Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Iszlám alkoholfogyasztás...

Az Iszlám alkoholfogyasztás terén jobb mint a Kereszténység?

Figyelt kérdés
2021. aug. 7. 23:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/77 anonim ***** válasza:
0%

"Ha a 7. században valószínűsíted, nem volt kábítószer, akkor miért várod el hogy a sokkal korábban írt Bibliában szerepeljen?"


Azért mert keresztények szerint a Biblia Isten szava így elvárható hogy a Biblia foglalkozzon a kábítószerek problémájával. Mert így az van hogy mivel a Biblia engedi az alkoholfogyasztást a kábítószer fogyasztást is engedi. A Korán ugye foglalkozik ezzel mert minden tudatmódosító, bótító szert tilt. Már az önmagában probléma hogy a Biblia engedi az alkoholfogyasztást.


"Amúgy ha nagyon izgat, akkor a Bibliában a pharmakeia tárgyába tartozó dolgokra vonatkozó tiltás szerepel, ami magában foglal minden ilyesmit."


Odézd azt a verset.

2021. aug. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/77 anonim ***** válasza:
0%

"A kereszténység továbbra is elítéli a drogok használatát,"


Továbbra sem érdekel itt senkit hogy mit mond az egyház. Azt kértem idézd a Bibliábol a tiltást.


"Korán továbbra se tartalmaz egyértelmű tiltást (csak az alkoholra, amibe barátod igyekszik belemagyarázni),"


Újabb hazugság. Mutattam több Korán verset, leírtam melyik szó szerepel az arab nyelvű szövegben. Ha nem hiszed nézz utána magad. Fogalmad sincs a szó jelentéséről de kapásból behazudod hogy nem azt jelenti. Ennyit a hazugságaidról.



"illetve az is tény, hogy Európát az iszlám országok árasztják el droggal."


Újabb hazugság. Európába a drog Dél-Amerikából érkezik ami full keresztény. Afganisztánból is érkezik de ugye ott is a keresztények által létrehozott talib rendszer müködik és mióta ott van az USA csak nőtt ott a kábítószer termelés. Lehet pont ez vonzotta az USA-t.

2021. aug. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/77 anonim ***** válasza:

Tessék:

[link]


Odéztem neked.


"Azért mert keresztények szerint a Biblia Isten szava így elvárható hogy a Biblia foglalkozzon a kábítószerek problémájával."

Gondolom a Korán is foglalkozik minden mai problémával, mert azt ráadásul a magasztos Allah diktálta, míg a Bibliát Jahve csak sugalmazta, tehát nem szó szerint véve Isten szava (kivéve ahol maga Jahve szólal meg).


"A Korán ugye foglalkozik ezzel mert minden tudatmódosító, bótító szert tilt."

Csak az alkoholt idézted, a kábítószert te próbáltad belemagyarázni. A Biblia teljesen külön szót használ az alkoholra.


"Már az önmagában probléma hogy a Biblia engedi az alkoholfogyasztást."

Továbbra se probléma, az alkohol mértékkel fogyasztva nem okoz problémát. Több kutatás szerint az egészségre is jó hatással van például egy kevés vörös bor. Bizonyos esetekben az orvosok mai napig ajánlják.

2021. aug. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/77 anonim ***** válasza:

"Továbbra sem érdekel itt senkit hogy mit mond az egyház. Azt kértem idézd a Bibliábol a tiltást."

Ha nem érdekel, akkor mi a francnak kérdezed? A keresztény hit nem csak a Szentírásból áll, hanem hasonlóan fontos a Szent Hagyomány is.


"Újabb hazugság. Mutattam több Korán verset, leírtam melyik szó szerepel az arab nyelvű szövegben."

Te csak magyarra fordított verseket mutattál, ahol alkohol szerepel. Megnéztem egyszerű arab szótárban is, két külön szó van rá:

[link]


"Afganisztánból is érkezik de ugye ott is a keresztények által létrehozott talib rendszer müködik és mióta ott van az USA csak nőtt ott a kábítószer termelés. Lehet pont ez vonzotta az USA-t."

A tálibokat nem a keresztények hozták létre, akkor se, ha egy időben egyes államok saját érdekeik miatt támogatták akár pénzzel, akár fegyverrel őket. Afganisztán mellett hatalmas drogmezők vannak Pakisztánban is, valamint sok afrikai iszlám országban.


