Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a helyzet velünk, melegekkel?

Mi a helyzet velünk, melegekkel?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok vallásos, ám a vallás miatt gyűlölnek minket a legtöbben, így eléggé kihat az életemre.

Érdekelne néhány válasz.

Ha jól tudom, akkor mindenkit az isten teremt. Ha ez így van, akkor miért teremt minket ilyenné, ha utánna arra szólít, hogy ne legyünk ilyenek?

Mi oka van arra, hogy elítéljen minket?

Úgy tudom, hogy biblia előírja, hogy ölni bűn. Akkor miért írja azt, hogy minket agyon kell kövezni? Egyáltalán hogy írhat ilyet egy olyan könyv, ami azt hírdeti, hogy mindenkinek meg kell bocsájtani és jónak, erkölcsösnek kell lenni?

Miért bűn szeretni valaki mást?

Nem akarok senkit sem megbántani a kérdéssel, nem célom vádaskodni, sem veszekedést, vagy gyűlöletet szítani. Egyszerűen csak kíváncsi vagyok. Gyakran gondolkodom el ezen és fáj az oknélküli gyűlölet, a sok homofób beszólás, amit életemben hallottam ott kering a fejemben és gondolkodom ezeknek a miértjén. Egy teljesen átlagos, tizenéves srác vagyok. Nem iszok, nem drogozok, jól tanulok, csak ritkán bulizok, szinte soha sem káromkodok. Amíg magamtól nem éreztem és rá nem kerestem, addig szinte semmit sem hallottam a homoszexualitásról. Voltam már szerelmes, egy srácba és addig még sosem éreztem olyan jól magam, egyszerre volt a legjobb érzés az életemben és kellemetlenül szokatlan és furcsa. Sajnos heteró volt, nem lett belőle semmi, el sem mondtam, de mégis sose tudom majd elfelejteni őt. Nem vagyok nőies, sem perverz és egyáltalán nem vagyok pedofil. Egy egyszerű srác vagyok, aki érzelmekre, szerelemre vágyna. Az évek során rengeteget tűnődtem azon, hogy mekkora az esélyem arra, hogy ezt megtalálom majd, mekkora az esélyem egy boldog életre. Arra jutottam, hogy elég elenyésző, szinte teljesen lehetetlen. Ha maradok azért, ha kiköltözöm másmerre, akkor azért. Egy olyan választás előtt állok, ahol nincs jó választás. Borzasztó frusztráló tud lenni annak a tudatában gondolkodni ezen, hogy ez csupán azért van, mert egy berögzült eszme szerint, minket utálni kell.


Ez nem is lényeges, csak szeretném tudni a választ. Miért utáltok minket? Csak azért, mert a biblia azt írja? Ha igen, akkor miért szeretkeztek óvszerrel, miért végeztek önkielégítést, miért gyűlölködtök, miért káromkodtok és miért akartok minket mindenképp eltörölni a Föld színéről. Bár az utolsó mondat, lehet, hogy egy kissé rosszul fog átjönni az olvasóknak. Ez nem kérdőrevonás akar lenni, sem becsmérlés, csak kérdések. És tényleg nem többek, mint egyszerű kérdések, mert valóban érdekelnek rá a válaszok. Természetesen a benne leírtak nem mindenkire igazak, de nyilvánvalóan, akkor nem kell figyelembe venni.



2021. júl. 29. 23:27
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
89%

“Isten természetesen nem így teremtett, a homokosság pszichés betegség, millióan gyógyultak már meg, de ezt úgysem fogod elhinni.”


Erre nem létezik gyógymód te tudomány tagadó.

2021. júl. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
20%

19-20 hu de sötét vagy -.-“ 😂😅

Csak platón ír a műveiben arról hogy a homoszexualitás rossz utána meg hozzá teszi hogy a sima szex is rossz férfi is no kozot ha nincs plátoi szerelem ettől függetlenül a rómaiaknál kevésbé volt elfogadott a görögöknél sem volt nyílt hétköznapi dolog!

