kérlek. Vagy te valami szekta szent könyvéből iszod a tudást?


A homoszexualitás NEM betegség. Az akkut homofóbia az. A meleg embertársaink támogatása, egyenlöségének biztosítása nem homofóbia.

2021. júl. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
26%

Tudom, hogy nem könnyű megérteni, de az ember nem azonos a bűnével. A homoszexuális személyt nem szabad gyűlölni. Ellenben a homoszexuális szexuális kapcsolat bűn. A Biblia is mindenhol magát a tettet ítéli el. A hajlamról nyilván senki nm tehet.


"Nyilván, ha két ember szerelmes, akkor a tettek mezejére fognak lépni idővel. Miért bűn ez? Miért nem értetek egyet vele?"

Mert a szexualitásnak nem ez a célja és lényege, hogy a "tettek mezejére" lépjünk, hanem sokkal több. Testünk nem játékszer. A szexualitás célja és helye meg a házasságban van. Ha két hetero lép a "tettek mezejére", az is bűn.

2021. júl. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
0%

"Kedves 20℅-os"

5-ből két pipára neked hogy jön ki 20%? Jah, hogy így nyalod be az evolúciót is. Nem lep meg, tudtam


"Ha mégis komoly, legalább a Bibliát olvasd már el, szépen kérlek. Vagy te valami szekta szent könyvéből iszod a tudást?"

Ki is tudod fejteni, h mire gondolsz, vagy arra kevés a 78-as IQ-d? Menni fog? Lássuk! Pontosan hol is írja a Biblia, hogy ahomokosség genetikai eredetű betegség?


"A homoszexualitás NEM betegség. Az akkut homofóbia az. A meleg embertársaink támogatása, egyenlőségének biztosítása nem homofóbia."

Sajnos most logika fog következni, ezért ne haragudj. A pszichológiai betegek összeházasítása és gyeremkvállaltatása természetesen homofób dolog, mert meg akarjátok tartani és erősíteni őket a betegségeikben. Ez olyan, mintha azt akarnátok, hogy TBC-s csak TBC-sel házasodhasson és az óvodába TBC-seket küldenétek, hogy már gyerekkorban legyenek az emberek TBC-sek, mert ez a TBC-sek jogait biztosítja.

Na ezt te nem fogod érteni, de a többiek igen


"Troll vagy? Vagy fizetnek érte neked?"

Nagyon frappáns. Ilyenkor be is pisilsz a gyönyörtől, amit az önmegelégedésed okoz a frappánságod miatt? Facebook-tucat kommentár:)


"Az akkut homofóbia az"

Na, legalább tudod, hogy beteg vagy. Haladás

2021. júl. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
3 Mózes 18:22
2021. júl. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
25%

"3 Mózes 18:22"

Ez egyrészt a Tóra (én meg keresztény vagyok), másrészt még mindig nem látom, hogy itt hol van a melegekre való gyűlölet felhívása? Akkoriban így kezelték a pszichés betegséget. Ma a keresztény pszichológussal gyógyítja a meleget. De köszi, hogy segítettél mellettem érvelni.


Szóval továbbra is várom, hogy a keresztényeket hol szólítja fel a meleg ember gyűlölésére a Biblia

2021. júl. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:

13-as: Pontosan ezt akartam írni, hogy nem birkák/ gyerekek stb. a melegek, hogy itt bárkinek is szabályoznia kellene őket..


12-es itt most nem a Bibliára gondoltam. A bárányos példa csak véletlen egybeesés volt. Szóval lehet tehén, bármi, amire vigyázni kell. Arra céloztam, hogy nem kell, mert nem állatok meg kisgyerekek a melegek..

2021. júl. 27. 13:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!