De akkor nézzünk pár kiemelést egy uniós kutatásból.


"Az ilyen jelek közé tartoznak

a különféle anyagok jelentős lefoglalásai az uniós

határokon; az a tény, hogy most már Törökországban több

MDMA-t foglaltak le, mint az egész Európai Unióban"


"A nagyobb hatóanyag-tartalmú kannabiszt termő, hibrid

többtörzsű növények kezdik felváltani a növény

hagyományos formáit Európában és Marokkóban is,

ahonnan az Európában használt hasis nagy része

származik"


"Továbbra is Afganisztán a világ legnagyobb illegális

ópiumtermelője, és az Európában talált heroin legnagyobb

részét feltehetőleg ott vagy a szomszédos Iránban vagy

Pakisztánban állították elő."

Úgy tűnik, hogy az egész iszlám világ együttműködik, hogy droggal lepje el Európát.


"A heroin Európába négy fő kereskedelmi útvonalon lép be.

A két legfontosabb az úgynevezett „balkáni folyosó” és

a „déli útvonal”. Az előbbi és a legfontosabb Törökországon

keresztül halad a balkáni országokba (Bulgária, Románia

vagy Görögország), majd tovább Közép-, Dél- és NyugatEurópába. A balkáni folyosónak egy elágazása is lett, amely

Szíriát és Irakot érinti. Az utóbbi években fontosabb lett

a déli útvonal, ahol az Iránból vagy Pakisztánból érkező

heroinszállítmányok légi vagy tengeri úton lépnek be

Európába, vagy közvetlenül, vagy az afrikai országokon

keresztül. A további útvonalak közé tartozik az „északi

folyosó”, amely Afganisztánból indulva Közép-Ázsián

keresztül vezet Oroszországba, és a Dél-Kaukázuson és

a Fekete-tengeren átvezető út."


Jöhet a drog keletről, délről, az iszlám országokból indul ki.


" Törökországban továbbra is nagyobb

a lefoglalt heroin mennyisége, mint az összes többi európai

országban együttvéve (1.4. ábra). A 2014 és 2016 közötti

időszakban bekövetkezett meredek esést (12,8-ról

5,6 tonnára) követően 2017-ben Törökországban

17,4 tonna heroint foglaltak le, ami a legnagyobb

mennyiség az elmúlt évtizedben."


Tehát szánalmas ez a hazudozás. Tény! Az európai drog túlnyomó része iszlám országokból jön. Ezek után mertek ti álszenteskedve papolni a drogról?


Forrás:

[link]


Érdemes mindenkinek elolvasni, ebből majd látható, hogy milyen álszent az iszlám, s milyen az igazi arca, ha drogról van szó.

2021. aug. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/77 anonim ***** válasza:
0%

"Odéztem neked."


Ezt a verset idézted:


Galata 5:20 Bálványimádás, varázslás, ellenségeskedés, versengések, gyűlölködések, harag, patvarkodások, viszszavonások, pártütések,"


Ebben sehol nem írja a kábítószerfogyasztást vagy bármit ami hasonló lenne ehhez. Szóval megint hazudni próbáltál.



"Gondolom a Korán is foglalkozik minden mai problémával, mert azt ráadásul a magasztos Allah diktálta, míg a Bibliát Jahve csak sugalmazta, tehát nem szó szerint véve Isten szava (kivéve ahol maga Jahve szólal meg)."


A Korán vagy foglalkozik minden problémával vagy levezethető belöle mi az álláspontja a mai problémára vonatkozóan. A Bibliából azt lehet levezetni hogy engedi a kábítószerfogyasztást. Az hogy Jahve csak sugalmazta atz jelenti lehetnek benne hibák? Mondjuk ez "sugalmazott" minden kereszténynél mást jelent de nálad mit is?



"Csak az alkoholt idézted, a kábítószert te próbáltad belemagyarázni. A Biblia teljesen külön szót használ az alkoholra."


Továbbra is hazudozol. Fogalmad asincs aszó jelentéséről de behazudod hogy csak alkoholra vonatkozik.