És gyerek nemzés fel tudod fogni te értelmi nulla hogy ezért volt utalt a homoszexualitás! Mert kellett egy qrva örökös aki meg tudja orokolni a nemesi címeket meg a qurva vagyont és földet!!! Ezt hoy a francba csináltak volna meg ha homokos életet éltek lettek volna hogy?!? Ne legyél ennyire iq bajnok!

Habár romai államnál lehetett örökbe fogadni de ott is nagyon macerás volt az egész és többnyire a magtalanság volt az oka!

Barlangban max te élsz azzal a magas iq val…

És tudod melyik szexualitás volt elfogadott a görögöknél?!!?? Tudod te? A meleg pedofília konkrétan!!! Az volt az elfogadott amikor az idős szakálas férfi rá megy a serdületlen kisfiúra !!! Olvass utána!

Japánban sem volt elfogadott Kínában sem! Csak azert mert volt és létezett attól még nem volt az! Nem üldözték őket de nem is fogadták el! Ezt kellene meg érteni és nem történelmet hamisítani!

Az nem homoszexualitás amikor az érett férfi rá megy a serdülő kor előtti kisfiúra az pedofília!!!

Nézz utána!

Platón meg ellenezte a homoszexualitást mert csak állatias-nak gondolta és volt az egyik legnagyobb filozófus…

És ha csak a kereszténység jaj kereszténység annyira megvetné akkor miert van az hogy iszlámiában meg kivégzik a köcsög őket?!? Miért is? Ja mert a keresztény az üldöztető… igazad van…

A papa kijelentette hogy a melegeknek is van joguk szeretni egymást!!! És polgári élettársi viszonyban lenni! Valamint együtt élni! Erre varjal gombot! Ferenc papa türelemre és megértésre intettet a keresztény közösséget!

2021. júl. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim válasza:
100%

#22:


Platón viszont mondott egy csomó (szerintem és sokak szerint) hülyeséget is, pl. a művészetről, amiket Arisztotelész máshogy látott. Nem értem, egy gondolkodónak mért kéne abszolút igazat adni, amikor egy másik máshogy gondolta esetleg ugyanazt a dolgot.


Az meg nem számít, hogy a görögöknél, rómaiaknál, japánoknál stb. elfogadott volt-e a homoszexualitás, mert létezett. Azokban a kultúrákban ez ott volt. A mi kultúránkat nyugodtan alakíthatjuk úgy, hogy a felnőttek közötti homoszexuális kapcsolat elfogadott legyen. Már nem a középkorban élünk.

2021. júl. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim válasza:
100%

Kérdező:


A Bibliában van sok olyan előírás, amit vagy valami zakkant ember talált ki, vagy pl. egészségügyi oka volt. Ma már ezek nem releváns dolgok. Egyébként is nagyon összetett dolog a Biblia. Jézus története pl. szerintem pont arról szól, hogy egy embert, aki a szeretetért és az egyenlőségért fellép, a földi hatalmasok, féltve hatalmukat, bűnözőkkel együtt feszítik keresztre. De sajnos sok ember ezeket a dolgokat nem érti, ők szó szerint veszik a Bibliát.


Hozzátenném még, hogy manapság a vallás már nem annyira népszerű, tapasztalataim szerint mégis nagyon sok emberben benne van a melegek elleni gyűlölet/utálat. Ez szerintem egyszerűen abból ered, hogy már gyerekkorban úgy nevelik őket, vagy a kortársaiktól azt hallják, hogy egymást "leb*zizzák", és mivel senki nem akar/mer kilógni a sorból, ezt a hozzáállást követik. Ez sajnos az emberi ostobaság és birkaszellem eredménye.


