Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol írja a Biblia, hogy...

Hol írja a Biblia, hogy gyűlölni kell a melegeket és, hogy negatívum melegnek lenni Isten szemében? Isten mindenkit szeret és elfogad, nem de?

Figyelt kérdés

Gondolom a szaporodás miatt bökheti a csőrét, hogy két nőnek/ férfinak nem lesz természetes úton gyermeke. Baj ez? Nem vagyunk már épp elegen a Földön? És nem is az történik, hogy már mindenki meleg, hiszen vannak bőven heteró párok, kisgyerekes családok stb. Miért olyan nagy bűn a saját nemünket szeretni?


Értelmes érveket szeretnék hallani, és az, hogy ,,Természetellenes, undorító stb." ezek nem értelmes érvek. Mitől természetellenes pl.? Mi benne a természetellenes? A szerelem? A szeretet? A gondoskodás, vagy a szenvedély? Ha valaki, akkor az állatok természetesen viselkednek..és náluk is bizony megtalálható a homoszexualitás. A férfiak g pontja miért a fenekükben van? Akkor hogy is van ez? :))


Továbbá nem tudom, hogy miért érzik azt a vallásos emberek, hogy felülbírálhatják Istent, aki hiába jelentette ki, hogy mindenkit IS szeretnünk kell, ők mégis odapakolják a DE-t. Miért nem fogadjátok el a melegeket? Hol olvastatok arról, hogy nektek jogotok van elítélni és megváltoztatni akarni őket? Hol mond ilyet a Biblia? :)) Mert, ha ír is ilyet, az már nem feltétel nélküli szeretet, ahogy hirdetik a nagy hívők.. És lehet itt kertelni, hogy ,,Jaj, csak a helyes útra térítjük." Ez csak önmegerősítés, kifogás az utálatra, a nem elfogadásra. Mert akár tetszik, akár nem, természetesen/ eredetileg melegek a melegek, és nem azért, mert úgy döntenek/ azzá válnak.Ezek érzések. Ti sem tudjátok irányítani az érzéseiteket. Eltitkolni el tudjátok, de akaratból megváltoztatni SOHA és nem is érdemes, ha boldog életet szeretnétek..


Hallgatom az ellenérveket.



2021. júl. 26. 20:41
1 2 3 4 5
 31/43 anonim válasza:
+2 pont átmentél a vizsgán
2021. júl. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:

Feltetted a kérdést hogy kinek ártasz azzal ha házasságon kívül teszed meg. Őszintén? Magadnak és a másik félnek. A szexualis aktus, az intimitás, amilyennek Isten teremtette nem házasságon kívül való. Ha úgy gondolod hogy végleg vele maradsz házasodj, ha nem akkor pedig várd ki hogy valóban megéri-e.

Saját bőrömön tapasztaltam. Korábban nem értettem hogy ez mire jó, el is utasítottam ezt a tanítást. Viszont amit számomra jelent egy intim együttlét legapróbb formája is, az kegyetlen sokat kivett belőlem. Ártottam magamnak az által, hogy ma már nem tudok úgy ragaszkodni. A csalódások, a negatív tapasztalatok, a kihasználás, mind mind akkora sebet okoztak, amin már most képtelen vagyok átlendülni. Sose kapom már vissza azt az értéket amit elvesztettem. Lelkileg igenis fáj, és igenis art. Isten egy szerető apa, aki pont ettől a fájdalomtól szeretne megóvni. A csalódástól, a kihasználástól. Aki tisztel és tud várni az minden bizonnyal nem fog kihasználni és nem okoz lelki sebeket.

A bűnök nem azért bűnök mert valaki azt mondta. Pusztán azért, mert valakinek mindig árt. Ha nem neked, akkor a másik félnek.


Azt meg egyszerűen fogadd el, hogy a férfi és a nő összetartozik, ezt Isten így teremtette. Ezért nem fogja az egyház megáldani a melegek házasságát.

2021. júl. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim válasza:
Osztom a 32es velemenyet de a vallasfanatizmus mar tulzas
2021. júl. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:

29: ,,nem gyűlöli az egyház a melegeket, aki ilyet gondol az egész egyszerűen buta."


aztán


,,szerintem márpedig az egyháznak igenis ki kéne állnia a konzervatív érdekek mellett és a bzikat tűzzel vassal üldözni kellenne kifelé a világból. undorító"


Most saját magadat is lebutáztad..