"Továbbra se probléma, az alkohol mértékkel fogyasztva nem okoz problémát. Több kutatás szerint az egészségre is jó hatással van például egy kevés vörös bor. Bizonyos esetekben az orvosok mai napig ajánlják."


Csak az a baj hogy az alkohol nagyon könnyen okoz függőséget. Sok ember ezért mértéktelenül fogyasztja. Egy erősen függőséget okozó szernél hiába mondod hogy fogyasz kevesett. Csak Magyarországon becslések szerint 1 millió alkohol függő van. Ez nagyon komoly társadalmi probléma. Ezeknek az embereknek rá megy az egészsége, vagyona, családja, élete és sokszor mások életi is. A Biblia pedig elősegíti ezt azzal hogy engedi az alkohol fogyasztást.

2021. aug. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/77 anonim ***** válasza:
0%

"Ha nem érdekel, akkor mi a francnak kérdezed? A keresztény hit nem csak a Szentírásból áll, hanem hasonlóan fontos a Szent Hagyomány is."


Mert nem ezt kérdeztem. A keresztény egyházak a többi keresztényhez hasonlóan gyakran válogatnak a Biblia parancsai között és belekevernek olysamit a vallásba ami nem a Biblián alapul.Engem az érdekl most hogy mit ír a Biblia.



"Te csak magyarra fordított verseket mutattál, ahol alkohol szerepel. Megnéztem egyszerű arab szótárban is, két külön szó van rá"


Hát nem :) Megjelölte neked a verseket a Koránból és megmutattam azt az arab szót aminek a jelentésébe beletartozik minden tudatmódosító szer. Neked meg annyi eszed van hogy google fordítóba írod be magyarul és várod hogy kiadja ? :)))) Nézz utána annak a szónak amit írtam.



"A tálibokat nem a keresztények hozták létre, akkor se, ha egy időben egyes államok saját érdekeik miatt támogatták akár pénzzel, akár fegyverrel őket. Afganisztán mellett hatalmas drogmezők vannak Pakisztánban is, valamint sok afrikai iszlám országban."


A tálibokat keresztények hozták létre és az USA 20 év ott van Afganisztánban és nem számolta fel őket. Persze nem is akarta. Pakisztán egy részét is tálibok uralják. A legnagyobb kábítószer termelő országok pedig keresztények. Fpleg Dél-Amerikai országok.



"Tehát szánalmas ez a hazudozás. Tény! Az európai drog túlnyomó része iszlám országokból jön. Ezek után mertek ti álszenteskedve papolni a drogról?"


Abból amit leírtál az következik hogy iszlám országokon csempészik át és főleg Afganisztánból származik. A másik pedig hogy a kábítószer lagnagyobb felvásárlói kerestzény országok mint az USA és Nyugat-Európa.



"Érdemes mindenkinek elolvasni, ebből majd látható, hogy milyen álszent az iszlám, s milyen az igazi arca, ha drogról van szó. "


Az iszlám az álszent? Keresztény országok a kábítószer legnagyobb felvásárlói és nagyrészt keresztény országokban állítják elő vagy keresztény országok álltal megszállt államokban.

2021. aug. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/77 anonim ***** válasza:

"Ebben sehol nem írja a kábítószerfogyasztást vagy bármit ami hasonló lenne ehhez. Szóval megint hazudni próbáltál."

Direkt görögül idéztem, korábban az adott görög szót is megadtam, illetve annak jelentését, de előre tudtam, hogy mennyire szánalmas leszel és úgy se fogadod el. Nem véletlenül hívtam fel a figyelmed a Koránra, ami szintén nem beszél kábítószerről, hanem alkoholról. Hiába hazudod bele, hogy a fordítás rossz. Az alkoholt nem lehet kábítószerre fordítani, se ellenkezőleg. A két szernek semmi köze egymáshoz. Ha a Korán valóban szó szerint Isten szava lenne, nem lenne benne ilyen ordas hiba.


"A Korán vagy foglalkozik minden problémával vagy levezethető belöle mi az álláspontja a mai problémára vonatkozóan. A Bibliából azt lehet levezetni hogy engedi a kábítószerfogyasztást."

