Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Iszlám alkoholfogyasztás...

Az Iszlám alkoholfogyasztás terén jobb mint a Kereszténység?

Figyelt kérdés
2021. aug. 7. 23:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:
100%
Most jutott eszembe. Szóval, hogy elkerüljük a függőséget, még egy alkoholos bonbont sem lehet megenni. Azért ez már egy kicsit túlzás szerintem. Vagyis a Cherry Queen már az ördögtől való dolog...
2021. aug. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 anonim ***** válasza:
0%

#61:


Múltkor voltam lakodalomban és nem ettem a vörösboros marhából. Van benne minimális alkohol.


Allahnak mindenről tudomása van. Őhozzá lesz visszatérésünk.


Boldogan lemondok ezekről a dolgokról, ha ezzel elnyerem Isten tetszését.


Abdullah

2021. aug. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 anonim ***** válasza:

#60

Most az alkohol helyére helyettesíts be bármit. Szinte minden dologgal értelmes lesz, amit írtál és függőséget okoz. Számtalan ilyen van.

Egyébként az ilyen erős függéség csak rendkívül kevés embert érint szerencsére. Ráadásul ennek sokszor egyéb okai is vannak, nem önmagában az ital tehet róla.


Ezt egy függőségekről írt cikkből idézem:

"Szinte bármi képes függőséget okozni, legyen az étel, ital, tevékenység, vagy bármi más. Léteznek fizikai és szellemi függőségek, és sajnos mindkét kategória nagyon veszélyes lehet."


"Napjainkban egyre gyakoribb az internet függés."

Sajnos ilyet is ismerek.


"A cukor, a zsír, vagy a szénhidrát függőség meglepően durva elvonási tüneteket képes produkálni."

Ugye, nem csak az az alkohol okoz elvonási tüneteket és sóvárgást.


Ráadásul ti a függőség tárgyát teszitek meg ördöginek, pedig az csak a tünet, nem az ok:

"A függőséggel való megküzdéskor azonban nem elég csak a konkrét tünetekre, azaz az italozásra koncentrálni, az sokszor csak a jéghegy csúcsa. A háttérben szorongásos panaszok, depresszió húzódhat meg, ezek mögött pedig megoldatlan családi viszályokat, el nem ért valós vagy irreális vágyakat találunk."

2021. aug. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/77 anonim ***** válasza:

"Múltkor voltam lakodalomban és nem ettem a vörösboros marhából. Van benne minimális alkohol.

Allahnak mindenről tudomása van. Őhozzá lesz visszatérésünk."

De kefirt vagy mit mégis szabad? Hogy van ez? Logikailag kicsit ellentmondásos. Pedig leírásod alapján abban több alkohol van, mint egy fazék marhapörköltben. (Most én nem néztem utána, hogy valóban van-e és mennyi, arra hagyatkoztam, amit írtál.)

2021. aug. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:
0%

#64:


Van benne. Tévhit hogy mindet el tudod főzni.


Bor van benne. A bor direkt részesítő céllal készül. A Koràn kifejezetten tiltja a bor elfogyasztàsàt.


Én úgy ítéltem meg, hogy nem ehetem meg.

Allah vezessen engem helyes döntésre !


Abdullah

2021. aug. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 anonim ***** válasza:
0%

"Egy pohár bor nem okoz senkinél se függőséget te félkegyelmű idióta. Valószínűleg te már régen elittad az összes eszed,azért vagy olyan hülye, mint a segg. Egy disznó sokkal értelmesebb nálad."


Az alkoholisták is egy pohár borral kezdikte retardált. Az meg vicces hogy egy ilyen agyhalott alkoholt védő, feltehetően alkoholista rágalmaz alkoholizmussal olyan ambereket akik egy kortyot nem isznak. Mondom, te képviseled a keresztények legallját.



"Az alkohol semmivel se rosszabb, mint bármi más. Szóval én értelmetlennek tartom, hogy egy végtelen nagy halmazból ez az egy van kiemelve és ördögi dolognak beállítva. Számomra logikusabb, hogy mindent szabad, de csak mértékkel."


Azért gondolod így mert értelmi fogyatékos vagy. Az alkohol nagyon könnyen okoz függőséget és súlyosan károsítja az egészséget. Egy részeg ember ön és közveszélyes. Rengeteg haláleset történik emiatt.