És még egy dolog: azért is van mostanában ellenérzés a melegekkel szemben, mert összevonták őket egy betűszóval (LMBTQ) mindenféle egyéb csoportokkal, amik már erősen kifogásolhatóak. Nekem a melegekkel semmi bajom nincs, de a transzneműeket taszítónak találom, azt pedig egyenesen felháborítónak, hogy sportrendezvényeken, szépségversenyeken indulhatnak az ellenkező neműekkel együtt. Másrészt, a melegekkel is az a baj, hogy a többségük ugyan normális, mint te, viszont akik reflektorfényben vannak, azok jellemzően taszító, magamutogató alakok, akik direkt provokálják az embereket. És ez a legnagyobb baj, amit elkövethetnek, mert miattuk alakul ki a melegekről egy hibás kép, és ez a normális melegeken is lecsattan: őket is megutálják a hangos, magamutogató kisebbség miatt. Szóval, nem egy egyszerű dolog ez.


Érdemes megnézni egyébként a Redvás Amal című filmet mindenkinek, akinek baja van a melegekkel, mert talán egy ilyen film megmutathatja, hogy többségében normális, nem taszító emberekről van szó.

2021. júl. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:

24-es, elég hasonlóan állok hozzá én is az ilyen dolgokhoz.

Szerintem is a biblia csak azért lett megírva, mint a mesék. Egy olyan történet, ami az akkori világnézet szerinti példa értékű életet népszerűsíti. Ebből, természetesen sok dolog aktualitása a mai napig fennáll, ám soké már rég nem, sőt néhány még akkor sem volt jó, amikor azt megírták.


Nem közvetlen kapcsolatra gondoltam a vallás és a homofóbia között. Inkább úgy értettem, hogy közvetve felelős az előbbi az utóbbiért, hisz szerintem a vallás volt az, ami szélsőséges módon elkezdte kirekeszteni és üldözni a melegeket. A vallás terjedésével (gyarmatosítás) ezt sajnos sikerült elterjesszék az egész Földön. Ez berögződött az emberek tudatába és azóta sem sikerült még eltűnjön, hisz generációról generációra száll egy csomó téveszme velünk kapcsolatban.

A transzneműekről én nem is tudom, hogy mit gondolok. Furcsának tartom őket, néha kissé visszataszítónak, viszont tudom, hogy ahogyan engem sem ért meg egy átlag ember, lehet, hogy ők is olyan mélyen érzik ezt, hogy én azt képtelen vagyok felfogni, megérteni. Azt viszont ellenzem, hogy az ellenkező nemmel közösen indulhassanak sportrendezvényeken, mert szerintem az nem lenne fair.

Tudom, hogy vannak melegek, akik inkább hasonlítanak egy nyűgös tinilányra, mint férfira, de többségünk valóban teljesen átlagos. Ha valakinek a hangja nőies, arról nem tehet, megértem, még a járást is úgy, ahogy, de amikor elkezdenek nyafogni, díváskodni (nem is tudom, hogy mi rá a megfelelő szó), azt már ki nem állom.

Köszönöm a választ!



Olyanoktól kérdem, akik a vallás miatt, vagy a vallás miatt is elítélnek minket, azok pontosan miért teszik ezt? Feltettem a kérdésemben néhány kérdést, de választ még nem nagyon kaptam rájuk.

2021. júl. 31. 21:52
 26/49 anonim ***** válasza:
13%

Eleve a megközelítésed rossz.

Nem ilyennek teremt téged, a homoszexualitást démonok okozzák.

Ha ebből a szemszögből nézzük a dolgokat, úgy gondolom, hogy a többi választ ki lehet következtetni, ha mégsem, akkor válaszolok szívesen arra, amit nem értesz

2021. aug. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
77%
Ez az amit egy random könyvből olvasol és elhiszed. Illetve a hallucinaciokat látó "papok" is mondják. Nem kéne kicsit gondolkozni ahelyett h mindent elhiszel egy mese könyvből?
2021. aug. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
13%
26-os vagyok, miért lettem ennyire lepontozva?
2021. aug. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
82%

#26/#28: "Nem ilyennek teremt téged, a homoszexualitást démonok okozzák."

Szerintem ezért.

2021. aug. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
26%
Válaszoltam a kérdésére bibliai szempont alapján, mert úgy kérte. Még mindig nem értem, mi a probléma
2021. aug. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!