Tényleg nem veszed észre a kettős mércét és csúsztatást? Te csak egyszerűen egy aljas ember vagy. Szebben nem nagyon lehet nyilatkozni. De rendben, ha neked úgy tetszik, akkor le lehet vezetni. Nagyjából leszarom amit írsz, már szánalomra se talállak méltónak. Fetrengj nyugodtan gyűlölködésed ocsmány hányadékában.


"Továbbra is hazudozol. Fogalmad asincs aszó jelentéséről de behazudod hogy csak alkoholra vonatkozik."

Te idézted az alkoholt. Mutass rá akkor, hogy arabul hogy van az alkohol és hogy van a kábítószer. Lehet a google fordító nem jó. De akkor mutass valami egyértelműt.


"Megjelölte neked a verseket a Koránból és megmutattam azt az arab szót aminek a jelentésébe beletartozik minden tudatmódosító szer."

Nem mutattad meg, csak leírtad. Elég nagy különbség. Én pedig neked azt se hiszem el, amit kérdezel.


"A tálibokat keresztények hozták létre és az USA 20 év ott van Afganisztánban és nem számolta fel őket. Persze nem is akarta. Pakisztán egy részét is tálibok uralják. A legnagyobb kábítószer termelő országok pedig keresztények. Fpleg Dél-Amerikai országok."

A tálibokat továbbra se a keresztények hozták létre, ne hazudozz, mert rendkívül szánalmas vagy. A legnagyobb kábítószertermelő országok pedig iszlám országok. Európába is iszlám országokból érkezik a legnagyobb mennyiség.


"Abból amit leírtál az következik hogy iszlám országokon csempészik át és főleg Afganisztánból származik. A másik pedig hogy a kábítószer lagnagyobb felvásárlói kerestzény országok mint az USA és Nyugat-Európa."

Nem csak Afganisztánból, hanem Pakisztánból, Szíriából, Irakból, Iránból, Marokkóból. Biztos Irán is egy USA bábállam.

Több különböző drog fajtából is Törökországban nagyobb mennyiséget foglaltak le, mint az egész Unióban, biztos akkor csak itt van felvevőpiac. Lehet a török mohamedánok se találják a kábítószer szót a Koránban.


"Az iszlám az álszent? Keresztény országok a kábítószer legnagyobb felvásárlói és nagyrészt keresztény országokban állítják elő vagy keresztény országok álltal megszállt államokban."

Igen, az iszlám álszent. Ott állítják elő a legtöbb drogot a világon és ujjal mutogatnak másokra. Mi ez, ha nem álszentség? Annyira álszentek vagytok, mint a részeg embernek mérő csapos. Ez az iszlám, egy részeget kiszolgáló és pénzt nyáladzva váró csapos.

2021. aug. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/77 anonim ***** válasza:
0%

"Direkt görögül idéztem, korábban az adott görög szót is megadtam, illetve annak jelentését, de előre tudtam, hogy mennyire szánalmas leszel és úgy se fogadod el."


Csak megpróbáltad behazudni hogy a varázslat, mágia szóba bele tartoznak a kábítószerek ami szánalmas hazugság. A kábítószernek köze nincs a mágiához. Ha meg azt mondod van, akkor az alkoholnak is van és az is tilos kellene hogy legyen, de nem az. Szóval megint hazudni próbáltál de nem jött be.



"Nem véletlenül hívtam fel a figyelmed a Koránra, ami szintén nem beszél kábítószerről, hanem alkoholról. Hiába hazudod bele, hogy a fordítás rossz. Az alkoholt nem lehet kábítószerre fordítani, se ellenkezőleg. A két szernek semmi köze egymáshoz. Ha a Korán valóban szó szerint Isten szava lenne, nem lenne benne ilyen ordas hiba."


Az alkohol és kábítószer ugyanúgy tudatmódosító szer, a Koránban szereplő hamr szó pedig nem alkoholt jelent. Ezt nem vagy képes felfogni?



"Nagyjából leszarom amit írsz, már szánalomra se talállak méltónak. Fetrengj nyugodtan gyűlölködésed ocsmány hányadékában."


Hogy is mondjátok? A kereszténység a szeretet vallása :)



"Te idézted az alkoholt. Mutass rá akkor, hogy arabul hogy van az alkohol és hogy van a kábítószer. Lehet a google fordító nem jó. De akkor mutass valami egyértelműt."