2021. aug. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 anonim ***** válasza:

Mint írtam, sokkal kevesebb alkohol marad benne, mint a kefiredben. Vagy akkor nem az alkohol maga számít? Mert eddig ugye arra volt kihegyezve, hogy az alkohol rossz, mert függőséget okoz. Így viszont nem az alkohol rossz, hanem bizonyos alkoholos italok. Más alkoholos dolgokkal (általad írt kefir) pedig ezek szerint semmi baj nincs. Én itt elég nagy ellentmondást látok.


Egyébként olyan minimális alkohol marad benne, hogy kisbabáknak is adható akár. Legfeljebb laborban kimutatható, a szondák se jelzik. Ilyen minimális alkohol pedig számtalan más dologban lehet, amit fogyasztasz.

2021. aug. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 anonim ***** válasza:

#66

"Az meg vicces hogy egy ilyen agyhalott alkoholt védő, feltehetően alkoholista rágalmaz alkoholizmussal olyan ambereket akik egy kortyot nem isznak. Mondom, te képviseled a keresztények legallját."

Valószínűleg több alkoholt megittál agymosásod előtt, mint én egész eddigi életemben, te sárban fetrengő disznó.


"Egy részeg ember ön és közveszélyes. Rengeteg haláleset történik emiatt."

Te idióta sátán fattya, nem az alkohol miatt történik baleset, hanem mert bódult állapotban vezetnek, amit tilt a törvény. Ha fáradtan vezet valaki, akkor is könnyen okoz balesetet se hígagyú, pálinkaszagú.

2021. aug. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 anonim ***** válasza:
100%

"Tévedsz. Szerencsés vagy, mert ha láttál volna igazi alkoholbeteg embereket akkor nem mondanál ilyet."

Ezt nem nekem írtad, de én pl. láttam és ezzel együtt is túlzásnak tartom ezt. Mivel ez végletekben gondolkodás. Konkrétan a Korán egy kalap alá veszi azt, aki megeszik egy alkoholos bonbont, azzal, aki masszív alkoholista. Nem tesz különbséget, mivel nem ismeri el a fokozatokat, hanem abszolút tiltásban van.


"Múltkor voltam lakodalomban és nem ettem a vörösboros marhából. Van benne minimális alkohol." Vagyis még egy ilyen igazhitű muszlim is, aki nap mint nap itt írogat és térít sem tartja be ezt a szabályt teljesen. Egy vidám ünnepségen, miért ne ehetnél meg egy alkoholos mártást? Részeg leszel tőle? Nem. Alkoholista leszel tőle? Nem. Akkor miért jobb a teljes tiltás a mértékletességnél?

De a szabályok ilyenek. Ha teljesen tiltva van, akkor megszegted, ellenszegültél Isten egyértelműen megfogalmazott akaratának. A keresztényekre ez a súly nem nehezedik, van joga eldönteni, hogy megehet-e egy alkoholos mártást vagy sem.

2021. aug. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 anonim ***** válasza:
0%

"De ha vannak emberek akik megtudják állni, hogy nem válnak alkoholistává, akkor mi értelme van ennek? Ez olyan, mintha gyerekként kezelné a hívőket. Én még soha életemben nem voltam részeg, pedig alkalmanként szoktam inni alkoholos italokat. De mértékkel!"


Akkor a te logikád szerint a kábítószefogyasztást is szabadon kellene engedni, mert ezek szerint akkor minden állam gyerekként kezeli az embereket. Szép és jó hogy te meg tudod állni hogy ne legyél részeg, de csak Magyaroszágon 1 millió embere nem tudja megállni és alkoholisták lettek. Nagyon sok halálesetet okoz az alkohol akár betegség akár balestek formájában.



"Véleményem szerint semmivel nem jobb az iszlám az által, hogy teljesen tiltja az alkoholt. Ráadásul voltaképpen ez is egy hiányos szabály. Semmilyen körülmények között nem lehet alkoholt inni? Ugyan! De kinek mi a hite... Engem nem zavar, csak ne kezdjünk el ódákat zengeni arról, hogy mennyivel fölötte van az iszlám a kereszténységnek emiatt."


Semmilyen körülmények között nem ihatsz alkoholt. Az orvosi alkalmazás más kérdés. Még jó hogy az iszlám fölötte van a kereszténységnek emiatt. Persze nem csak emiatt. A keresztény vallás engedi az alkoholfogyastást így a drogfogyasztást is amibe évente milliók halanak bele ami szerinted nem baj, de az igen hogy az iszlám ezt megakadályozná?

2021. aug. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!