Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a helyzet velünk, melegekkel?

Mi a helyzet velünk, melegekkel?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok vallásos, ám a vallás miatt gyűlölnek minket a legtöbben, így eléggé kihat az életemre.

Érdekelne néhány válasz.

Ha jól tudom, akkor mindenkit az isten teremt. Ha ez így van, akkor miért teremt minket ilyenné, ha utánna arra szólít, hogy ne legyünk ilyenek?

Mi oka van arra, hogy elítéljen minket?

Úgy tudom, hogy biblia előírja, hogy ölni bűn. Akkor miért írja azt, hogy minket agyon kell kövezni? Egyáltalán hogy írhat ilyet egy olyan könyv, ami azt hírdeti, hogy mindenkinek meg kell bocsájtani és jónak, erkölcsösnek kell lenni?

Miért bűn szeretni valaki mást?

Nem akarok senkit sem megbántani a kérdéssel, nem célom vádaskodni, sem veszekedést, vagy gyűlöletet szítani. Egyszerűen csak kíváncsi vagyok. Gyakran gondolkodom el ezen és fáj az oknélküli gyűlölet, a sok homofób beszólás, amit életemben hallottam ott kering a fejemben és gondolkodom ezeknek a miértjén. Egy teljesen átlagos, tizenéves srác vagyok. Nem iszok, nem drogozok, jól tanulok, csak ritkán bulizok, szinte soha sem káromkodok. Amíg magamtól nem éreztem és rá nem kerestem, addig szinte semmit sem hallottam a homoszexualitásról. Voltam már szerelmes, egy srácba és addig még sosem éreztem olyan jól magam, egyszerre volt a legjobb érzés az életemben és kellemetlenül szokatlan és furcsa. Sajnos heteró volt, nem lett belőle semmi, el sem mondtam, de mégis sose tudom majd elfelejteni őt. Nem vagyok nőies, sem perverz és egyáltalán nem vagyok pedofil. Egy egyszerű srác vagyok, aki érzelmekre, szerelemre vágyna. Az évek során rengeteget tűnődtem azon, hogy mekkora az esélyem arra, hogy ezt megtalálom majd, mekkora az esélyem egy boldog életre. Arra jutottam, hogy elég elenyésző, szinte teljesen lehetetlen. Ha maradok azért, ha kiköltözöm másmerre, akkor azért. Egy olyan választás előtt állok, ahol nincs jó választás. Borzasztó frusztráló tud lenni annak a tudatában gondolkodni ezen, hogy ez csupán azért van, mert egy berögzült eszme szerint, minket utálni kell.


Ez nem is lényeges, csak szeretném tudni a választ. Miért utáltok minket? Csak azért, mert a biblia azt írja? Ha igen, akkor miért szeretkeztek óvszerrel, miért végeztek önkielégítést, miért gyűlölködtök, miért káromkodtok és miért akartok minket mindenképp eltörölni a Föld színéről. Bár az utolsó mondat, lehet, hogy egy kissé rosszul fog átjönni az olvasóknak. Ez nem kérdőrevonás akar lenni, sem becsmérlés, csak kérdések. És tényleg nem többek, mint egyszerű kérdések, mert valóban érdekelnek rá a válaszok. Természetesen a benne leírtak nem mindenkire igazak, de nyilvánvalóan, akkor nem kell figyelembe venni.



2021. júl. 29. 23:27
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
100%

"ferenc pápa kinyilvánította hogy a melegekhez türelemmel kell hozzá állnunk sőt tovább megyek a melegeket meg is lehet áldani de nem a meleg kapcsolatokat! sőt támogatja is a meleg házasságot de csak polgári szinten!"


Igen, szóban megemlítette, valóban - nem a polgári meleg házasságot, hanem a polgári bejegyzett élettársi kapcsolat lehetové tételét. Amit az egyház nem ismerne el semminek. Szexuális életet ugyanis csak házasságban lehet élni, a katolikus egyház szerint. Bejegyzett élettársi kapcsolatban nem. Ezt csak arra mondta, hogy a családban való létet nem kellene toluk megtagadni. Tehát egyutt élhetnek, de nem lehet koztuk szexuális kapcsolat. Zseniális.

Doktrinájában semmit nem változott a katolikus egyház álláspontja.

Mondani akármit lehet.

Ezenkívul ne mosd ossze a római katolikus egyházat a "keresztényekkel".


Csak néhány példa: a svéd evangélikus egyház, az angol metodista egyház, a skót episzkopáliánus (+anglikán) egyház mind elfogadja és templomban meg is koti a meleg házasságokat.


(1 kis tipp: ne tegyél minden mondatod után felkiáltójelet, komolyabban fognak venni.)

2021. júl. 31. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
100%

"a skót episzkopáliánus (+anglikán)"


helyesen: a skót episzkopáliánus ( = anglikán)

2021. júl. 31. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
100%

Lényegtelen ettől függetlenül itt arra buzdítja az embereket az egyház a kereszténység lényegeben hogy türelem el álljunk oda míg távol keleten törvényes kivégzések vannak!

Ettől függetlenül a pápának nem kell adnia gumi csontot senkinek sem! Ha valaki van akinek nem kell megfelelnie senkinek sem hanem csak istennek akkor az ő

Ki lehet állítani hogy Ferenc papa az egyik legértelmesebb és keresztény pápa aki bele mer állni komoly vitákba döntésekbe és próbálja előre vinni a kereszténységet hogy az új jelen kori dolgokkal is foglalkozzon! Csak nézze meg mindneki a munkásságát!

