Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a helyzet velünk, melegekkel?

Mi a helyzet velünk, melegekkel?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok vallásos, ám a vallás miatt gyűlölnek minket a legtöbben, így eléggé kihat az életemre.

Érdekelne néhány válasz.

Ha jól tudom, akkor mindenkit az isten teremt. Ha ez így van, akkor miért teremt minket ilyenné, ha utánna arra szólít, hogy ne legyünk ilyenek?

Mi oka van arra, hogy elítéljen minket?

Úgy tudom, hogy biblia előírja, hogy ölni bűn. Akkor miért írja azt, hogy minket agyon kell kövezni? Egyáltalán hogy írhat ilyet egy olyan könyv, ami azt hírdeti, hogy mindenkinek meg kell bocsájtani és jónak, erkölcsösnek kell lenni?

Miért bűn szeretni valaki mást?

Nem akarok senkit sem megbántani a kérdéssel, nem célom vádaskodni, sem veszekedést, vagy gyűlöletet szítani. Egyszerűen csak kíváncsi vagyok. Gyakran gondolkodom el ezen és fáj az oknélküli gyűlölet, a sok homofób beszólás, amit életemben hallottam ott kering a fejemben és gondolkodom ezeknek a miértjén. Egy teljesen átlagos, tizenéves srác vagyok. Nem iszok, nem drogozok, jól tanulok, csak ritkán bulizok, szinte soha sem káromkodok. Amíg magamtól nem éreztem és rá nem kerestem, addig szinte semmit sem hallottam a homoszexualitásról. Voltam már szerelmes, egy srácba és addig még sosem éreztem olyan jól magam, egyszerre volt a legjobb érzés az életemben és kellemetlenül szokatlan és furcsa. Sajnos heteró volt, nem lett belőle semmi, el sem mondtam, de mégis sose tudom majd elfelejteni őt. Nem vagyok nőies, sem perverz és egyáltalán nem vagyok pedofil. Egy egyszerű srác vagyok, aki érzelmekre, szerelemre vágyna. Az évek során rengeteget tűnődtem azon, hogy mekkora az esélyem arra, hogy ezt megtalálom majd, mekkora az esélyem egy boldog életre. Arra jutottam, hogy elég elenyésző, szinte teljesen lehetetlen. Ha maradok azért, ha kiköltözöm másmerre, akkor azért. Egy olyan választás előtt állok, ahol nincs jó választás. Borzasztó frusztráló tud lenni annak a tudatában gondolkodni ezen, hogy ez csupán azért van, mert egy berögzült eszme szerint, minket utálni kell.


Ez nem is lényeges, csak szeretném tudni a választ. Miért utáltok minket? Csak azért, mert a biblia azt írja? Ha igen, akkor miért szeretkeztek óvszerrel, miért végeztek önkielégítést, miért gyűlölködtök, miért káromkodtok és miért akartok minket mindenképp eltörölni a Föld színéről. Bár az utolsó mondat, lehet, hogy egy kissé rosszul fog átjönni az olvasóknak. Ez nem kérdőrevonás akar lenni, sem becsmérlés, csak kérdések. És tényleg nem többek, mint egyszerű kérdések, mert valóban érdekelnek rá a válaszok. Természetesen a benne leírtak nem mindenkire igazak, de nyilvánvalóan, akkor nem kell figyelembe venni.



2021. júl. 29. 23:27
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
13%

Most még jobban összezavarodtam.

Kérdező, nem az érdekelt, hogy a Biblia mit gondol?

2021. aug. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
72%
Mindkeit más érdekel
2021. aug. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:
Engem leginkább az érdekel, hogy a hívők, saját maguk mivel magyarázzák azt, hogy elítélnek, gyűlölnek, támadnak minket, holott elvileg az ítélkezést, a gyűlöletet is tiltja a biblia. Ennyi erővel, akkor azok is ugyanolyan bűnösök a vallás szerint, akik ezt teszik, mint mi.
2021. aug. 2. 10:52
 34/49 anonim ***** válasza:
0%

Bűnös embert elítélni nem bűn, tehát egy tolvajt, vagy egy gyilkost is, ha elítélsz, nem leszel bűnös (a homoszexualitás paráznaság, tehát 10 parancsolatba tartozik, szóval nem nonszenszek a példáim)

Szóval, paráznaság minden házasságon kívüli szex, Isten, ezzel együtt a Biblia nem fogadja el azt a házasságot, amit nem egy férfi és nő alkot,tehát ha két férfi összeházasodik, az számára nem létező. Valamint, ahhoz, hogy eldöntsd, hogy a férfiakhoz vonzódsz, meg kellett a fejedben születnie egy gondolatnak, ami a Biblia szerint szintén paráznaság, ha elképzeled, hogy éppen dugsz valakivel

2021. aug. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
73%

"Bűnös embert elítélni nem bűn"

De igen, hogy ne lenne az! Nem olvasod a Bibliát? Benne van, hogy ne ítélj, hogy ne ítéltess. Vagyis feketén fehéren megtiltja, hog ítélkezz. Akkor te miért keresel kiskapukat, hogy mégis ítélkezhess mások felett?

2021. aug. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
0%
Igen, kicsit rosszul fogalmaztam. Szóval, elítélni tényleg nem lehet, de megítélni igen, nem tudom,így érthetőbb-e
2021. aug. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
27%
34.honnan tudod h isten mit fogad el és mit nem? Amikor isten "megteremtette" a bibliát akkor tok más volt a helyzet, nem is merült fel h két azonos némű hazasodjon. Azóta azért eléggé változott a helyzet, nem gondolod h ha már istennek nm sikerült, neked haladni kéne a korral?
2021. aug. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
26%

#37

Nem ezt vallom, csak kb. 16 évig tanították nekem és megpróbáltam legjobb tudomásom szerint válaszolni a kérdésekre

2021. aug. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
0%

Az élet lényege az önfenntartás és a fajfenntartás. Ez határozza meg mi a normális és mi nem. A normalitás ilyen értelemben nem relatív.

A társadalom hajlandó lenne elfogadni a homoszexuálisokat, ha ők elfogadnák a ferde hajlamuk természetellenes mivoltát. Ezzel szemben azt látjuk, egyre több figyelmet és jogot követelnek maguknak. Miért nem elég nekik az élettársi viszony? Miért kell a házasság joga is? Hogy jut eszükbe gyereket örökbe fogadni? Ez mind azt jelzi, hogy a nyilvánvaló tények ellenére nem hajlandóak elismerni az irányultságuk abnormális mivoltát.

2021. aug. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim válasza:
83%

#39:


Nos, még az állatoknak is többről szól az élet, mint csak önfenntartás és fajfenntartás. Másrészt, ha úgy vesszük, semmi, amit az ember csinál, nem normális. Normális az, hogy négykerekű dobozokkal gurulunk, hogy papírlapokra írunk vagy hogy este lámpát gyújtunk?

2021. aug. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!