Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a helyzet velünk, melegekkel?

Mi a helyzet velünk, melegekkel?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok vallásos, ám a vallás miatt gyűlölnek minket a legtöbben, így eléggé kihat az életemre.

Érdekelne néhány válasz.

Ha jól tudom, akkor mindenkit az isten teremt. Ha ez így van, akkor miért teremt minket ilyenné, ha utánna arra szólít, hogy ne legyünk ilyenek?

Mi oka van arra, hogy elítéljen minket?

Úgy tudom, hogy biblia előírja, hogy ölni bűn. Akkor miért írja azt, hogy minket agyon kell kövezni? Egyáltalán hogy írhat ilyet egy olyan könyv, ami azt hírdeti, hogy mindenkinek meg kell bocsájtani és jónak, erkölcsösnek kell lenni?

Miért bűn szeretni valaki mást?

Nem akarok senkit sem megbántani a kérdéssel, nem célom vádaskodni, sem veszekedést, vagy gyűlöletet szítani. Egyszerűen csak kíváncsi vagyok. Gyakran gondolkodom el ezen és fáj az oknélküli gyűlölet, a sok homofób beszólás, amit életemben hallottam ott kering a fejemben és gondolkodom ezeknek a miértjén. Egy teljesen átlagos, tizenéves srác vagyok. Nem iszok, nem drogozok, jól tanulok, csak ritkán bulizok, szinte soha sem káromkodok. Amíg magamtól nem éreztem és rá nem kerestem, addig szinte semmit sem hallottam a homoszexualitásról. Voltam már szerelmes, egy srácba és addig még sosem éreztem olyan jól magam, egyszerre volt a legjobb érzés az életemben és kellemetlenül szokatlan és furcsa. Sajnos heteró volt, nem lett belőle semmi, el sem mondtam, de mégis sose tudom majd elfelejteni őt. Nem vagyok nőies, sem perverz és egyáltalán nem vagyok pedofil. Egy egyszerű srác vagyok, aki érzelmekre, szerelemre vágyna. Az évek során rengeteget tűnődtem azon, hogy mekkora az esélyem arra, hogy ezt megtalálom majd, mekkora az esélyem egy boldog életre. Arra jutottam, hogy elég elenyésző, szinte teljesen lehetetlen. Ha maradok azért, ha kiköltözöm másmerre, akkor azért. Egy olyan választás előtt állok, ahol nincs jó választás. Borzasztó frusztráló tud lenni annak a tudatában gondolkodni ezen, hogy ez csupán azért van, mert egy berögzült eszme szerint, minket utálni kell.


Ez nem is lényeges, csak szeretném tudni a választ. Miért utáltok minket? Csak azért, mert a biblia azt írja? Ha igen, akkor miért szeretkeztek óvszerrel, miért végeztek önkielégítést, miért gyűlölködtök, miért káromkodtok és miért akartok minket mindenképp eltörölni a Föld színéről. Bár az utolsó mondat, lehet, hogy egy kissé rosszul fog átjönni az olvasóknak. Ez nem kérdőrevonás akar lenni, sem becsmérlés, csak kérdések. És tényleg nem többek, mint egyszerű kérdések, mert valóban érdekelnek rá a válaszok. Természetesen a benne leírtak nem mindenkire igazak, de nyilvánvalóan, akkor nem kell figyelembe venni.



2021. júl. 29. 23:27
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
5%

#40:

Ne beszélj mellé! Minden olyan irányultság, hajlam, tevékenység, viselkedés abnormális ami ellent mond a két alapvető élet ösztönnek. Az önfenntartásnak és a fajfenntartásnak. Abszurdum hogy ezt magyarázni kell.

2021. aug. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim válasza:
89%

#41:


Akkor te is abnormális vagy, mert ide írogatsz, pedig ez se nem önfenntartás, se nem fajfenntartás.

2021. aug. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
93%
És a melegség miért mond ellent az önfenntartásnak? Ők is csak párt szeretnének találni maguknak, hogy biztosabb legyen az önfenntartásuk. Közösen biztosabb, ezért alakultak ki a családok is.
2021. aug. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
36%
#43 Nem akarok belekötni, nem is állok senki oldalán, de azt mondta, hogy önfenntartás ÉS fajfenntartás, nem vagy-vagy, tehát helytelenül tetted, hogy csak az egyikbe kötöttél bele
2021. aug. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
100%
Szóval, ha értelmezni akarjuk, amit írt; szexelj gumi nélkül, különben abszurd vagy
2021. aug. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
0%

#42:

Beszélsz össze-vissza. Nyilván érted amit írok, csak próbálsz kibúvót találni. A homoszexualitás a fajfenntartásnak mond ellent, az önfenntartást azért írom mellé, mert az a másik (a legerősebb) életösztön. E kettőre épül a földi élet.

Ez biológiai tény, nem érdemes vele vitatkoznod.

Az hogy az ember evés és szaporodás MELLETT mást is csinál, nem mond ELLENT az élet ösztönöknek. Ha valamit HELYETTE csinál, az már ELLENT mond.

2021. aug. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 A kérdező kommentje:

46-os mi a helyzet azzal, hogy (ha már ilyen szempontból nézzük) segítünk a fajfenntartásban, úgy, hogy ápoljuk a betegeket, örökbefogadjuk az árvákat és a közösség szerves részét képezve segítjük mindenki dolgát? Az bizonyos, hogy régen is voltak melegek (fennmaradt rajzok, kerámiák, szobrok, iratok stb.), akik valószínűleg többet tudtak átlagban beletenni a közösbe, mert nekik több idejük volt (hisz nem volt gyerekük), ezzel magában már segítették a fajfenntartást, de mivel ől ráértek, ezért tudtak segíteni másoknak a gyereknevelésben is, sőt akkor is tudtak segíteni, ha a szülő(k) meghaltak, ezzel is segítve a fajfenntartást.


A melegek pontos szerepe nem ismert, ám a természet minden állatnál megteremtette, valószínűleg nem véletlenül és ez ezidáig még nem kopott ki.

2021. aug. 4. 10:38
 48/49 anonim ***** válasza:
100%

Most ezt tuti nem olvasom végig, mert alap dolgokat nem tudsz. A biblia egy kódkönyv, mindenhol szimbólumokat olvashatsz benne. A biblia azt tanítja, hogy elfogadd a melegséget, mint a természet természetes, semleges részeit. A hetero lét is egy semleges természetes dolog.


Isten világa tökéletes. Fejlődjetek, legyetek spirituálisak.

2021. aug. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
100%
Nem itelem ell a melegeket, mert senki sem.tokeletes.
2022. jan. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!