2021. júl. 31. 01:14
 35/43 A kérdező kommentje:

32-es: Nonszensz, amit írsz. Egy olyan cél van előtted, amit lehetetlen teljesíteni. Itt most arra gondolok, hogy csalódás nélkül élni. Sosem fogod tudni megelőzni a csalódást, és nemis kell. Az élet része a csalódás és a fájdalom, és ez így van rendjén. Hiszen a negatív dolgok nélkül hogyan örülhetnénk a pozitívaknak? Nem értékelnénk őket a negatív dolgok nélkül, mert csak a pozitivitás létezne, ami elveszti értelmét a negativitás nélkül.


Arról ne is beszéljünk, hogy nagyon sok házasság 15-20 év után becsődöl. Van, hogy évek múltával agresszívan kezd el viselkedni az egyik fél, pl. alkoholista lesz, kifordul önmagából, és hiába ismerted már évek óta, egy olyan énje tör felszínre, amit még nem ismertél, és ekkor jön a nagy csalódás, házasság ide, házasság oda.. Szóval ne várj el olyat magadtól, amit nem tudsz igazából teljesen szabályozni, teljesíteni! Nem tudhatod, hogy kiből milyen ember lesz az idő múltával...


Az első szex pedig nem nagy dolog, túlreagálják az emberek.. Nem szabad amiatt rosszul érezned magadat, hogy mi történt a múltban, hiszen nem vagy látnok, nem tudtad, hogy hogy fog viselkedni az az adott személy, és különben is, akkor, amikor megtörtént, ami megtörtént, azt akkor, abban a pillanatban helyesnek találtad. Azóta változtál, és már másképp látod a dolgokat, de ez nem jelenti azt, hogy akkor rossz döntést hoztál csak, mert nem értesz most egyet az akkori éneddel. Ilyen az élet! Fejlődünk, változunk, hibázunk, tanulunk és tapasztalunk.

És attól még, hogy elvesztetted a szűzességedet ugyanolyan édes, aranyos és kedves, tiszta ember maradsz, mint amilyen szűzen voltál. Nem vagy kevesebb egy icipicit sem, csak tapasztaltabb, ami pozitív.

2021. júl. 31. 01:28
 36/43 anonim válasza:
a 34es válasszal bebizonyítottad h 2 mondat elolvasása és értelmezése is a nehezedre esik...:D nem butáztam le magam olvasd el még1szer amit írtam ha nem érted akkor elmagyarázom... mint az ovódásnak...
2021. júl. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:

36: [link]


És de, a megnyilvánulásoddal teljesen elárultad, hogy mennyire primitív és rosszindulatú, prűd ember is vagy. És, aki a másik felett utálkozik azért, mert szeret valakit, aki egynemű vele (semmi közöd egy részt hozzá), az csak magát minősíti, hogy mennyire nem tudja elfogadni még saját magát sem, ezért foglalkozik másokkal ilyen intenzíven. Úgyhogy próbálj meg kibékülni saját magaddal, a saját érdekedben! :))

2021. aug. 1. 13:42
 38/43 anonim válasza:

Baszki... nehogy mar egy olyan ember nevezzen butanak aki szerint egy homofob torvenyszeruen alacsony intelligencia szintu LOL


Szerinted a tobb ezer eves europai kultura kepviseloi mind agyhalottak voltak nagy sandortol napoleonig vagy szophoklesztol pascalig es MOST a 21. Szazad kopi ki magabol az okos melegbarat embereket?

2021. aug. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

38-as: Csak olvasd vissza a stílust, a szókincset, amivel írsz, és (talán) rájössz, hogy miért is tartalak primitívnek.


És lehet nem mindegyik homofób alacsony intelligencia szintű, de te az vagy, nyugi:))

2021. aug. 1. 19:43
 40/43 anonim ***** válasza:
0%

Semmi ilyesmit nem ír.

1#es, megmutatnád nekem, hol írja a biblia hogy bűn kiélni a szexuális vágyat? Hogy lehetsz ennyira hülye? Hogy lehetne bűn kiélni? Ennyi erővel akkor enni is tilos legyen, és haljon mindennki éhen pár napos csecsemőként.

2021. aug. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!