Megjelöltem neked a verseket a Koránból és megmutattam azt az arab szót aminek a jelentésébe beletartozik minden tudatmódosító szer. Mondtam hogy keres rá, de látom az értelmi képességeidet ez meghaladja. Annyira voltál képes hogy a google fordítóba beírtad magyarul :))))) Csak hogy lásd én nem állítok olyat amit nem tudok bizonyítani. Itt megmagyarázzák a hamr szó jelentését:


[link]


Idézek a szövegből: This term refers to any substance that intoxicates the mind and can cause the person who took it lose their ability to control their mind and action


Tehát a hamr szó jelentésébe minden bódító, tudatmódosító szer bele tartozik.


Nem csak a Korán írja hanem hadisz is megmagyarázza:


The Holy Prophet said: every intoxicant is khamr, and every intoxicant is forbidden


Tehát minden bódító szer hamr és mind tilos az iszlámban.



"A tálibokat továbbra se a keresztények hozták létre, ne hazudozz, mert rendkívül szánalmas vagy. A legnagyobb kábítószertermelő országok pedig iszlám országok. Európába is iszlám országokból érkezik a legnagyobb mennyiség."


Hiába hazudozol. A tálibokat keresztények hozták létre ahogy a többi iszlamista terrorszervezetet is mint az ISIS. A legnagyobb kábítószertermelő országok pedig keresztények vagy keresztények által létrehozott terrorszervezetek uralják mint Afganisztán.



"Nem csak Afganisztánból, hanem Pakisztánból, Szíriából, Irakból, Iránból, Marokkóból. Biztos Irán is egy USA bábállam."


Afganisztán és Pakisztán egy része tálib uralom alatt vannak amit a keresztények hoztak létre. Irakot a keresztények szállták meg ahol aztán létrehozták az ISIS-t és Szíriát is a keresztények forgatták fel. Marokkóban és Iránban mégha van is kábítószer termelés az semmi ahhoz képest amit keresztény országok termelnek. Dél-Amerika a legnagyobb kábítószer termelő és full keresztény. Naponta vannak hírek a dél amerikai drogkartellekről.



"Több különböző drog fajtából is Törökországban nagyobb mennyiséget foglaltak le, mint az egész Unióban, biztos akkor csak itt van felvevőpiac. Lehet a török mohamedánok se találják a kábítószer szót a Koránban. "


Amit linkeltél azt írja Törökország tranzitország te észlény. Ez azt jelenti hogy nem Törökországban állítják elő hanem csak átszállítják mert utba esik Európa felé.



"Igen, az iszlám álszent. Ott állítják elő a legtöbb drogot a világon és ujjal mutogatnak másokra. Mi ez, ha nem álszentség? Annyira álszentek vagytok, mint a részeg embernek mérő csapos. Ez az iszlám, egy részeget kiszolgáló és pénzt nyáladzva váró csapos."


Azon gondolkozom hogy lehet valaki annyira aljas hazudozó mint te. Te biztos hogy keresztény vagy? Csak mert egy keresztény abban hisz hogy a hazugságok számon lesznek kérve rajta az Ítélet napján. Vagy gondolod hogy nyugodtan hazudozhatsz, Jézus majd ezt is átvállalja?

2021. aug. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/77 anonim ***** válasza:
100%
A muszlimok füveznek inkább, de nem gyengén.
2021. aug. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/77 anonim ***** válasza:
100%

Ez a Biblia-drogfogyasztás egy elég ostoba érv, már megint. Ha a Korán tiltja a bódító szerek fogyasztását, akkor gondolom a muszlimok elutasítják a fájdalomcsillapítókat és egyes gyógyszereket is, ugye?

Mert remélem azért tisztában vagy vele, hogy bizonyos gyógyszerek pl. ópiumot vagy ópiátokat tartalmaznak. Vagy a Korán arra is kiér, hogy orvosi céllal már lehet bódító szereket alkalmazni?

Ha a Biblia elítéli a részegséget és általánosságban mindenféle kicsapongást, akkor egyértelműen a drogfogyasztást is, nem kell külön kiemelnie. Eleve elítéli a függőségeket. De ha egy az egyben tiltaná a bódítószerek használatát, akkor orvosi célra sem lehetne felhasználni őket.

2021. aug. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!