2021. júl. 31. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
0%

Nem a vallás miatt gyűlölnek, és szerintem nem is gyűlölnek titeket. A ferde hajlamot a többség elutasítsa. Ennyi. Mindegy hogy veleszületett vagy fejlődési rendellenesség. Szerintem amúgy fejlődési.

Nektek kellene tudomásul vennetek a heteroszexualitás kizárólagos normalitását, és nem azon erőlködni, hogy a homoszexualitás teljesen normálisnak legyen titulálva.

A többséget irritálja az életformátok. Miért nem lehet ezt elfogadni? Miért nem elég az nektek, hogy otthon mindenki azt csinál amit akar?

2021. júl. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan vallásos emberek akik úgy gondolják h mi is heterok vagyunk csak az ördög olyanokat súg a fulunkbe h csináljunk ezt meg azt és isten nem melegeknek teremtett minket. Ez szerintem nem így, nem is vagyok vallásos, csak hátha segít megérteni a vallásos embereket
2021. júl. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 A kérdező kommentje:

„Isten természetesen nem így teremtett, a homokosság pszichés betegség, millióan gyógyultak már meg, de ezt úgysem fogod elhinni.”

Tapasztaltam, hogy milyen érzés. Tapasztaltam, hogy milyen a szerelem, hiába a saját nemem iránt, az akkor is szerelem volt. Tudom, hogy nem hiszed el, mert nem tudod, hogy ez milyen, de én tudom, hogy nem tudnék máshogy gondolkodni, nem tudnék másképp érezni.

„Te külön bánásmódot szeretnél Istentől, csak mert meleg vagy. Üdvösséget akarsz, de úgy, hogy nem akarod Jézus akaratát cselekedni. Így nem fogsz üdvözülni, függetlenül attól, hogy meleg vagy-e vagy sem.”

Nagyon félreértessz. Abszolút nem akarok külön bánásmódot, csak ugyanolyat. Olyat, ahol nem ítélnek el azért, amiért én a saját nemem irámt érzek szerelmet.



„sehol sincs kijelentve hogy meg kell kövezni a melegeket! sőt elítélni sem ítélhetünk hisz az isten feladata!”

De igen, benne van a bibliában. Ha gondolod keresek idézetet is, de szerintem találsz magadtól is.

„a homoszexualitás kitagadása nem keresztény dolog csak szolok mindenhol ki voltatok tagadva már a kereszténység előtt is... habár a görög isteneknél eléggé gyakori volt de ettől függetlenül a görögöknél ugyan úgy megvetették! érdekes mi?”

Ez nem igaz. A legtöbb helyen semlegesen kezelték. A gyarmatosítás során terjedt el a vallás és így az a homofóbiai is, mert akkoriban a gyarmatok átvették a gyarmatosító ország törvényeit, így azt is, hogy a homoszexualitás illegális. A görögök elfogadták a homoszexualitást és nem volt különösebben tabu köztük.

„kereszténység elfogad sőt támogatja a polgári házasságot és türelemre int minket ”

Leeht, hogy te így gondolod, de ez nincs így.

2021. júl. 31. 13:28
 17/49 A kérdező kommentje:

„Nektek kellene tudomásul vennetek a heteroszexualitás kizárólagos normalitását, és nem azon erőlködni, hogy a homoszexualitás teljesen normálisnak legyen titulálva.”

A normalitás az egy relatív fogalom. Mindenkinek más a normális. Nekem normális a homoszexualitás, neked nem. Lehet, hogy számodra a rovarevés sem normális, pedig Ázsia sok részén teljesen normális.

Az viszont szerintem egyáltalán nem nagy kérés, hogy ne foglalkozzatok velünk. Ha zavar az, hogy az utcán megfogom a párom kezét, akkor nézzetek arrébb (persze ez csak elméleti, párom sincs). Ha nem érdekelnénk titeket, akkor nem lenne gond a törvényekkel sem, hisz nem zavarna titeket az, ha megkapnánk az egyenlő jogokat.

2021. júl. 31. 13:37
 18/49 anonim ***** válasza:
19%

és persze hogy nem vagy vallásos hogyan is lennél! különben elfogadnád azt hogy meleg vagy és élnél egy nyugodt életet a fiú pároddal... ennyiről szól az egész! a kereszténység nem zárja ki a melegeket! ferenc pápa nyilatkozta

[link]

az hogy te nyomorult vagy arról csak te tehetsz!

2021. júl. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
84%
18as. Xdddd. A görögöknél pont hogy teljesen elfogadott volt a homoszexualitás. És mi van amúgy akkor ha régen nm volt elfogadott? Legyenek megint rabszolgák mert az volt régen? Remélem egy barlangban élsz és nincsen semmilyen elektronikai eszközöd mert az nm volt a roamiaknak!
2021. júl. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
0%
És nm születik gyerek? Ha ennyi az életed értelme akkor nm vagy több egy bármilyen állatnál. Mondjuk egy bogarnal. Már a 21.szazadban rá kéne jönni h az élet értelme az az utód nemzes... Akik ráadásul melegek is lehetnek
2021. júl. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!